Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Kopał, poniżał, groził. 24-latek z Jastrzębia odpowie za znęcanie się nad partnerką

Mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju został zatrzymany przez policjantów za psychiczne i fizyczne znęcanie się nad partnerką. 24-latek groził także pozbawieniem jej życia oraz podpaleniem piwnicy. Na wniosek śledczych sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt.

Kopał, poniżał, groził. 24-latek z Jastrzębia odpowie za znęcanie się nad partnerkąpolicja
Przemoc w rodzinie jest przestępstwem ściganym przez prawo. Wykorzystywanie, bicie i krzywdzenie osób bliskich jest przestępstwem. Takim samym jak przemoc wobec obcych.

Agresywne zachowanie mieszkańca Jastrzębia-Zdroju wobec partnerki trwało od początku listopada. Oprawca w domowym zaciszu znęcał się nad pokrzywdzoną zarówno psychicznie, jak i fizycznie. Kobieta ze strachu i obawy przed jego reakcją nie zgłosiła tego wcześniej organom ścigania.

- Mężczyzna wszczynał awantury, wyzywał swoją partnerkę słowami wulgarnymi i obelżywymi, poniżał, uderzał rękami w twarz, kopał po całym ciele, szarpał, dusił. Groził pozbawieniem życia oraz zniszczeniem piwnicy poprzez podpalenie - wylicza rzecznik komendy, st. asp. Halina Semik.

Mundurowi z Jastrzębia-Zdroju po przeprowadzonej interwencji zatrzymali 24-latka. Następnie kryminalni zgromadzili obszerny materiał dowodowy, na podstawie którego mężczyzna usłyszał zarzut znęcania się nad osobą najbliższą.

Sąd Rejonowy w Jastrzębiu-Zdroju, na wniosek śledczych i prokuratury, zastosował wobec sprawcy przemocy domowej tymczasowy areszt. Podejrzany najbliższe trzy miesiące spędzi w więzieniu. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 5 lat więzienia.

Pamiętaj! Przemoc w rodzinie jest przestępstwem ściganym przez prawo. Wykorzystywanie, bicie i krzywdzenie osób bliskich jest przestępstwem. Takim samym jak przemoc wobec obcych. Przemoc domowa rzadko jest incydentem jednorazowym. Jeżeli wobec sprawcy nie podejmie się natychmiastowych, stanowczych działań – przemoc się powtórzy. Policja zwykle jest wzywana w ekstremalnych sytuacjach, czasami zbyt późno. Jeżeli wiesz, że osobie z Twojego otoczenia dzieje się krzywda, nie czekaj i powiadom Policję, Straż Miejską lub najbliższy Ośrodek Pomocy Społecznej.

źr. KMP Jastrzębie-Zdrój

8 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~TAJEMNICZY_ (83.26. * .24) 20.12.2023 08:23
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~Denol (195.12. * .246) 20.12.2023 06:21
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Ludzie nie rozśmieszajcie mnie.... jakiś czas temu zgłosiłem telefonicznie na Policję, że jakiś facet na przeciwko w bloku bił kobietę, nawet sam chciałem zareagować ale jeszcze by mnie podali o wtargnięcie do mieszkania. Otóż po jakiejś godzinie gdy awantura już ustała przyszła spacerkiem mieszana para Policjantów, postali chwilę pod blokiem po czy stwierdzili , że nic nie słyszą i poszli...taka to skuteczna ta nasza Policja....

~Raperka_klasztorna (89.64. * .26) 01.12.2023 10:35
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

normalne relacje damsko męskie to dominacja samcza?

~op (91.192. * .86) 01.12.2023 10:32
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Raperka- nie,tak swiat nie dziala Tak dziala zachodnia Europa i czesc Ameryki Polnocnej Wiekszosc swiata ma normalne relacje damsko-meskie Jedz do Iranu czy Afganistanu to zobaczysz toksyczna rzeczywistosc

~Raperka_klasztorna (89.64. * .26) 01.12.2023 09:53
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

ten znowu z tą swoją ideologią - dorośniesz, może poznasz dziewczynę, zrozumiesz pewne sprawy, przykro że tak trudno się pogodzić z odchodzeniem społeczeństwa od toksycznego patriarchatu, ale tak działa świat, bejbe!

~To_sem_ja (31.0. * .227) 30.11.2023 16:51
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Przemoc domowa to taki sam slogan, jak statystyka...
A jak wiadomo, jest ona najwyższą formą kłamstwa...
Teraz jest odgórna wojna z tradycyjną rodziną. "Wyzwala" się kobiety, wygania mężczyzn z własnych domów (często bezpodstawnie), promuje zboczenia i zdrady...
Nie dziwię się mężczyznom, że nie chcą się żenić. Młode pokolenie bab jest pazerne na kasę i bez skrupułów wywalą męża w papciach na mróz...
Ech...

~Vvvvzzzzzvvvv (46.204. * .11) 30.11.2023 06:14
oceniono 1 raz
1

Komentarz został usunięty ponieważ nie jest związany z tematem

~SzaryObywatel (5.173. * .156) 30.11.2023 00:39
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

A czy ona też nie znęcała się psychicznie nad nim?