Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Będzie obniżka podatku VAT dla branży beauty

Na konferencji prasowej we wtorek premier Donald Tusk ogłosił plan obniżenia podatku VAT w sektorze beauty, obejmującym między innymi salony piękności oraz salony kosmetyczne. Zmniejszenie opodatkowania dla tej branży było jednym z zobowiązań Koalicji Obywatelskiej przed wyborami.

Będzie obniżka podatku VAT dla branży beautycottonbro studio (zdjęcie poglądowe)
Premier podał, że decyzja dotycząca niższego podatku wejdzie w życie 1 kwietnia 2024 roku

We wtorek premier Donald Tusk ogłosił, że nastąpi obniżka stawki VAT dla branży beauty. "Dotyczy to 30 tysięcy firm, w których zatrudnionych jest około 100 tysięcy osób," powiedział szef rządu na konferencji prasowej po posiedzeniu swojego gabinetu.

Donald Tusk wskazał na rozwój branży beauty w Polsce oraz na poczucie niesprawiedliwości, które towarzyszyło wyższym stawkom VAT w porównaniu do podobnych usług fryzjerskich. - W Polsce ta branża bardzo się rozwinęła. Ludzie mieli poczucie nieuzasadnionej krzywdy, bo byli obarczeni większym podatkiem niż bardzo podobna branża fryzjerska - wskazał Donald Tusk, objaśniając przyczyny podjętej decyzji.

Zapowiedział również, że obniżka stawki VAT wejdzie w życie 1 kwietnia 2024 roku. Na konferencji premier nie ujawnił jednak, jaka będzie nowa stawka VAT. W trakcie kampanii wyborczej Tusk zapowiadał obniżenie VAT dla tego sektora z 23 proc. do 8 proc.

Ludzie

Donald Tusk

Prezes Rady Ministrów

8 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Goscc (37.225. * .122) 31.01.2024 17:19
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~To_sem_ja (31.0. * .225) 31.01.2024 14:18
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Komentarz na temat nie zwiazany z tematem... Chyba ktoś bardzo lubi ryżego.
Dobrze, że cuś dał. Ale to oewnie takie łakocie do wiosennych wyborów. Bo bodnar i czerwoni codziennie pokazują, jakie zło dorwało się władzy...

~rolnik_ (141.95. * .180) 31.01.2024 13:59
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Napiszcie o Ukraińskim cukrze który jest masowo sprowadzany przez państwowe podmioty które zarządzane są ludźmi Tuska, kwestia czasu i Polski rolnik zostanie wykończony przez rząd TUSKA . Jak za PISu było sprowadzane zboże to o tym pisaliście teraz cisza

~Heniekkkkkk (185.135. * .171) 31.01.2024 08:44
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

A od marca POwrót 5% vat na żywność. Tego już nie POwiedzieliście.

~picNAwode (46.204. * .124) 31.01.2024 07:30
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Co z tego jak ci fryzjerzy i kosmetyczki po zaledwie kursach paznokci itp zdzierają na Maxa i dla konsumentów nic się nie zmieni

~To_sem_ja (31.0. * .12) 30.01.2024 22:55
0

Komentarz został usunięty ponieważ nie jest związany z tematem

~bobo1 (155.133. * .231) 30.01.2024 17:16
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Nigdy nie dostałem paragonu z tych usług więc i VAT jest zero jak i podatek zero

~RudyPies (89.64. * .189) 30.01.2024 16:30

Szok Szaleństwo Obłęd Szczeście na twarzach zwolenników PO.
Ps.
Już nie długo paliwo po 5zł jupi..