Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Jakie umiejętności są niezbędne dla specjalisty ds. AI w biznesie?

Sztuczna inteligencja (AI) przekształca sposób, w jaki działają przedsiębiorstwa. W miarę jak technologia ta staje się coraz bardziej powszechna, rośnie zapotrzebowanie na specjalistów ds. AI, którzy potrafią łączyć wiedzę techniczną z umiejętnościami biznesowymi. Ale jakie umiejętności są kluczowe dla specjalisty ds. AI w kontekście biznesowym? Oto kilka z nich.

Jakie umiejętności są niezbędne dla specjalisty ds. AI w biznesie?
Sztuczna inteligencja to nie tylko technologia, ale przede wszystkim narzędzie, które może przynieść realne korzyści biznesowe
  1. Zrozumienie potrzeb biznesowych

Specjalista ds. AI musi rozumieć, jakie są cele i potrzeby przedsiębiorstwa. To pozwoli na dostosowanie rozwiązań opartych na AI do specyfiki danej firmy i osiągnięcie najlepszych wyników.

  1. Umiejętność komunikacji

Komunikacja z innymi działami w firmie, a także z klientami, jest kluczowa. Specjalista ds. AI musi potrafić tłumaczyć skomplikowane koncepcje w sposób zrozumiały dla osób nontechnicznych i przekonywać do korzyści płynących z wdrożenia rozwiązań opartych na AI.

  1. Zdolność do pracy zespołowej

AI to dziedzina interdyscyplinarna. Specjaliści ds. AI często współpracują z ekspertami z innych dziedzin, takich jak marketing, sprzedaż czy finanse. Umiejętność pracy w zespole i budowanie relacji jest niezbędna.

  1. Rozumienie etyki i odpowiedzialności

W miarę jak AI staje się coraz bardziej zaawansowana, pojawiają się pytania dotyczące etyki i odpowiedzialności. Specjaliści ds. AI muszą być świadomi potencjalnych konsekwencji wdrożenia technologii i podejmować decyzje w sposób odpowiedzialny.

  1. Wizja strategiczna

Oprócz umiejętności technicznych, specjaliści ds. AI muszą posiadać wizję strategiczną. To pozwoli na identyfikację obszarów, w których AI może przynieść największe korzyści, i planowanie długoterminowych strategii.

  1. Ciągłe kształcenie i rozwój

Technologia AI rozwija się w zawrotnym tempie. Aby być na bieżąco, specjaliści ds. AI muszą nieustannie się kształcić i doskonalić swoje umiejętności. Wiele instytucji, takich jak Instytut Rozwoju Inspiraton, oferuje kursy i szkolenia, które pomogą w zdobywaniu nowej wiedzy i umiejętności w dziedzinie AI.

Podsumowanie

Sztuczna inteligencja to nie tylko technologia, ale przede wszystkim narzędzie, które może przynieść realne korzyści biznesowe. Specjaliści ds. AI, którzy potrafią łączyć wiedzę techniczną z umiejętnościami biznesowymi, są kluczem do sukcesu w dzisiejszym świecie.

Materiał partnera

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].