Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Policjanci szkolili funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej [ZDJĘCIA]

Na terenie Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach przeprowadzili szkolenie dla funkcjonariuszy KAS pełniących służbę w komórkach realizacji z zakresu zatrzymywania rzeczy, osób i pojazdów, a także przeszukania środków przewozowych.

Policjanci szkolili funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej [ZDJĘCIA]Śląska Policja
Zajęcia zostały przeprowadzone przez mundurowych z Wydziału Kryminalnego, Wydziału Ruchu Drogowego, Wydziału Doboru i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz Wydziału Ruchu Drogowego Komisariatu Autostradowego Policji w Gliwicach.

Organizatorem szkolenia był Wydział Kryminalny KWP w Katowicach. W pierwszym dniu policjanci wsparli teoretycznie funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach.

Ważnym elementem była także część praktyczna, która odbyła się w kolejnym dniu w rejonie Punktu Poboru Opłat Żernica. Mundurowi z KAS zdobywali wiedzę z dziedziny zatrzymywania rzeczy, osób i pojazdów, a także przeszukania środków przewozowych.

- W trakcie szkolenia funkcjonariusze zostali zapoznani z obowiązującymi aktami prawnymi związanymi z inspekcją pojazdów. Mundurowi przećwiczyli taktyki i techniki zatrzymywania pojazdów, także w ruchu, omówili bezpieczeństwo w trakcie kontroli środków przewozowych, zatrzymywanie osób znajdujących się w środku przewozowym, a także zapoznali się z metodyką przeszukiwania pojazdów - przekazuje biuro prasowe śląskiej policji.

Celem zajęć było pogłębienie wiedzy z zakresu omawianych zagadnień, co powinno skutkować lepszym planowaniem czynności, a w konsekwencji może mieć istotny wpływ na pozytywne zakończenie prowadzonych przez funkcjonariuszy działań.

źr. Śląska Policja

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].