Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Jastrzębie-Zdrój na trasie Rajdu Śląska 2023

To 7. edycja Rajdu Śląska, który w latach 2014-2016 rozgrywany był jako Rajd Mikołowsko-Żorski. Impreza odbędzie się w dniach 8-10 września. Zgłosiło się 99 załóg.

Jastrzębie-Zdrój na trasie Rajdu Śląska 2023ska, fot. Łukasz Parylak/UM Jastrzębie-Zdrój
Jastrzębie-Zdrój po raz kolejny znalazło się na trasie Rajdu Śląska.

Najwięcej, 50 załóg, będzie rywalizować w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski (RSMP). 35 załóg weźmie udział w mistrzostwach południa (RMP), a 14 w mistrzostwach historycznych (klasa HRSMP). W tej ostatniej kategorii zawodnicy zasiądą za kierownicą samochodów rajdowych z lat 1931-1990.

Start i meta będzie znajdować się na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Zgodnie z programem rajdu, 9 i 10 września załogi po dwa razy będą się ścigać na odcinkach w miejscowościach w Jasienicy, Hażlachu, Jastrzębiu-Zdroju, Ochabach i Kiczycach. - Łącznie mamy dwanaście odcinków specjalnych i nieco ponad 150 km ścigania - informują organizatorzy.

9 września zawodnicy będą się ścigać na dwóch odcinkach specjalnych w Jastrzębiu-Zdroju:

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski

  • 11:50 – OS4 Jastrzębie-Zdrój 1
  • 16:40 – OS7 Jastrzębie-Zdrój 2

Historyczne Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski:

  • 13:00 – OS5 Jastrzębie-Zdrój 1
  • 17:40 – OS8 Jastrzębie-Zdrój 2 (Power Stage)

Załogi, każda składająca się z kierowcy i pilota, ścigają się wyłącznie na wyłączonych z ruchu i profesjonalnie zabezpieczonych odcinkach. Między próbami sportowymi, na których walczą o jak najlepsze czasy, przemieszczają się w normalnym ruchu ulicznym, z poszanowaniem przepisów drogowych.

Więcej informacji na temat Rajdu Śląska 2023:

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].