Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Jastrzębie-Zdrój: Samotna seniorka miała spory problem. Pomógł sąsiad

W piątek policjanci wspólnie ze strażakami interweniowali w jednym z mieszkań przy ulicy Wielkopolskiej w Jastrzębiu-Zdroju. To jeden z mieszkańców budynku wielorodzinnego słysząc wołanie o pomoc, zaalarmował służby ratunkowe.

Jastrzębie-Zdrój: Samotna seniorka miała spory problem. Pomógł sąsiad
Jeżeli w twojej okolicy mieszka samotna osoba, która wymaga pomocy, skontaktuj się ze swoim dzielnicowym za pomocą bezpłatnej aplikacji na telefon komórkowy Moja Komenda, za pośrednictwem Śląski Dzielnicowy lub z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Jastrzębiu-Zdroju. Dane kontaktowe wszystkich jastrzębskich dzielnicowych można również uzyskać na stronie internetowej Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Interwencja miała miejsce w piątek około 6:00 w Jastrzębiu-Zdroju na ulicy Wielkopolskiej. Sąsiad, słysząc wołanie o pomoc, zadzwonił na numer alarmowy.

- Jastrzębianin nie miał kluczy do mieszkania sąsiadki, bezskutecznie próbował dostać się do środka. Na miejsce natychmiast zostali wezwani policjanci i strażacy, którzy z uwagi na zagrożenia życia weszli siłowo do mieszkania. Zastali tam 85-letnią kobietę, która zgubiła klucze do mieszkania oraz bardzo źle się czuła, odczuwała między innymi ból w klatce piersiowej - relacjonuje oficer prasowa jastrzębskiej komendy, st. asp. Halina Semik.

Na miejsce wezwano zespół ratownictwa medycznego, który udzielił kobiecie niezbędnej pomocy medycznej i zabrał ją do szpitala. Mundurowi ustalili, iż jastrzębianka mieszka sama. Chwalą również postawę mieszkańca, który zareagował na wołanie seniorki.

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~AniaAniaAniaAnia (87.239. * .85) 07.11.2023 17:47

Paliatywna pomoc - dziekuje

~Ghhhh (46.204. * .88) 07.11.2023 09:02

85 latkow już nie leczy się w szpitalu.......