Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Zastępca Szefa Misji UE w Kosowie nowym komendantem CBŚP [ZDJĘCIA]

W piątek (9.02.) w siedzibie CBŚP odbyła się uroczystość z okazji objęcia obowiązków na stanowisku Komendanta Centralnego Biura Śledczego Policji. Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Marcin Kierwiński powołał na to stanowisko insp. Cezarego Lubę.

Zastępca Szefa Misji UE w Kosowie nowym komendantem CBŚP [ZDJĘCIA]CBŚP
Od listopada 2021 roku był Zastępcą Szefa Misji Unii Europejskiej w zakresie praworządności w Kosowie

Uroczystość w CBŚP

W sali konferencyjnej zgromadziła się kadra kierownicza Centralnego Biura Śledczego Policji. Uroczystą zbiórkę rozpoczął meldunek złożony p.o. Komendantowi Głównemu Policji przez dowódcę uroczystości nadkom. Przemysława Ideca oraz wprowadzenie pocztu sztandarowego ze sztandarem Centralnego Biura Śledczego Policji.

Podczas ceremonii inspektor Cezary Luba przywitał się ze sztandarem jednostki i złożył meldunek p.o. Komendantowi Głównemu Policji o objęciu obowiązków służbowych na stanowisku Komendanta Centralnego Biura Śledczego Policji.

P.o. Komendant Główny Policji insp. Marek Boroń przemowę rozpoczął od gratulacji, podkreślając przy tym, że dowodzenie Centralnym Biurem Śledczym Policji to wyzwanie, ale jest przekonany, że posiadane ogromne doświadczenie zawodowe pozwoli insp. Cezarowi Lubie stanąć na wysokości zadania.

Następnie głos zabrał inspektor Cezary Luba Komendant Centralnego Biura Śledczego Policji. Dziękując za zaufanie jakim został obdarzony, powiedział że dołoży wszelkich starań, aby podołać nowym wyzwaniom. Jednocześnie stwierdził: „...niemal cała moja służba w kraju była zawsze związana z Centralnym Biurem Śledczym, dlatego jest dla mnie niezwykłym honorem, że będę miał zaszczyt tym Biurem kierować...”.

Oficjalną część uroczystości zakończyło odprowadzenie pocztu sztandarowego i meldunek o zakończeniu zbiórki.

Kim jest inspektor Cezary Luba?

Nowy szef Centralnego Biura Śledczego Policji inspektor Cezary Luba ma 51 lat. Służbę w Policji rozpoczął 1 września 1992 roku na stanowisku aplikanta w Wydziale Kryminalnym Komendy Wojewódzkiej Policji w Siedlcach. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie oraz Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku Dziennikarstwo i Nauki Polityczne.

Przebieg służby na stanowiskach kierowniczych:

  • Od 2005 roku - Zastępca Naczelnika Wydziału do Zwalczania Zorganizowanej Przestępczości Narkotykowej Centralnego Biura Śledczego Komendy Głównej Policji,
  • Od 2008 roku - Naczelnik Wydziału do Zwalczania Zorganizowanej Przestępczości Narkotykowej Centralnego Biura Śledczego Komendy Głównej Policj
  • Od 2014 roku – ekspert w Polskim Kontyngencie Policyjnym Misji Unii Europejskiej w zakresie praworządności w Kosowie,
  • Od listopada 2021 roku – Zastępca Szefa Misji Unii Europejskiej w zakresie praworządności w Kosowie,
  • Od 9 lutego 2024 roku - Komendant Centralnego Biura Śledczego Policji.

3 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~tabletkadozmywarki (178.27. * .145) 09.02.2024 17:52

Od kiedy Eulex przestalo pelnic funkcje policji i administracji w Kosowie, Albanczycy znow szumia.
Dwie dekady masa europejskoch urzednikow, zolnierzy i policjantow siedziala w Kosowie i nikt nie wpadl na zaden pomysl, co zrobic z polnocnym Kosowem.
Rzeka Ibar oddziela dwa swiaty: albanskie Kosowo podniesione po wojnie i serbskie polnocne Kosowo bez zadnego wsparcia i administracji.

~Szklok (5.184. * .204) 09.02.2024 16:23

Kolabor wiecej niz ci sie wydaje hahaha

~kolabor (89.64. * .17) 09.02.2024 16:10

Co to ma wspólnego z Jastrzębiem?