Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Bal Wcześniaka 2023 w Jastrzębiu-Zdroju. Maluchy i rodzice bawili się świetnie w hali widowiskowej [ZDJĘCIA]

17 listopada obchodzimy Światowy Dzień Wcześniaka z tej okazji personel oddziału Neonatologii Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Nr 2 w Jastrzębiu–Zdroju zorganizował 15 listopada Bal Wcześniaka, który odbył się na Hali Omega Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jastrzębiu-Zdroju.

Bal Wcześniaka 2023 w Jastrzębiu-Zdroju. Maluchy i rodzice bawili się świetnie w hali widowiskowej [ZDJĘCIA]WSS2
Wcześniaki urodzone w jastrzębskim szpitalu co roku spotykają się na wyjątkowym balu.

Bal Wcześniaka 2023 w Jastrzębiu-Zdroju. Maluchy i rodzice bawili się świetnie w hali widowiskowej [ZDJĘCIA]

Wcześniakiem nazywane jest dziecko, które urodziło się pomiędzy 22 a 37 tygodniem ciąży. Tegoroczny Bal był wyjątkowy z kilku powodów.

- Była to jego IV edycja podczas której nasi najmłodsi goście przybyli do nas w przebraniach. Miłym zaskoczeniem dla nas było to że nie tylko dzieci założyły ciekawe stroje, ale również opiekunowie ich opiekunowie! Zorganizowaliśmy również zbiórkę na potrzeby naszego oddziału, podczas której udało się zebrać 1 895 zł, za co bardzo dziękujemy! Dn. med. Joanna Stępień Lekarz Zarządzający Oddziałem Neonatologii z rąk Pana Roberta Piekarskiego przedstawiciela Fundacji Ochrony Zdrowia i Pomocy Społecznej w Jastrzębiu-Zdroju otrzymała voucher na kwotę 25 000 zł, serdecznie podziękowania! W tej edycji bawiło się z nami niespełna 200 dzieci, to był nasz największy bal - relacjonuje Małgorzata Fojcik, rzecznik prasowa Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju. 

Całe wydarzenie poprowadził Tomasz Kargol. Atrakcjami dla dzieci był Teatr Lalek Marka Żyły, który przeniósł dzieci do świata znanych i wybitnych uczonych takich jak Marysia (Skłodowska-Curie) czy Mikołaj (Kopernik). Były również dmuchańce, zabawy sensoryczne, malowanie twarzy oraz wiele innych atrakcji…każdy z najmłodszych gości na pewno znalazł cos dla siebie. Dzięki pomocy sponsorów mogliśmy rozdać wszystkim uczestnikom balu drobne upominki.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].