Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Weź udział w XII Biegu Tropem Wilczym

3 marca 2024 roku tradycyjnie odbędzie się w Raciborzu Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych TROPEM WILCZYM. Podczas XII edycji, podobnie jak w roku ubiegłym, biegacze wyruszą spod bramy Zakładu Karnego, jednego z najcięższych w czasach stalinowskiego terroru, a zakończą bieg przy Pomniku Żołnierzy Wyklętych, w miejscu upamiętnienia Niezłomnych, którzy stracili życie w raciborskim więzieniu.

Weź udział w XII Biegu Tropem Wilczym

Jak co roku Bieg Tropem Wilczym skupia się na wybranym temacie. Z okazji 80 rocznicy Powstania Warszawskiego XII edycja przypomina tych Niezłomnych, którzy byli również Powstańcami. Tegoroczny temat przewodni reprezentuje czterech bohaterów, którzy znaleźli się na koszulkach XII edycji, a są to: Ewa Stolarska, ps. Ewa Wir, Bolesław Kontrym, ps. Żmudzin, Jerzy Miatkowski, ps. Zawada i Jan Rodowicz, ps. Anoda. Koszulki znajdą się w pakietach startowych, które otrzymają wszyscy uczestnicy biegu, jak również pamiątkowe medale z motywem wilka.

Bieg odbędzie się w niedzielę 3 marca 2024 roku i wpisuje się w raciborskie obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Trasa będzie zorganizowana przede wszystkim na terenie Parku im. Miasta Roth i jak w każdej raciborskiej edycji, będzie można przebiec 1963 metry. Symboliczny dystans to rok śmierci ostatniego Niezłomnego, który poległ w walce czynnej – Józefa Franczaka pseud. Lalek, Laluś. Dystans ten zyskał miano honorowego i jest też najpopularniejszy.

Start biegu o godzinie 11:00, a biuro zawodów będzie czynne od 9.30 do 10.45.

Zapisy prowadzone są na stronie:

https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=9127 

Organizatorami Biegu Tropem Wilczym w Raciborzu są: Raciborskie Centrum Kultury, Miasto Racibórz, Zakład Karny w Raciborzu, Powiatowe Centrum Sportu, Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Rejestracja zgłoszeń oraz opłata odbywa się poprzez stronę internetową www.datasport.pl do dnia 27.02.2024. Opłata startowa wynosi: 40,00 zł – dorośli, 10,00 zł osoby - niepełnoletnie (do 18 roku życia), osoby niepełnosprawne są zwolnione z opłat.

Po dniu 27.02.2024r. zgłoszenia oraz opłaty dokonać można również w kasie Raciborskiego Centrum Kultury, ul. Fryderyka Chopina 21, (środa 8.30-14.00, czwartek 12.30-18.00, piątek 8.30-14.00) od dnia 28.02.2024 r. do dnia 01.03.2024 r. – opłata wynosi 40,00 zł, 10,00 zł osoby niepełnoletnie (do 18 roku życia), niepełnosprawne są zwolnione z opłat. (jeżeli nie został osiągnięty limit uczestników).

Opłata startowa w dniu zawodów wynosi 50,00 zł (wówczas płatność tylko gotówką), 10,00 zł osoby niepełnoletnie (do 18 roku życia), osoby niepełnosprawne są zwolnione z opłat.

źródło: RCK

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].