Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Tylko w dwóch aptekach w naszym regionie zaszczepisz się przeciwko grypie, COVID-19 i pneumokokom

Już nie tylko w poradniach Podstawowej Opieki Zdrowotnej, ale także w aptekach można się zaszczepić przeciw grypie, COVID-19 i pneumokokom. Sprawdziliśmy, gdzie w naszym regionie można to zrobić.

Tylko w dwóch aptekach w naszym regionie zaszczepisz się przeciwko grypie, COVID-19 i pneumokokompacjent.gov.pl
Obecnie (stan na 13.12) pacjenci mogą się zaszczepić tylko w dwóch aptekach w naszym regionie.

W poradniach podstawowej opieki zdrowotnej i w aptekach, które podpisały umowę z NFZ, można się zaszczepić przeciw grypie, COVID-19 i pneumokokom.

Jak informuje Narodowy Funduszu Zdrowia, obecnie takich aptek w całym kraju jest ponad 100. Kolejne blisko 90 umów z aptekami jest w trakcie przygotowywania, a kilkaset wniosków o umowy jest rozpatrywanych.

Na swojej stronie internetowej NFZ-u stale aktualizowana jest lista aptek, w których już teraz pacjenci mogą się zaszczepić. Jest ona dostępna TUTAJ. Obecnie (stan na 13.12) można to zrobić w zaledwie dwóch miejscach w naszym regionie:

  • Czerwionka-Leszczyny - Apteka duos - Księdza Pojdy 35b
  • Rybnik - APTEKA Przy Bazylice - Mikołowska 1

Jak przekazuje NFZ, na szczepienie przeciw grypie i pneumokokom potrzebna jest recepta. Nie jest wymagana przy szczepieniu przeciw COVID-19.

8 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~To_sem_ja (37.248. * .3) 15.12.2023 18:33

Tixx, masz rację, ale Braun uwidocznił wielu polskojęzycznym gojom, że nie są gospodarzami. I wskazał, kto tu pociąga za sznurki...
A do kogo należą komcerny farmaceutyczne? Rozsądny człowiek sam się domyśla...

~JestSuperJestSuper (89.64. * .244) 15.12.2023 16:35
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

tixx 14.12.2023 19:59

Proponuję zainteresować się "Przepisami Pandemicznymi", które szykuje nam WHO. We wszystkich mediach g(ł)ównego ścieku nikt o tym nie mówi, a szykują nam całkowite pozbawienie podstawowych praw pod pretekstem "podejrzenia pandemii" (lockdowny, kwarantanny, zakaz przemieszczania się itp). Polska przekazała WSZYSTKIE kompetencje do ustalania NASZYCH praw Unii Europejskiej. Czyli, de facto, Ursuli von der Layen, której mąż - Heiko von der Layen, kieruje organizacją sowicie wspartą milonami EURO przez firmę PFIZER. Czyli kto rządzi? Ani PO, ani PiS, ani inne przybudówki.... A barany podniecają się Braunem.... Prawdziwie ważne rzczy dzieją się w tle!

~TPW (152.115. * .254) 14.12.2023 10:17

Aktualizacja oprogramowania owiec :-)

~Quint (188.146. * .54) 14.12.2023 08:28

Tusk rok temu krzyczał macie krew na rękach nie szczepicie To niech teraz szczepi !!!!!!!

~Karakan69 (87.101. * .22) 14.12.2023 05:20

Ludzie biegnijcie się szczepić bo braknie xd

~ZaPO (89.64. * .228) 13.12.2023 23:50
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~Ryl (46.134. * .32) 13.12.2023 21:53

Już biegnę...