Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Henryk Siedlaczek zapewnia, że energii mu nie brakuje. "To moja ósma kampania wyborcza"

Rozmawialiśmy z Henrykiem Siedlaczkiem przy okazji okazji prezentacji kandydatów Koalicji Obywatelskiej w wyborach do Sejmu i Senatu. Były poseł mówi o fajnych ludziach, którzy go wspierają i pomagają mu w kampanii wyborczej.

Henryk Siedlaczek zapewnia, że energii mu nie brakuje. "To moja ósma kampania wyborcza"Wojciech Żołneczko
Henryk Siedlaczek pochodzi z gminy Marklowice, ale od wielu lat mieszka w Rudach w powiecie raciborskim. Był nauczycielem historii, dyrektorem szkoły, starostą raciborskim i posłem. Obecnie jest radnym wojewódzkim i sekretarzem Urzędu Gminy Marklowice. Na zdjęciu podczas prezentacji kandydatów Koalicji Obywatelskiej w naszym regionie.

- Poseł Bolesław Piecha (PiS) prezentując kandydatów w wyborach do Sejmu powiedział, że młodość jest ważna, ale siwe włosy również się przydają. Tylko że te siwe włosy nie zawsze idą w parze z energią do walki o mandat wyborczy.

- Gdyby tej energii nie było, to bym nie startował.

- Jak chce pan pogodzić kampanię wyborczą z pracą zawodową? Jest pan pracownikiem samorządowym.

- Wokół mnie skupili się fajni ludzie, którzy mnie wspierają i pomagają. To jest moja ósma kampania wyborcza, więc nie mam z tym żadnych problemów.

- Dość nieoczekiwanie PiS postawił na kandydaturę Dariusza Domańskiego, a senator Ewa Gawęda odeszła z PiS i kandyduje z komitetu "Bezpartyjnych samorządowców". W teorii pana szanse rosną.

- Nigdy w ten sposób nie myślałem. To są sprawy moich adwersarzy. Oni mają swoje problemy, a my mamy swoje problemy. Do wyborów podchodzę z pokorą, jak zawsze. Zobaczymy po wyborach.


Henryk Siedlaczek jest kandydatem opozycji w ramach tzw. paktu senackiego w okręgu nr 73, który obejmuje powiaty raciborski i wodzisławski, a także miasta Jastrzębie-Zdrój i Żory. Jego kontrkandydatmi są: Ewa Gawęda (Bezpartyjni samorządowcy), Adam Pustelnik (Ślązoki Razem), Konrad Makarewicz (Konfederacja).

Zobacz również:


Ludzie

Dariusz Domański

Wicekurator oświaty w Katowicach

Ewa Gawęda

Była senator.

Henryk Siedlaczek

Były poseł na Sejm RP, radny sejmiku śląskiego, senator XI kadencji

5 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~TAJEMNICZY_ (83.30. * .251) 07.09.2023 17:05
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Geriatria

~To_sem_ja (31.0. * .225) 07.09.2023 13:09
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Nie znam typa, ale historyk i peło? To coś słaba ta znajomość historii...
Nie, dziękuję.

~CentroprawicowyLiberał (87.140. * .67) 07.09.2023 09:56
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Czekam/y kiedy redakcja przepyta Pana Pustelnika aa Ślōnzokōw Razem :-)

MichalGR 07.09.2023 08:50
oceniono 3 razy
-1
Zgłoś

Heniek, glosowales za podniesieniem wieku emerytalnego. Temu Panu juz dziekujemy.

~Hardy@12 (89.64. * .18) 07.09.2023 08:39
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Siedlaczek to ten który mówił że górnik z pełnym pakietem za staż zarobi na nich 110,000 złciekawe co dzisiajby powiedział ,jemu już dziękuję mówi bzdury więc się nie nadaje a jak kłamał to jeszcze bardziej