Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Pożar w kopalni Pniówek. Wycofano pracowników, akcję prowadzą ratownicy

18 zastępów ratowniczych prowadzi działania w związku z pojawieniem się ognia na poziomie 830 w kopalni Pniówek w Pawłowicach.

Pożar w kopalni Pniówek. Wycofano pracowników, akcję prowadzą ratownicyDawid Lach, JSW
W kopalni prowadzona jest akcja pożarowa, w której bierze udział 18 zastępów ratowniczych.

Czujniki odnotowały podwyższone wartości tlenków węgla, co świadczy o zaistnieniu w rejonie pożaru. Do zdarzenia doszło w środę (6.12.) w kopalni Pniówek, w rejonie ściany N-10 na poziomie 830.

Jak poinformował Tomasz Siemieniec, rzecznik Jastrzębskiej Spółki Węglowej, zgodnie z procedurami z rejonu ściany wycofano załogę - to siedem osób firmy zewnętrznej. Ze względu na to, że ściana nie pracowała, w miejscu tym nie było innych pracowników.

W kopalni prowadzona jest akcja pożarowa, w której bierze udział 18 zastępów ratowniczych w tym cztery z Centralnej Stacji Ratownictwa Górniczego w Bytomiu.

6 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Skarbnik (79.184. * .70) 08.12.2023 13:18

Cytuję ..." Na kopalni nie ma siły wyższej". Zarzuty dla metaniarzy z JSW komentują związkowcy.Po pierwsze: ci ludzie robili to na polecenie swoich przełożonych. W górnictwie tak się dzieje, że jeżeli pracownik wykonuje jakieś działania, to nie robi ich sam z siebie, tylko dlatego, że tak mu kazano - mówi w rozmowie z redakcją Bogusław Ziętek, przewodniczący Wolnego Związku Zawodowego "Sierpień 80".Stopień zastraszania jest na tyle duży, że ludzie, którzy mają wiedzę, boją się mówić inaczej niż anonimowo. I trudno się dziwić, jeśli do dziś mamy sytuację, że najważniejsi dygnitarze tego kraju przyjeżdżają na obchody barbórkowe w JSW, to co sobie zwykły pracownik ma myśleć? Że jakie konsekwencje mogą spotkać przełożonych? On uważa, że tych ludzi nie spotka żadna krzywda, bo oni są chronieni przez najwyższe czynniki władzy" .

~Skarbnik (79.184. * .70) 08.12.2023 13:06

Siedem osób zatrzymali funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego w ramach nowego śledztwa dotyczącego niegospodarności w KWK Pniówek. Oszacowane straty sięgają pół miliona złotych..

~Perfektmen (46.134. * .213) 07.12.2023 18:27
0

Komentarz został usunięty ponieważ nie jest związany z tematem

~do_nizej (193.161. * .11) 07.12.2023 17:07

A co trollu posadzili Bieńkowską czy tylko coś powiedziała ?
pis miał 8 lat nie posadził nikogo
ko jeszcze nie rządzi a już kilku siedzi
pisz dalej głupoty trollu
pewnie ci łyso go głosowałeś na pana g.
przyznaj się ,miej trochę odwagi zza tego monitora

~Perfektmen (46.134. * .213) 07.12.2023 16:35

PiS- PO jedno ZŁO!!! Elżbieta Bieńkowska minister infrastruktury i rozwoju w rządzie Donalda Tuska: "Mówię ci, żenada z tym całym górnictwem i z tą gospodarką, po prostu takie zaniedbania… Prawda jest taka, że właściciel, czyli Ministerstwo Gospodarki, generalnie w d*** miało całe górnictwo przez całe siedem lat. Były pieniądze, a oni, wiesz, pili, lulki palili, swoich ludzi poobstawiali, sam wiesz, ile zarabiali i nagle pierdyknęło - miała powiedzieć Bieńkowska."

~POwskie_łapówki (89.200. * .30) 07.12.2023 15:02

O to jest różnica między PIS a PO za PISu nie lepszych i gorszych ,
wszyscy są równi wobec prawa . W PO złodzieje mają parasol ochronny mogą kraść legalnie. choćby ostatnio ustawa wiatrakowa . Zapytajcie Gadowskiego kto pisał tą ustawę