Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Rękawice gumowe- jakie mają zastosowania?

Ochrona dłoni przed niekorzystnymi czynnikami jest bardzo istotna. Przydają się więc rękawice gumowe. Jakie są ich zastosowania i zalety?

Rękawice gumowe- jakie mają zastosowania?

Rękawice gumowe - do czego są przydatne?

Podczas sprzątania, szczególnie gdy używasz silnych środków chemicznych do czyszczenia, gumowe rękawice mogą ochronić Twoje dłonie przed drażniącymi substancjami i chemikaliami. Podczas prac ogrodowych, takich jak przycinanie krzewów, grabienie liści czy obsługa narzędzi ogrodniczych, gumowe rękawice zapobiegają uszkodzeniom i zabrudzeniom skóry. 

Zalety gumowych rękawic

Rękawice gumowe zapewniają fizyczną barierę pomiędzy skórą a potencjalnie szkodliwymi substancjami, chroniąc dłonie przed zanieczyszczeniami, chemikaliami i innymi drażniącymi substancjami. W środowiskach, gdzie istnieje ryzyko transmisji chorób lub zakażeń, takich jak w przemyśle spożywczym czy opiece zdrowotnej, noszenie rękawic gumowych pomaga zapobiegać rozprzestrzenianiu się bakterii i wirusów poprzez unikanie bezpośredniego kontaktu skóry z potencjalnie zakażonymi powierzchniami. Rękawice gumowe mogą chronić dłonie przed drobnymi skaleczeniami, zadrapaniami lub otarciami podczas wykonywania różnych prac, zwłaszcza tych wymagających manipulacji narzędziami, ostrymi przedmiotami lub groźnymi substancjami. Dobrej jakości rękawice gumowe są zazwyczaj elastyczne i dopasowują się do kształtu dłoni, co zapewnia wygodę noszenia i umożliwia swobodne wykonywanie różnych czynności, nawet przez dłuższy czas. W przypadku osób uczulonych na niektóre substancje chemiczne, materiały budowlane czy roślinne alergeny, noszenie rękawic gumowych może zmniejszyć ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych poprzez ograniczenie bezpośredniego kontaktu skóry z alergenami.

Niektóre gumowe rękawiczki są wodoodporne lub mają specjalne wzmocnienia, które przedłużają żywotność rękawic. Rękawice gumowe można wielokrotnie stosować po odpowiednim oczyszczeniu i dezynfekcji, co przekłada się na oszczędność i zmniejszenie generowania odpadów w porównaniu z jednorazowymi rękawiczkami.

Jakie rękawice wybrać?

Rękawice gumowe mogą być wykonane z różnych materiałów, takich jak lateks, nitryl, neopren czy winyl. Każdy z tych materiałów ma swoje zalety i wady, na przykład lateks może powodować reakcje alergiczne u osób uczulonych, więc warto to wziąć pod uwagę. W niektórych sytuacjach, takich jak prace w mokrym środowisku, może być korzystne wybranie rękawic z chropowatą powierzchnią lub antypoślizgową, która zapewni lepszy chwyt. Doskonałe rękawice gumowe o uniwersalnym zastosowaniu dostępne są tutaj: https://magrosbhp.pl/kategoria-produktu/odziez-wodoodporna-pros/wodery-i-spodniobuty/page/2/.

Materiał zewnętrzny