Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Zdanie obowiązków Komendanta Miejskiego PSP w Jastrzębiu-Zdroju przez st. bryg. Wojciecha Piechaczka

5 czerwca 2024 r. w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jastrzębiu-Zdroju odbył się uroczysty apel z okazji zdania obowiązków Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Jastrzębiu-Zdroju przez st. bryg. Wojciecha Piechaczka.

Zdanie obowiązków Komendanta Miejskiego PSP w Jastrzębiu-Zdroju przez st. bryg. Wojciecha Piechaczka
st. bryg. Wojciech Piechaczek, fot. dh Michał Piątek - OSP Jastrzębie-Zdrój

Uroczystość rozpoczęła się złożeniem meldunku przez dowódcę uroczystości mł. bryg. Piotra Markiewicza, który został przyjęty przez Zastępcę Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Damiana Legierskiego. Następnie flaga państwowa została wciągnięta na maszt w czasie odgrywania hymnu państwowego przez orkiestrę pod kierownictwem kapelmistrza pana Ryszarda Wachtarczyka.

Po tym wszyscy, licznie przybyli na uroczysty apel goście, zostali przywitani przez st. bryg. Wojciecha Piechaczka. Po przywitaniu gości odczytano charakterystykę przebiegu służby st. bryg. Wojciecha Piechaczka.

Następnie nastąpiło odczytanie - decyzji Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP o odwołaniu st. bryg. Wojciecha Piechaczka ze stanowiska Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Jastrzębiu-Zdroju.

Zdający obowiązki st. bryg. Wojciech Piechaczek oddał honor, zgodnie z ceremoniałem i tradycją, sztandarowi Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jastrzębiu-Zdroju poprzez przyklęknięcie i ucałowanie go. Następnie ponownie głos zabrał st. bryg. Wojciech Piechaczek, który podziękował za współpracę wszystkim funkcjonariuszom, pracownikom cywilnym Komendy, Druhom OSP, samorządowcom, urzędnikom, przedsiębiorcom i instytucjom.

- Wielokrotnie podczas przemówień, szczególnie z okazji dni strażaka, cytowana była przeze mnie rota ślubowania, szczególnie pierwszy fragment mówiący o byciu ofiarnym i mężnym w ratowaniu zagrożonego życia ludzkiego i wszelkiego mienia. Dziś zwracam uwagę na ostatnie słowa: "strzec tajemnic związanych ze służbą, a także honoru, godności i dobrego imienia służby". Dzisiejsza uroczystość jest dla mnie momentem podsumowania. Zawsze starałem się postępować godnie, honorowo i dbać o dobre imię służby, a dziś również o swoje dobre imię. Po niespełna 27 latach całej mojej strażackiej służby, po 23 latach w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jastrzębiu Zdroju, w tym ponad 7 latach na stanowisku komendanta, zgodnie z ceremoniałem i etosem służby, żegnam się ze sztandarem wyrażając w ten sposób wdzięczność służbie, ludziom oddanym służbie, wspierającym i współpracującym z naszą formacją - powiedział Piechaczek. 

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Ja_cierpię_dolę (91.207. * .214) 07.06.2024 12:00

Długo jeszcze będziecie z nudów rzeźbić ten temat i wałkować do usŁanej śmierci zmianę na stanowisku pracy jednego gościa przez drugiego i robic z tego jakąś prawie religują oprawę? Jeden odszedł drugi przyszedł i auf wiedersehn.