Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

To była jego pierwsza i ostatnia akcja ratownicza. Jarosław Majerski z KWK Pniówek odszedł na wieczną szychtę [ZDJĘCIA]

Rodzina, koledzy z pracy, ratownicy górniczy, poczty sztandarowe, przedstawiciele Jastrzębskiej Spółki Węglowej i mieszkańcy Żor towarzyszyli w ostatniej drodze 37-letniemu ratownikowi górniczemu Jarosławowi Majerskiemu, który zginął w katastrofie w kopalni Pniówek.

To była jego pierwsza i ostatnia akcja ratownicza. Jarosław Majerski z KWK Pniówek odszedł na wieczną szychtę [ZDJĘCIA]Justyna Koniszewska
Uroczystości pogrzebowe śp. Jarosława Majerskiego rozpoczęły się w samo południe w kościele pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Żorach-Kleszczowie

Wczoraj (25.09) w Żorach spoczął Jarosław Majerski. 37-letni ratownik górniczy to jedna z ofiar katastrofy w kopalni Pniówek, do której doszło w 2022 r. Zmarłego żegnała rodzina, bliscy, a także górnicy, jego koledzy z pracy.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczęły się w samo południe w kościele pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Żorach-Kleszczowie. Przewodniczył nim bp pomocniczy archidiecezji katowickiej Marek Szkudło. Zwrócił uwagę, że z punktu widzenia wierzących, tragedia w kopalni rozegrała się w czasie dla nich szczególnym. Niedługo po świętach Wielkanocnych, w trakcie których świętowano zwycięstwo Chrystusa nad śmiercią. - Stajemy tu dziś by podziękować za dar życia śp. Jarosława - mówił. Cytował także papieża Franciszka, który do pielgrzymujących do Watykanu rodzinom zmarłych w katastrofach górnikom mówił: "Stojąc przed Wami, nie wiem, co powiedzieć".

W wygłoszonej homilii bp Szkudło zwrócił uwagę, że akcja górnicza 37-letniego Jarosława była jego pierwszą zawodową akcją, w której wziął udział. - Bardzo chciał być ratownikiem górniczym. W swojej służbie oddał życie ratując innych - podkreślił. Śp. Jarosław pochodził z Grybowa w województwie małopolskim. Do Żor przeprowadził się kilka lat temu. W ostatnim pożegnaniu towarzyszyła mu mama, brat oraz żona Angelika z trójką jego synów: Kacper, Piotr i Maksymilian, który urodził się po śmierci taty.

Kolejne ceremonie pogrzebowe wydobytych we wrześniu zmarłych górników z KWK Pniówek odbędą się pomiędzy 26 września, a 2 października. O szczegółach pisaliśmy w artykule pn. Podano daty pogrzebów ofiar katastrofy w kopalni Pniówek. Czterech górników spocznie w Żorach. Dziś (26.09) w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Żorach o 10.00 odbędą się uroczystości pogrzebowe śp. Kamila Liszoka. W środę, 27 września, o 11.00 rodzina, przyjaciele i koledzy w ostatniej drodze będą towarzyszyć śp. Rafałowi Wiśniewskiemu. Jego uroczystości pogrzebowe odbędą się w kościele pw. św. Stanisława w Żorach. 28 września o 10.00 w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Żorach pożegnany zostanie śp. Dawid Puła. 2 października, w kościele pw. św. Michała Archanioła w Skrzyszowie będzie miało miejsce ostatnie pożegnanie śp. Piotra Dudka.

3 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Hhhh (87.239. * .85) 26.09.2023 16:25
oceniono 1 raz
-1

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~AAaaAa (89.64. * .93) 26.09.2023 11:27
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Bardzo smutne.

~Hardy@12 (89.64. * .44) 26.09.2023 09:09
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Niech spoczywają w spokoju