Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

JSW pnie się w ratingu klimatycznym

W nowym raporcie za 2022 rok renomowanego światowego ratingu CDP (Carbon Disclosure Project), Jastrzębska Spółka Węglowa uzyskała wysoką ocenę B- w zakresie zmian klimatu. Rok temu spółka została oceniona na niższym poziomie C.

JSW pnie się w ratingu klimatycznymDawid Lach/JSW
JSW po raz drugi została uwzględniona w ratingu ochrony klimatu i po raz pierwszy w ratingu ochrony wód. Na zdjęciu KWK Borynia-Zofiówka-Bzie - Ruch Zofiówka

Skala ocen CDP obejmuje zakres od A – najwyższa do D – najniższa. Awans z C na B- odzwierciedla zaangażowanie JSW w dążenie do redukcji wpływu na środowisko, co zostało zauważone przez instytucje zajmujące się raportowaniem kwestii środowiskowych. W zakresie zmian klimatu JSW była ocenia po raz drugi, natomiast pierwszy raz znalazła się w ratingu dotyczącym ochrony wód, również uzyskując ocenę B-. 

- Wysokie oceny świadczą o tym, że JSW nie tylko ujawnia informacje związane z klimatem i ochroną wód, w szczególności elementy śladu wodnego, śladu węglowego, zarządza gospodarką wodną i zmianami klimatu w organizacji, ale podejmuje też wymierne działania, które są efektem wdrożonej w lutym 2022 roku Strategii Środowiskowej. Pokazywanie tego typu danych zapewnia pełną transparentność działań w zakresie gospodarki wodnej oraz zmian klimatu, które podlegają przeglądowi i ocenie, zapobiegając w ten sposób posądzeniu o tzw. „greenwashing”. Warto dodać, że raportowanie danych środowiskowych odbywa się za pomocą ankiety. Firmy mogą ujawniać dane w trzech kategoriach: wpływ na klimat, ochronie zasobów wodnego oraz lasów. Każdego roku lista jest uaktualniana - informuje JSW.

4 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~StefanWent (81.19. * .127) 27.02.2024 11:59

Miasto dba o środowisko, co w przypadku takiej działalnosci w regionie jaką mamy, (kopalnie itp) nie jest łatwe. Brawo, starajmy się poprawić co się da!

~sebak (185.220. * .241) 23.02.2024 17:49

Pięknie się rozwijamy:)Brawo Jastrzebie!

~CyklistaMax (5.184. * .230) 21.02.2024 21:13

Na zdjęciu Jastrzębie tonie w smogu

~To_sem_ja (31.0. * .9) 21.02.2024 15:21

Jak nie wyjdziemy z ojro kołchozu, to ceny energii nas przygniotą, przez ten szwidel klimatyczny... Ale jeszcze jest za dobrze, jeszcze szopka pt. "unia daje" skutecznie pierze mózgi...