Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

X Jubileuszowy Żorski Dzień Rodziny z MOSiR-em na zakończenie wakacji!

Pomimo wcześniejszych opadów deszczu nic nie stanęło na przeszkodzie, aby hucznie świętować Jubileuszowy Żorski Dzień Rodziny. W dniu 26 sierpnia po raz kolejny Park Cegielnia w Żorach zamienił się w „Sportowe Centrum”. Wszyscy uczestnicy mogli korzystać z wielu wyjątkowych atrakcji. Do dyspozycji było dziewięć gigantycznych urządzeń pneumatycznych, które charakteryzowały się różnym stopniem trudności, i które dostępne były bezpłatnie zarówno dla dzieci oraz dorosłych. Korzystając z nich można było sprawdzić swoje umiejętności fizyczne a także zdobyć nagrody podczas przeprowadzanych konkurencji sportowych.

X Jubileuszowy Żorski Dzień Rodziny z MOSiR-em na zakończenie wakacji!

Partnerem wydarzenia był również Decathlon Żory. Po przekroczeniu bramy startowej na dzieci czekało Miasteczko Decathlon, gdzie znajdowały się specjalne stanowiska sportowo-rekreacyjne obsługiwane przez instruktorów. Każde dziecko po zakończeniu sportowych zadań otrzymało upominek, a zapisując się przez DECATHLON GO, można było zdobyć dodatkowe nagrody. Dostępny był również punkt serwisu rowerowego a także konkurs z nagrodą za najszybsze rozłożenie namiotu.

Najmłodsi uczestnicy imprezy mogli bawić się w specjalnej Strefie malucha, w której organizowane były gry i zabawy, a także wykonywano wakacyjne tatuaże. Natomiast nieco dalej prowadzone były warsztaty z tworzenia i manipulacji POI. Tu w kuglarski świat zaprosiła Monika Żurek, artystka fireshow. Wakacyjną koszulkę „Akcji Lato” można było zdobyć w strefie rekreacyjnej, w której znajdowało się boisko do kometki, refleksomierz, a także różnorodny sprzęt rekreacyjny. Specjalny program sportowy z licznymi niespodziankami, przygotowany były również na stanowisku piłki ręcznej – MTS Żory oraz stanowisku siatkarskim – MUKS Sari Żory. Warsztaty prowadziła również Szkoła Baseball’a Gepardy, zachęcająca do uprawiania tej dyscypliny sportu. Koniec wakacji i zbliżający się początek roku szkolnego był doskonałą okazją do promocji programu „Bezpieczna droga do szkoły”. Dzieci oraz młodzież mogli uczestniczyć w spotkaniu z przedstawicielami KMP w Żorach, gdzie oprócz tematów bezpieczeństwa można było poznać także policyjny sprzęt będący na wyposażeniu jednostki. Dostępne były także punkty promujące zdrową suplementację i zdrowy styl życia.

Atrakcją imprezy był również sześciogodzinny program sceniczny. Wszyscy mogli wziąć udział w warsztatach oraz pokazach tanecznych bogato przygotowanych przez SZKOŁĘ TAŃCA MOVIMENTO. Świetnie zaprezentowały swoje umiejętności młode tancerki występując solo i w duetach oraz innych formacjach prezentując różne tańce. Odbyły się też warsztaty Bachaty, tańca nowoczesnego poprowadzone przez artystyczną parę taneczną. Natomiast Zumbę zaprezentowała Marzena Szymańska ze szkoły tańca Mazumba, w duecie z córką, w której wszyscy mogli wziąć udział. Niezapomniane wrażenia pozostały po występach grup tanecznych z MOK- u; „Reaktywacja” oraz Wisus Dance Studio. Hitem gromadzącym też wokół sceny dużą publiczność, okazała się znakomicie dokonana prezentacja seniorskiej drużyny piłkarek ręcznych MTS Żory, przedstawiająca swoje składy przed nowym sezonem rozgrywkowym 2023/2024. Sympatycy gry w bule mogli podziwiać najlepszych graczy, bowiem tego dania odbyły się Otwarty Turniej Gry w Bule o Puchar Prezydenta Miasta Żory Miasta.

Był to dzień dominujący w wiele sportowo-kulturalnych wrażeń, wspólnych spotkań, pozytywnej energii, za którą organizatorzy dziękują wszystkim obecnym. Z programu skorzystało ponad 700 osób.

MOSiR Żory składa również serdeczne podziękowania wszystkim partnerom tego wyjątkowego wydarzenia i już teraz zaprasza na kolejną edycję, która odbędzie się w przyszłym roku! Poniżej zachęcamy do obejrzenia bogatej galerii zdjęć, w której być może Państwo się odnajdą. Dziękujemy za Waszą aktywność w tym dniu!

Tekst sponsorowany