0°°
28 sierpnia 2013

6:3 w sparingowym meczu z Salith Szumperk

Hokeiści JKH GKS Jastrzębie przegrali mecz towarzyski z czeskim pierwszoligowcem Salith Szumperk. Jastrzębianie przegrywali 0:5 i dopiero w ostatniej odsłonie udało im się zdobyć trzy gole.

W pierwszej tercji w bramce JKH stanął 17-letni Wiktor Kopyciński, który w tej odsłonie 3 razy musiał wyciągać krążek z bramki. Jastrzębianie nie mieli szczęścia i nie wykorzystali żadnej z nadarzających się okazji do strzelenia bramki.

Druga tercja mimo większych trudności również padła łupem gospodarzy. W bramce jastrzębian stanął tym razem Kamil Feć, który na minutę przed końcem tercji przegrał pojedynek z Michalem Skoumalem.

Jastrzębianie rozkręcili się dopiero w ostatniej odsłonie. Najpierw w 49. minucie pierwszą bramkę dla JKH strzelił Maciej Urbanowicz, a już minutę później kolejną dołożył Petr Lipina. Nie minęła chwila i na listę strzelców znów wpisał się Maciej Urbanowicz. Na odrobienie strat jednak zabrakło czasu. Na zakończenie bramkę dla Czechów zdobył jeszcze Michal Hlinka.

Salith Szumperk - JKH GKS Jastrzębie 6:3 (3:0, 1:0, 2:3)
02:08 - 1:0 - Jiří Půhoný
18:11 - 2:0 - Tomáš Langr - Jan Kobza, Michal Skoumal
19:29 - 3:0 - Lukáš Žálčík - Jakub Hulva, Tomáš Sedlák
38:59 - 4:0 - Michal Skoumal - Jan Kobza, Tomáš Langr
48:00 - 5:0 - Lukáš Žálčík - Jakub Hulva, Petr Gewiese
49:51 - 5:1 - Maciej Urbanowicz - Mateusz Rompkowski, Damian Kapica (5/4)
50:15 - 5:2 - Petr Lipina - Daniel Minge, Richard Bordowski
52:29 - 5:3 - Maciej Urbanowicz - Damian Kapica
59:22 - 6:3 - Michal Hlinka - Aleš Staněk

Salith Szumperk: Rozum – Holík, Novotný, Sedlák (2), Gewiese, Tesařík, Starý, Schön – Staněk (2), Hlinka, Plášek – Brunec, Hulva, Žálčík – Haas, Půhoný, Červenka – Langr, Skoumal, Kobza

JKH GKS Jastrzębie: Kopyciński (od 20:01 Feć) – Kotaszka, Mateusz Rompkowski, Urbanowicz, Prochazka, Kapica – Zatko (4), Górny, Lipina (2), Zdenek (4), Bordowski – Pastryk, Bryk, Marzec, Maciej Rompkowski, Minge – Sordon, R. Nalewajka, Kogut, Ł. Nalewajka