Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

PKP Intercity przedstawiło wakacyjny rozkład jazdy dla województwa śląskiego

Specjalne połączenia na okres letni do Świnoujścia, wydłużone trasy pociągów do Ustki czy Zakopanego oraz 12 par pociągów, które obsłużą Bielsko-Białą.

PKP Intercity przedstawiło wakacyjny rozkład jazdy dla województwa śląskiego
PKP Intercity przedstawia swoją ofertę w letniej korekcie rozkładu jazdy dla województwa śląskiego

Co zaproponowano?

W okresie wakacyjnym mieszkańcy województwa śląskiego będą mogli skorzystać np. z bezpośredniego pociągu do Zakopanego IC 83192 Podhalanin, a do Szklarskiej Poręby - TLK 16191 Karkonosze. Wydłużeniu ulegnie także trasa pociągu IC 54150 Halny. Teraz pociąg kursuje z Bydgoszczy do Bielska-Białej, a pojedzie do Zakopanego. Nad morze będzie można pojechać np. do Kołobrzegu pociągiem IC 38151 Krakowianka, EIC 4850 Fregata czy IC 3829 Grottger. Wydłużona zostanie relacja pociągu IC 48150 Gwarek - zamiast na trasie Katowice – Słupsk pojedzie on aż do Ustki. Wydłużona będzie także relacji pociągów IC 3555 Artus i TLK 35172 Rozewie - zamiast na trasie Przemyśl/Kraków Gł. – Gdynia pojadą one aż na Hel. Przewoźnik uruchomi specjalne połączenia na okres wakacyjny: TLK 38174 Wolin z Krakowa/Bielska-Białej do Świnoujścia, TLK 45071 Wydmy z Bohumina do Łeby i na Hel oraz TLK 48001/40170 Pirat z Bohumina/Bielska Białej Gł. do Kołobrzegu. Ponadto w czasie obowiązywania letniej korekty rozkładu jazdy mieszkańcy Katowic będą mogli skorzystać z 17 par połączeń do Warszawy, 22 do Krakowa czy 21 do Wrocławia.

Mieszkańcy województwa śląskiego mogą także skorzystać z oferty zagranicznej PKP Intercity. Do Berlina ze stacji w Katowicach bądź w Zabrzu mogą udać się pociągiem IC Odra lub pociągiem IC Wawel. Z kolei do Austrii do miejscowości Graz ze stacji w Czechowicach-Dziedzicach, Żorach, Rybniku, Wodzisławiu Śląskim czy z Chałupek mieszkańcy województwa śląskiego mogą wybrać się pociągiem IC Porta Moravica.

Czasowe zmiany w organizacji ruchu

Od czerwca do sierpnia zarządca infrastruktury będzie prowadził prace na Centralnej Magistrali Kolejowej skutkujące ograniczeniem prędkości z 200 km/h do 160 km/h. Z tego powodu pociągi jadące na trasie Warszawa – Kraków – Warszawa oraz Warszawa – Katowice – Warszawa, mogą mieć wydłużony czas przejazdu od 11 min. do 23 min.

Informacja dla podróżnych

W okresie wprowadzania nowej korekty rozkładu jazdy do dyspozycji pasażerów, na największych dworcach w Polsce, będą informatorzy mobilni. Pomogą oni podróżnym ustalić dogodne przesiadki, znaleźć odpowiedni peron, a także będą służyć wszelką informacją pomocną w podróży. Informacje o rozkładzie jazdy oraz aktualne komunikaty dostępne są na stronie www.intercity.pl. Dla pasażerów funkcjonuje także ogólnodostępny numer infolinii PKP Intercity. Infolinia ta dostępna jest pod numerem telefonu +48 22 322 22 22 całodobowo przez 7 dni w tygodniu dla abonentów krajowych i zagranicznych. Koszt połączenia zgodny z taryfą operatora.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~dumnyzmiasta (188.137. * .64) 03.06.2024 16:44
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Duże miasta takie jak Rybnik mają bardzo dobrą ofertę wakacyjną. Z Rybnika można dojechać bezpośrednimi pociągami do Świnoujścia, Międzyzdrojów, Kołobrzegu, Ustki, Łeby, Helu, Jastarni, Władysławowa, Gdańska, Sopotu, Gdyni, Zakopanego czyli w zasadzie do najważniejszych polskich kurortów. Można też łatwo dostać się do Warszawy, Pragi, Wiednia, Ostrawy. A jeśli ktoś potrzebuje rzadszy kierunek np. wschodnia Polska to zawsze łatwo może podjechać pociągiem do Katowic i tam się przesiąść. Warto pamiętać w przypadku kiedy kupuje się skomplikowane bilety z przesiadkami, kuszety, międzynarodowe itd, że jedyne kasy biletowe w naszym regionie działają na stacji w Rybniku. Pod dworcem w Rybniku jest parking (płatny) oraz kilka miejsc w których można stanąć na chwili i wysadzić pasażera.