Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Nowe furgony dla Oddziałów Prewencji Policji i służby konwojowej [ZDJĘCIA]

W oparciu o zawarte umowy i zakupy w ramach Funduszu wsparcia Policji oraz Programu modernizacji Policji, w marcu br. do poszczególnych jednostek Policji w kraju trafiło 31 furgonów wypadowych marki MAN TGE i 42 furgony mała więźniarka.

Nowe furgony dla Oddziałów Prewencji Policji i służby konwojowej [ZDJĘCIA]Policja
Pojazdy zastępują użytkowane do tej pory przez Oddziały Prewencji Policji furgony.

Furgony dla OPP

W latach 2022-2024 Biuro Logistyki Policji Komendy Głównej Policji realizuje zakup 133 szt. furgonów wypadowych marki Man TGE. W marcu br. do poszczególnych jednostek Policji w kraju trafiło 31 tego typu pojazdów zakontraktowanych na podstawie umowy o wartości 15 099 480 zł.

Furgony wypadowe MAN TGE to pojazdy oznakowane o mocy 130 kW i pojemności skokowej 1968 cm3 użytkowane przez Oddziały Prewencji Policji do patrolowania ulic, zabezpieczania imprez masowych oraz zgromadzeń publicznych. Sprzęt transportowy wyposażony jest w indywidualne fotele.

Pojazd umożliwia przewóz siedmiu funkcjonariuszy, w tym kierowcy wraz ze sprzętem PZ (kaski / hełm, zestawy przeciwuderzeniowe / kamizelki kuloodporne, pałki szturmowe i tarcze ochronne) w różnych konfiguracjach asortymentowych i ilościowych elementów pełnego wyposażenia służbowego funkcjonariuszy Oddziałów Prewencji Policji.

Furgony MAN TGE wyposażone są między innymi w sprzęt łączności radiowej, sygnalizację uprzywilejowania pojazdu w ruchu drogowym opartą całkowicie na energooszczędnej technologii LED, okratowanie okien.

Nowe więźniarki

Również w marcu br. do jednostek Policji w kraju dostarczono 42 z 76 sztuk zakontraktowanych na podstawie umowy pojazdów mała więźniarka.

Wartość całkowita zadania wynosi 32.364.365,16 zł. Furgony zostały zakupione w ramach środków Programu modernizacji Policji. Dostawy kolejnych 34 pojazdów planowane są w II kwartale br.

Furgony te dedykowane są służbie konwojowej i zastąpią dotychczas użytkowane pojazdy.

Pojazd mała więźniarka zabudowany jest na samochodzie marki Volkswagen Crafter. To pojazd nieoznakowany o maksymalnej mocy silnika 130 kW i pojemności skokowej 1968 cm3. Przystosowany jest do przewozu 7 osób. Jego wnętrze składa się z trzech przedziałów:

  • przedział I przeznaczony jest dla konwojenta i kierującego pojazdem,
  • przedział II przeznaczony dla dwóch konwojentów, posiada izolatkę do przewozu jednej osoby zatrzymanej,
  • przedział III wyposażony jest w specjalnie oddzielone pomieszczenie do przewozu dwóch osób zatrzymanych.

Furgony mała więźniarka wyposażone są między innymi w sprzęt łączności radiowej, sygnalizację uprzywilejowania pojazdu w ruchu drogowym, w dodatkowy system wentylacji, klimatyzacji, ogrzewania i kamerę cofania.

źr. Biuro Logistyki Policji Komendy Głównej Policji / mw

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~listeklaurowy (178.218. * .117) 21.04.2024 21:44
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~ghfjgfjh (87.239. * .254) 21.04.2024 21:24

Jeszcze mamy KIA srebrna nie oznakowana SK