Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Jak zostać maszynistą?

Zawód maszynisty należy do grupy zawodów regulowanych. Aby móc prowadzić pociąg, kandydat musi spełnić określone wymagania dotyczące wieku, wykształcenia, być osobą niekaraną, stanu zdrowia- w tym wymogów fizycznych i psychicznych oraz odbyć odpowiednie szkolenia i zdać egzaminy. Co istotne, uprawnienia zdobyte w Polsce będą uznawane także w pozostałych państwach członkowskich Unii Europejskiej.

Jak zostać maszynistą?Koleje Śląskie
Maszyniści korzystają z symulatora Kolei Śląskich, dostępnego także dla pasjonatów pociągów.

Jak zostać maszynistą?

W Kolejach Śląskich działa Ośrodek Szkolenia Maszynistów, który jest profesjonalną jednostką uprawnioną do przeprowadzania szkoleń maszynistów i kandydatów na maszynistów na podstawie wpisu do „Rejestru ośrodków szkolenia” prowadzonego przez Prezesa Urzędu Transportu Kolejowego.

Warto wiedzieć, że dokumentami uprawniającymi maszynistę do prowadzenia pojazdu kolejowego są: licencja maszynisty oraz świadectwo maszynisty.

Licencja maszynisty – jest to dokument potwierdzający, że maszynista spełnia minimalne wymagania pod względem warunków zdrowotnych, wykształcenia oraz ogólnych umiejętności zawodowych. Licencja określa tożsamość maszynisty, wskazuje organ wydający dokument oraz okres ważności dokumentu.

Co niezwykle istotne- sama licencja nie uprawnia jej posiadacza do prowadzenia pojazdów kolejowych!

Świadectwo maszynisty – jest to dokument określający rodzaj infrastruktury, w obrębie której posiadacz jest uprawniony prowadzić pojazdy kolejowe oraz rodzaj taboru, do prowadzenia którego posiadacz jest uprawniony. 

Ośrodek Szkolenia Kolei Śląskich posiada uprawnienia m. in. w zakresie:

• przeprowadzania szkoleń na licencję maszynisty,

• przeprowadzania szkoleń na świadectwo maszynisty,

• szkolenia na symulatorze pojazdu kolejowego,

Ośrodek szkolenia Kolei Śląskich posiada:

• w pełni wyposażone sale szkoleń,

• doświadczoną kadrę dydaktyczną,

• symulator pojazdu kolejowego ELF II (22Wed)

• dostęp do bocznicy kolejowej i hali naprawczej taboru kolejowego,

• dostęp do nowoczesnych pojazdów kolejowych.

 Kandydaci na maszynistów po odbyciu szkolenia na licencję lub świadectwo maszynisty egzaminy zdają w CENTRUM EGZAMINOWANIA I MONITOROWANIA MASZYNISTÓW Urzędu Transportu Kolejowego.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat szkoleń maszynistów i kandydatów na maszynistów to skontaktuj się z Kolejami Śląskimi pod nr tel. +48 727 030 172,

e-mail: ośrodek.szkolenia@kolejeslaskie.pl

Więcej informacji / rezerwacja / regulamin:

https://www.kolejeslaskie.com/spolka/osrodek-szkolenia-maszynistow/symulator-pojazdu-kolejowego/

Materiał partnera

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].