Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

15-latek z Jastrzębia potrącony przez samochód. Wybiegł zza autobusu wprost pod koła

Jastrzębscy policjanci wyjaśniają okoliczności potrącenia 15-latka, do którego doszło w poniedziałek (22.04.) po południu w Jastrzębiu-Zdroju przy ul. Połomskiej. Ze wstępnych ustaleń wynika, że chłopiec wybiegł zza autobusu wprost pod nadjeżdżające audi.

15-latek z Jastrzębia potrącony przez samochód. Wybiegł zza autobusu wprost pod kołailustracyjne, policja
Nastolatek został przewieziony do szpitala.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek o godzinie 15:35 w Jastrzębiu-Zdroju przy ul. Połomskiej. Kierująca audi jechała ul. Połomską.

- Według wstępnych ustaleń policjantów, 15-latek wysiadł z autobusu, a następnie wybiegł zza niego, w miejscu niedozwolonym, wprost pod nadjeżdżający samochód marki Audi - przekazuje st. asp. Halina Semik, oficer prasowa jastrzębskiej komendy. 

Kierująca osobówką była trzeźwa. Nastolatek został przewieziony do szpitala, na szczęście nie odniósł poważnych obrażeń ciała.

Policjanci przypominają pieszym o obowiązujących ich zasadach:

Pieszy powinien:

  • Upewnić się, czy jest możliwość bezpiecznego przejścia przez jezdnię - obserwacja ruchu pojazdów z obu kierunków.
  • Nie wchodzić na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd, nawet na przejściu dla pieszych - kierowca nie zatrzyma pojazdu w miejscu.
  • Nie wchodzić na jezdnię w sytuacji braku pełnej widoczności - zza pojazdu (szczególnie autobusu lub tramwaju w rejonie przystanków) bądź przeszkody.
  • Nie wbiegać na jezdnię, lecz spokojnie wchodzić.
  • Przechodzić jezdnię bez zwalniania i zatrzymywania się bez uzasadnionej potrzeby.
  • Przekraczać jezdnię tylko w miejscach dozwolonych.

5 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Obywatelka25 (91.204. * .100) 24.04.2024 15:15

Policja robi akcje "bezpieczny pieszy" a karze kierowców, to niech zrobi akcje "bezpieczny kierowca" i będzie karać pieszych. Niech się ustawią (oczywiście nieoznakowani) w okolicach ruchliwych przejść (np przy galeriach) w SR, SZO, SJZ, SWD, SRC - to braknie im bloczków mandatowych (spokojnie wyrobią miesięczną normę w tydzień). Piesi - nos w komórce, nie patrzy jakie ma światło - tylko lezie. W szkołach ZAMIAST religii powinna być edukacja o bezpieczeństwie na drodze, przepisach.

121210416 24.04.2024 11:34

To miejsce jest bardzo niebezpieczne.Przestancie już karać i osądzać.

~Kdkdkd (37.30. * .94) 24.04.2024 09:55

Szkoda ze nie był starszy dosral by z 5 tys mandatu i by się nauczył że tak się nie robi. Rodzice dziecka powinni pokryć straty w samochodzie i pasem po dupie mu dać!

~TuskGdzieBeznynaPo5zł (87.207. * .139) 24.04.2024 07:47
0

Komentarz został usunięty ponieważ nie jest związany z tematem

~ZmotoryzowanyPatrol (5.173. * .214) 24.04.2024 00:49

Znając życie nieostrożny pieszy został ukarany BARDZO symbolicznym mandatem (50-100 zł) lub "tylko" pouczeniem, kierowca będzie musiał dochodzić odszkodowania na drodze sądowej (jeśli nie miał AC). Przepisy powinny się natychmiast zmienić! Ukarać takiego nieostrożnego pieszego mandatem minimum 1500 zł, ma pokryć wszelkie szkody na pojeździe (szyba, maska, zderzak, błotnik, lampa). Podobnie karać wszelkie piesze łajzy przechodzące na czerwonym (po 1000-1500 zł), z nosem w komórce (tak z 500-1000 zł). Wprowadzić bezwzgledny nakaz zatrzymania i rozejrzenia się przed przejściem (za złamanie każdego po 500 zł) - dla ICH BEZPIECZEŃSTWA. Oczywiście sumować mandaty i stosować przepisy o recydywie również dla pieszych. Odblaski, światełka również w mieście i w czasie gorszej widoczności. A i pedalarzy którzy przepisy mają nieco powyżej siodełka też surowo karać.