Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Dzień otwarty programu "Z przyszłością w Żorach". Przyjdź i sprawdź, jak wyglądają nowe mieszkania [ZAPOWIEDŹ]

Żory wychodzą naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, prezentując nowy etap programu "Z przyszłością w Żorach". Dzień Otwarty to okazja dla zainteresowanych, by poznać nowe mieszkania i warunki wynajmu.

Dzień otwarty programu "Z przyszłością w Żorach". Przyjdź i sprawdź, jak wyglądają nowe mieszkania [ZAPOWIEDŹ]UM w Żorach
Budynku powstałe w ramach programu „Z przyszłością w Żorach”.

„Z przyszłością w Żorach” to unikatowy w skali całego kraju program, by stworzyć jak najlepsze warunki do zamieszkania w Żorach. W sumie w ramach programu powstanie aż 1,5 tys. mieszkań. Kolejne są już gotowe i można je zobaczyć już dziś (27.02) podczas Dnia Otwartego.

Dzień Otwarty trwa w godzinach od 10.00 do 17.00 w nowym budynku przy ul. Jastrzębiej 8. - To doskonała okazja, by zwiedzić budynek i zobaczyć, jak wyglądają mieszkania, komórki lokatorskie i garaże oraz dowiedzieć się więcej o warunkach wynajmu mieszkania w ramach programu „Z przyszłością w Żorach”. Oprowadzali i odpowiadali na pytania będą pracownicy Zarządu Budynków Miejskich, legitymujący się żółtymi identyfikatorami - informuje żorski magistrat. Podczas Dnia Otwartego dla gości dostępne będą miejsca w parkingu podziemnym budynku przy ul. Jastrzębiej 8.

Przypomnijmy, że w ramach programu „Z przyszłością w Żorach” przy Alei Zjednoczonej Europy oraz Alei Armii Krajowej powstały nowoczesne budynki wielorodzinne, w których stworzonych zostało już 396 mieszkań przeznaczonych na wynajem. Kolejnym etapem była budowa nowych budynków o roboczych numerach 1-2 oraz 3 na osiedlu Pawlikowskiego. W pierwszym z nich zaplanowano 187, a w drugim 101 mieszkań, czyli łącznie aż 288 nowych mieszkań. Będą one miały powierzchnię od 28 do aż 91 m2. Powstanie też 171 miejsc w garażach podziemnych oraz 261 miejsc postojowych obok budynków. Budynek nr 3 jest już ukończony i właśnie tam odbędzie się Dzień Otwarty, zaś budynek 1-2 powinien zostać oddany do użytku jesienią tego roku.

7 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~superr (31.61. * .96) 29.02.2024 13:36

Dla mnie od lat Jastrzębie to świetne miejsce do życia. Rozwija się, jest zadbane, ja nie wiem co Wy marudzicie wiecznie xd i po co tu mieszkacie skoro jest feee i ble. Wyprowadźcie sie do cudownych "rajskich sąsiednich" miejscowości xd broni ktoś?

~asdwewrr (79.124. * .139) 27.02.2024 20:57

właśnie takich inwestycji brakuje w Wodzisławiu, trzeba budować mieszkania w miarę dostępne cenowo bo to co się dzieje na rynku mieszkań to woła o pomstę do nieba...

~żorska_apatia (188.137. * .64) 27.02.2024 13:59

@Anka_Pisanka a ja w tym widzę dalszy rozwój noclegowy Żor bo samo centrum nie ulega żadnym zmianom transportowym, administracyjnym, urbanistycznym... Urząd Miasta dalej w tym samym budynku po dawnym hotelu robotniczym, ulice wytyczone w PRL... Żadnych nowych gmachów. Żory rozwijają się tak jak planowano w czasach PRL jako "sypialnia mieszkaniowa ROW". Te bloki na pierwszym planie nawet trochę przypominają tanie budownictwo z czasów Gomułki - z tymi pseudobalkonami...

~Pył (89.25. * .86) 27.02.2024 12:00

"W sumie w ramach programu powstanie aż 1,5 tys. mieszkań."

TBS w Jastrzębiu ile zrobił? 28-32?

xD

ale mamy deptak...

~Dzidek1 (178.27. * .145) 27.02.2024 10:12

"pracownicy Zarządu Budynków Miejskich"

Jak to, nie powołano specjalnej spółki miejskiej?
Amatorzy.

~Perfektmen (46.134. * .160) 27.02.2024 08:41

Da się?

~Anka_Pisanka (80.188. * .23) 27.02.2024 08:22

Aż serce rośnie patrząc jak rozwijają się sąsiednie Żory.
Ich włodarze mieli jaja zabraniając JSW fedrowania pod swoim obszarem.
Jakież było ździwienie na Boryni, że Żory nie chcą u siebie szkód górniczych. Taka sytuacja...