Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Jastrzębie-Zdrój – miasto na rowerową wyprawę

Gdy myślisz o przygodzie na dwóch kółkach, Jastrzębie-Zdrój staje się nieodłączną częścią Twoich planów. To tutaj, na szlaku Żelaznego Szlaku Rowerowego, rozpoczyna się podróż pełna niezapomnianych widoków. Ta 55-kilometrowa pętla biegnąca przez polsko-czeskie pogranicze przyciąga nie tylko mieszkańców miasta, ale również entuzjastów rowerowych z całej Polski oraz naszych sąsiadów zza południowej granicy.

Jastrzębie-Zdrój – miasto na rowerową wyprawę
Żelazny Szlak Rowerowy, fot. arch. Urzędu Miasta Jastrzębie-Zdrój

Szukasz pomysłu na rodzinną rozrywkę?

Urok Żelaznego Szlaku Rowerowego tkwi w jego prostocie i dostępności dla rowerzystów w każdym wieku. Ta trasa, prowadząca po dawnych torowiskach, oferuje zarówno malownicze widoki dla dorosłych, jak i możliwość poznawania natury dla najmłodszych. Podczas wyprawy można podziwiać uroki stadniny koni, rozległe kompleksy wodne oraz bogactwo roślinności, które otaczają trasę. Szlak oferuje nie tylko bezpieczeństwo, ale także płaski teren, co w pagórkowatym krajobrazie Jastrzębia-Zdroju stanowi niezwykłą atrakcję.

Festiwal Żelaznego Szlaku Rowerowego fot. Damian Szewczyk

„Żelazna Klapsznita” na żelaznym smakuje najlepiej

Dla tych, którzy po rowerowej wyprawie szukają kulinarnych doznań, proponujemy skosztowanie „Żelaznej Klapsznity”, która wkrótce może zagościć na stałe w menu pobliskich punktów gastronomicznych, oferując wyjątkowe smaki dla zmęczonych podróżników.

Jastrzębie-Zdrój, oprócz Żelaznego Szlaku Rowerowego, ma wiele innych tras rowerowych do zaoferowania, jednakże ten wyjątkowy szlak wyróżnia się nie tylko w skali regionu, ale także w całej Polsce. To miejsce, gdzie pasjonaci rowerowych podróży znajdą swoje miejsce, odkrywając nowe zakątki zarówno miasta, jak i jego okolic.

Rowerowe eventy – rozrywka na szlaku

Żelazny Szlak Rowerowy, laureat plebiscytu „Cuda Polski 2023”, nie tylko zachwyca krajobrazem, ale również staje się miejscem licznych wydarzeń kulturalnych i sportowych. Festiwal Żelaznego Szlaku Rowerowego to doskonała okazja do połączenia aktywności fizycznej z kulturą, sztuką i lokalnymi smakami. To także wyraz integracji społeczności rowerowej oraz promocji zdrowego stylu życia.

To jednak nie koniec rowerowych atrakcji w Jastrzębiu-Zdroju. Również „Rajd Rodzinny Pierwszy Dzwonek” oraz akcje ogólnopolskie i regionalne, takie jak „Rowerowy Maj” czy „RowerON”, przyciągają miłośników dwóch kółek. W tym roku znów będziemy rywalizować o tytuł Rowerowej Stolicy Polski, dając dowód na naszą pasję i potwierdzenie dobrze zaaranżowanej infrastruktury rowerowej.

Żelazny Szlak Rowerowy fot. Łukasz Parylak

„JASkółka” – wypożycz i jedź!

Jastrzębie-Zdrój dba także o lokalne społeczności, oferując Jastrzębski System Rowerów Miejskich „JASkółka”. Wypożyczenie roweru staje się prostsze niż kiedykolwiek wcześniej, dzięki aplikacji Nextbike, która umożliwia szybką rejestrację i korzystanie z rowerów dostępnych na 30 stacjach w mieście. Dodatkowo, pierwsze 20 minut jazdy jest darmowe, a dla seniorów korzystanie z rowerów jest całkowicie bezpłatne.

Jastrzębie-Zdrój, otoczone zielonymi terenami i bogactwem przyrodniczym, jest miejscem, gdzie podróżowanie na dwóch kółkach staje się nie tylko sposobem na aktywny wypoczynek, ale także szansą na odkrycie niezwykłych krajobrazów i kulturowych skarbów. Odkryj rowerowe możliwości Jastrzębia-Zdroju i dołącz do naszej społeczności rowerowych entuzjastów już dziś!

Tekst sponsorowany