Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Pokieruje Ministerstwem Zdrowia po Katarzynie Sójce. Kim jest Ewa Krajewska?

Prezydent RP Andrzej Duda na wniosek premiera Mateusza Morawieckiego powołał Ewę Krajewską na stanowisko ministra zdrowia. Uroczystość odbyła się w Pałacu Prezydenckim.

Pokieruje Ministerstwem Zdrowia po Katarzynie Sójce. Kim jest Ewa Krajewska?gov.pl
Ewa Krajewska przez większość życia zawodowego była związana z farmacją szpitalną – początkowo na stanowisku asystenta, a potem kierownika działu farmacji szpitalnej.

Ewa Krajewska za Katarzynę Sójkę

Minister Katarzyna Sójka 27 listopada przekazała gabinet nowo powołanej minister Ewie Krajewskiej. Wcześniej pożegnała się ze współpracownikami.

Kończę swoją misję w roli ministra, ale przestrzeń do naszej dalszej współpracy nadal będzie. Jako poseł będę realizować zadania w ochronie zdrowia, więc ufam, że nasze drogi się spotkają. Dziękuję wszystkim Państwu za te trzy miesiące wspólnej pracy. Stworzyliśmy dobry zespół. Udało nam się wiele zrealizować - przekazała Katarzyna Sójka.

Głos zabrała również Ewa Krajewska, która skierowała kilka słów do pracowników ministerstwa.

Jestem zaszczycona, że będę sprawować funkcję ministra zdrowia. Liczę na owocną współpracę - powiedziała do pracowników ministerstwa Ewa Krajewska.

Kim jest Ewa Krajewska?

Od 2021 r. Główny Inspektor Farmaceutyczny. Wcześniej zastępca dyrektora w Departamencie Polityki Lekowej i Farmacji w Ministerstwie Zdrowia. Przez większość życia zawodowego była związana z farmacją szpitalną – początkowo na stanowisku asystenta, a potem kierownika działu farmacji szpitalnej. Była również redaktor naczelną czasopisma dla farmaceutów szpitalnych.

Podczas pracy w administracji rządowej była członkiem lub kierowała wieloma zespołami eksperckimi powoływanymi przez Ministra Zdrowia w zakresie wypracowania nowych rozwiązań w ochronie zdrowia oraz w powołanej przez Premiera RP Radzie ds. COVID-19.

W 2005 r. ukończyła Wydział Farmaceutyczny na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym, a w 2015 r. ukończyła tam specjalizację z dziedziny farmacji szpitalnej. W 2023 r. ukończyła studia podyplomowe MBA in Public Healthcare realizowane w konsorcjum pomiędzy Uniwersytetem Ekonomicznym w Krakowie, Krakowską Szkołą Biznesu oraz Uczelnią Łazarskiego w Warszawie.

W obszarze jej szczególnych zainteresowań zawodowych leżą budowanie e-nadzoru, reforma inspekcji farmaceutycznej, a także wdrażanie działań usprawniających wewnątrz organizacji oraz projekty udoskonalające system ochrony zdrowia.

źr. gov.pl

źr. gov.pl

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].