Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Wpadł z łupem, kilka minut po kradzieży. Dzięki czujności jastrzębskich policjantów

Jastrzębscy dzielnicowi szybko zatrzymali mężczyznę, który "zapomniał" zapłacić za towar w jednym ze sklepów spożywczych. Mężczyzna wpadł krótko po tym, jak wyszedł ze sklepu ze skradzionym towarem.

Wpadł z łupem, kilka minut po kradzieży. Dzięki czujności jastrzębskich policjantówpolicja, ilustracyjne
Mężczyzna był już karany za podobne wykroczenia. Tym razem sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

Jastrzębscy dzielnicowi patrolując ulice 11-go Listopada, zauważyli dwóch mężczyzn, którzy przebiegli przez jezdnię. Ich uwagę zwrócił towar, który jeden z mężczyzn miał przy sobie, a mianowicie dwie butelki alkoholu oraz napoje energetyczne.

W związku z tym, że wcześniejsze interwencje związane z nim dotyczyły kradzieży, policjanci postanowili sprawdzić jego wiedzę na temat pochodzenia towaru. 29-latek próbował przekonać mundurowych, że alkohol zakupił, ale nie ma przy sobie paragonu.

- Mundurowi udali się z nim do sklepu, gdzie sprawdzili zapis monitoringu, na którym widoczny był moment kradzieży. I tu sprawca zdarzenia zamilkł... Towar trafił z powrotem na półkę - mówi oficer prasowa jastrzębskiej komendy, st. asp. Halina Semik.

W związku z tym, że 29-latek wcześniej był karany za podobne wykroczenia, sprawa została skierowana do sądu, który zadecyduje o wymiarze kary.

źr. KMP Jastrzębie-Zdrój, oprac. sqx

4 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~TroszkęZdziwiony (185.130. * .108) 15.09.2023 08:06

To teraz policja sprawdza na ulicy ludziom zakupy?

~Zygi (185.135. * .130) 14.09.2023 22:39
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Brawa dla policji

~Doave (5.184. * .72) 14.09.2023 19:41
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Ponoć taki dobrobyt w tym kraju, a ludzie kradną co raz więcej, a władza nie lubi konkurencji

~Ave (85.202. * .231) 14.09.2023 19:22
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Jak widać teraz trzeba nosić przy sobie nawet paragon od zakupionych spodni które masz na dupie bo inaczej policja będzie z tobą biegać po sklepach odzieżowych i sprawdzać zapisy monitoringów czy przypadkiem nie ukradłeś gdzieś tych gaci.