Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

PGG zapłaci pracownikom za... innowacyjne pomysły

We wtorek w PGG ruszyła Giełda Wynalazczości. Pracownicy mogą zgłaszać pomysły na "innowacyjne rozwiązania związane z pracą". Autorzy tych, które zostaną rozpatrzone pozytywnie, mogą się spodziewać finansowej gratyfikacji, w kwocie co najmniej 400 złotych brutto. Co najmniej - bo PGG zapowiada, że w przypadku większych projektów, pieniądze też będą większe.

PGG zapłaci pracownikom za... innowacyjne pomysłyilustracyjne freepik
W przypadku większych przedsięwzięć, wyliczana jest także efektywność wprowadzonego przedsięwzięcia i autorzy rozwiązań przez kilka lat mają z tego tytułu wypłacane wynagrodzenie.

W Polskiej Grupie Górniczej S.A. we wtorek (24.10.) ruszyła „Giełda Wynalazczości”, która potrwa do czwartku (26.10.). To konkurs adresowany do pracowników wszystkich kopalń, zakładów i centrali spółki, którzy mają autorskie pomysły na innowacyjne rozwiązania związane z pracą. Autorzy projektów, które zostaną rozpatrzone pozytywnie, otrzymają po 400 złotych brutto, a w przypadku dużych projektów, mogą liczyć na więcej.

W kopalniach, we wszystkich oddziałach i zakładach PGG S.A. zostały powołane specjalne Komisje, które będą się zajmować rozpatrywaniem zgłoszeń. W konkursie może wziąć udział każdy pracownik, który wpadł na jakieś innowacyjne rozwiązanie. Pomysły mogą również zgłaszać całe działy przy współpracy z innymi podmiotami.

Przewodniczący Komisji Giełdy Wynalazczości w Centrali, dyrektor Biura Restrukturyzacji Operacyjnej i Technologicznej Rafał Gąsior wspomina, że tak właśnie było z rozwiązaniem stabilizacji naczyń maszyny wyciągowej, które było owocem współpracy działu energomechanicznego jednej z kopalń i Przedsiębiorstwa Budowy Szybów.

- Rozwiązania z ubiegłych lat niejednokrotnie zostały wprowadzone do kopalń i naszych zakładów, a ten konkretnie projekt został nawet opatentowany. Ale nie zawsze muszą to być bardzo złożone pomysły. Szczególnie w pamięć zapadła mi podziurawiona popularna "hercówa". Jeden z pracowników uznał, że jak pojawia się woda i należy wyczyścić rząpie to łopata z dziurami sprawdza się lepiej niż sito – dodaje dyrektor Rafał Gąsior.

Były też pomysły takie jak na przykład wspólna kuchnia czy pomieszczenie do integracji pracowników połączone z aneksem kuchennym w budynku Centrali. Z powodu braku miejsca w przedwojennym gmachu nie znalazło ono jednak zastosowania. W przypadku większych przedsięwzięć, wyliczana jest także efektywność wprowadzonego przedsięwzięcia i autorzy rozwiązań przez kilka lat mają z tego tytułu wypłacane wynagrodzenie.

Za każdy projekt pozytywnie rozpatrzony podczas Giełdy Wynalazczości, jego twórca otrzyma 400 złotych brutto nagrody. Decyzję w tym zakresie podejmuje specjalna Komisja Giełdy Wynalazczości powołana na danym Oddziale/Zakładzie.

Szczegóły i regulamin pracownicy spółki znajdą na wewnętrznym portalu.

źr. PGG

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Zupazhipopotama (66.23. * .234) 25.10.2023 19:49

Mam nastepujacy pomysl na innowacje ostateczna:

Zlikwidowac te fabryki smrodu.

~Lucyn (178.43. * .187) 25.10.2023 10:36

Skończyć z przetargami i zatrudniać ludzi nie w firmach obcych tylko pod kwk