25°21°
11 stycznia 2014

Bezproblemowe zwycięstwo z Polonią Bytom

Bezproblemowe zwycięstwo z Polonią BytomZobacz więcej zdjęć

Wysoką wygraną JKH GKS Jastrzębie zakończył się piątkowy mecz z drużyną TMH Polonia Bytom. Jastrzębianie strzelili 8 bramek. Po tej wygranej, hokeiści z Jastrzębia nadal utrzymują się na 4. miejscu w tabeli.

Faworytami tego spotkanie byli jastrzębianie, czemu wyraz cali już na samym początku meczu kiedy w 57 sekundzie strzelili pierwszą bramkę. Kilka minut później ich rywale wyrównali za sprawą Barłomieja Bychwaskiego (który jeszcze do niedawna reprezentował barwy JKH). W 10. minucie zawodnicy JKH mocno się rozstrzelali - najpierw do bramki trafił Richard Bordowski, później Mateusz Danieluk i na koniec Grzegorz Pasiut. Wszystko to zajęło im zaledwie 63 sekundy.

Druga odsłona miała podobny przebieg. Jastrzębianom udało się strzelić dwie bramki. W uzyskaniu większej ilości trafień przeszkadzał im zmieniony w drużynie przeciwnej bramkarz. W 27. minucie drugą bramkę dla Bytomia zdobył Dawid Maciejewski.

Trzecia tercja nie zwiastowała dramatycznej zmiany wyniku. W 47. minucie siódmą bramkę dla JKH zdobył Łukasz Nalewajka, a kilka minut później kolejną dołożył Richard Bordowski, który tym samym skompletował hat-tricka. Na osłodę w 55. minucie Marek Wróbel zdobył trzecią bramkę dla Polonii Bytom.

JKH GKS Jastrzębie - TMH Polonia Bytom 8:3 (4:1, 2:1, 2:1)
1:0 (00:57) Radek Prochazka - Richard Kral, Mateusz Bryk
1:1 (06:34) Bartłomiej Bychawski - Filip Stoklasa, Błażej Salamon (5/4)
8:3 (54:29) Marek Wróbel - Bartłomiej Bychawski

JKH GKS Jastrzębie: Odrobny - Bryk (2'), Górny, Danieluk (2'), Kral, Prochazka - Flaszar, Rompkowski (2'), Kapica, Pasiut, Laszkiewicz - Sordon, Pastryk (2'), Urbanowicz, Zdenek, Bordowski - Ł. Nalewajka (2'), R. Nalewajka, Kulas, Kogut (2').

TMH Polonia Bytom: Okoliczany (od 10:15 Witkowski) - Banaszczak, Vrana, Łucznikow, Salamon, Bajon - Valeczko, Maciejewski, Meidl, Stoklasa (2'), Fabry - Bychawski (2'), Wardecki (2'), Dołęga, Wróbel (2'), Kłaczyński - Wieczorek.