Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

AKTUALIZACJA JSW w sprawie akcji w KWK Pniówek: Odnalezieni górnicy już na powierzchni

Pięciu odnalezionych w poniedziałek nad ranem zaginionych górników zostało przetransportowanych na powierzchnię. Pod ziemią dalej jest prowadzana akcja ratownicza.

JSW w sprawie akcji w KWK Pniówek: Odnalezieni górnicy już na powierzchniDawid Lach, JSW
Do tej pory w akcji wzięły udział 82 zastępy ratownicze.

Aktualne informacje nt. prowadzonej akcji ratowniczej przekazał w poniedziałek (11.09.) przed 22:00 Tomasz Siemieniec, rzecznik Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Po kilkunastu godzinach od wiadomości, że ratownicy dotarli do zaginionych górników, rzecznik przekazał, iż zostali oni przetransportowani na powierzchnię.

- Po naradzie zespołu poszerzonego o specjalistów w sztabie akcji, kierownik akcji zdecydował, aby kontynuować poszukiwania pozostałych dwóch górników przebywających w ścianie N-6 - penetrując ścianę od strony chodnika nadścianowego N-12 - dodaje Tomasz Siemieniec w najnowszym komunikacie.

- Obecnie ratownicy przebierają jeszcze zawalony wlot do ściany, tak aby poszerzyć okno, jeśli po odgruzowaniu wlotu okaże się, że można bezpiecznie prowadzić dalsze poszukiwania, akcja ratownicza będzie kontynuowana - mówi Edward Paździorko, zastępcy prezesa JSW ds. technicznych.

Do tej pory w akcji wzięło udział ponad 90 zastępów ratowniczych. JSW zapowiada, iż kolejny komunikat pojawi się, gdy górnicy rozpoczną penetrację ściany.

AKTUALIZACJA WTOREK 13:40 - Ratownicy przebrali obwał na wlocie do ściany N-6 , przedłużyli lutniociąg i rozpoczęli penetrację ściany.  

Wcześniej pisaliśmy:

6 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~do_niżej (193.169. * .48) 14.09.2023 15:23

"Z artykułu wynika, że ci biedacy żyją."
Gdzie autor napisał że żyją ?

~ZxZ (91.200. * .227) 14.09.2023 15:09

Z artykułu wynika, że ci biedacy żyją. Niech redaktor jakoś to zredaguje porządnie!

~Ryl (46.134. * .79) 12.09.2023 22:35

Węgiel się liczy, nie ludzie.

~Jagna (79.184. * .48) 12.09.2023 09:27
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Wreszcie będą mogli spocząć w godnym miejscu,a rodziny będą mogły zapalić znicza pamięci.Kondolencje dla rodzin.Chwała dzielnym ratownikom.

~Kdkdk (46.204. * .248) 12.09.2023 09:13
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~Pytanie23 (87.239. * .85) 11.09.2023 23:08
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Żyją ????