Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Okradał kościelne skarbonki m.in. w Rybniku. Zatrzymano go w Pawłowicach

Pszczyńscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzieże pieniędzy z kościelnych skarbonek. 38-latek wpadł w ręce patrolu, kiedy pił piwo na przystanku. Podczas czynności okazało się, że na sumieniu ma o wiele więcej.

Okradał kościelne skarbonki m.in. w Rybniku. Zatrzymano go w PawłowicachKPP Pszczyna
Kradł pieniądze z kościelnych skarbonek, okradł mieszkankę pow. rybnickiego, miał przy sobie narkotyki. 38-latek za popełnione przestępstwa będzie odpowiadał przed sądem.

W piątek (1.03.) tuż przed 16:00 dzielnicowi z komisariatu w Pawłowicach podjęli interwencję wobec mężczyzny spożywającego alkohol na przystanku autobusowym. Po sprawdzeniu danych w systemach okazało się, że 38-latek jest poszukiwany przez jednostki policji z powodu licznych kradzieży, których dokonał na terenie powiatu mikołowskiego i rybnickiego. Mężczyzna został zatrzymany. Podczas dalszych czynności okazało się, że nie był to koniec jego kłopotów.

Podczas przeszukania stróże prawa znaleźli u niego zawiniątko z narkotykami. Przeprowadzone badanie testerem narkotykowym potwierdziło, że zabezpieczone substancje to Alfa PiHP. To jednak nie wszystko...

- Mundurowi znaleźli także u mężczyzny gotówkę i telefon. Były to łupy z kradzieży. 38-letni mieszkaniec powiatu pszczyńskiego trudnił się bowiem okradaniem wiernych i skarbonek w kościele. Znalezione pieniądze pochodziły z kradzieży, która miała miejsce 29 lutego br. w Parafii pw św. Stanisława Biskupa i Meczennika w Suszcu. Natomiast telefon należał do mieszkanki powiatu rybnickiego, gdzie mężczyzna także dokonał kradzieży i włamaniem - wskazuje oficer prasowa pszczyńskiej jednostki, sierż. szt. Jadwiga Śmietana.

Za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym 38-latek został ukarany mandatem karnym, natomiast za posiadanie narkotyków, włamania i kradzieże będzie odpowiadał przed sądem.

źr. KPP Pszczyna, oprac. sqx

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].