Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Jechał ekspresówką 240 km/h. Jaki wyrok wydał sąd?

26-letni kierowca zatrzymany po pościgu, w trakcie którego jechał z prędkością 245 km/h, usłyszał sądowy wyrok.

Jechał ekspresówką 240 km/h. Jaki wyrok wydał sąd?Policja Cieszyn
26-latek z Cieszyna za swoje postępowanie odpowiedział przed sądem.

Do zdarzenia doszło w niedzielne popołudnie (8.10.) na drodze ekspresowej S52 (na odcinku z Cieszyna do Bielska-Białej). Kierowca mercedesa niebezpiecznie zbliżył się do poprzedzającego go samochodu, jadąc "na zderzaku". Chwilę po jego wyprzedzeniu, rozpoczął gwałtownie przyspieszać. Pierwszy pomiar prędkości wskazał, że jechał z prędkością 197 km/h.

Policjanci grupy Speed, wykorzystując sygnały uprzywilejowania, ruszyli za nim. W pewnym momencie kierowca mercedesa osiągnął prędkość przeszło 240 km/h. Ostatecznie policjanci zatrzymali go na „wiślance” w Skoczowie, kiedy 26-latek zatrzymał się na skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną.

Za rażące przekroczenie prędkości oraz stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym, 26-latek z Cieszyna za swoje postępowanie odpowiedział przed sądem. Za popełnione wykroczenia został ukarany grzywną w kwocie 3000 złotych, półrocznym zakazem prowadzenia pojazdów oraz 36 punktami karnymi.

źr. Policja Cieszyn, o. sqx

5 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~metr_kartonu (193.169. * .48) 30.05.2024 13:20

~ZmotoryzowanyPatrol (46.112. * .3)
Ile według Ciebie jak piszesz "Owszem - kara się należy za znaczne przekroczenie prędkości... "
Ile to znaczne przekroczenie prędkości 500 km/h może 1000 km/h ?

~ZmotoryzowanyPatrol (46.112. * .3) 30.05.2024 12:47

W Niemczech po jeździe Bugatti z prędkością 350 km/h chcieli wprowadzić bezwzględny limit 130 km/h na autostradach, kierowcę (obywatela Czech) skazać na wieloletnie więzienie i konfiskatę samochodu. Sprawa była dość głośna. W ostateczności kierowca udowodnił że panował nad autem, wybrał odcinek i porę o bardzo małym natężeniu ruchu. Ale to Niemcy - inne autostrady, inna KULTURA jazdy. Duża część zdjęć (czy nawet filmików) z "pomiarów" udowadnia błędy policji. Mierzy prędkość RADIOWOZU, do tego manipulacja zoomem - były przypadki kiedy udowodniono że radiowóz goniąc pojazd jechał znacznie ponad 100 km/h tymczasem kierowca nie przekoczył "90" a policja ZMNIEJSZAŁA dystans. Czy tu było zagrożenie? Czemu nie dali filmiku, Jeśli uzywali radaru - to metalowe bariery fałszują pomiar. Owszem - kara się należy za znaczne przekroczenie prędkości...

~Hardy@12 (89.64. * .153) 30.05.2024 10:44

Czy Holownia dostał podobny mandat ależ nie ,on jechała rządowym kirlerowcą

~Szpieg (188.137. * .94) 30.05.2024 07:35

kolega mówił że na Wisłę osiąga ponad 300km\h na motorze przerobiony ma ogranicznik prędkości

~AAaaAa (89.64. * .210) 29.05.2024 22:42

I bardzo dobrze łapać takich gnoi i rekwirowac samochody. To są potencjalni mordercy na drodze.