Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Podszywali się pod europosłankę PiS ze Śląska. Teraz usłyszeli wyrok. Kto im za to zapłacił?

Na Śląsku wybuchnie polityczna bomba. Sąd Rejonowy w Mikołowie skazał dwóch mężczyzn, którzy prowadzili na Facebooku fałszywy profil Izabeli Kloc. W trakcie procesu wyszło na jaw, że otrzymywali za to pieniądze. Kwestią czasu jest ustalenie ich mocodawców.

Podszywali się pod europosłankę PiS ze Śląska. Teraz usłyszeli wyrok. Kto im za to zapłacił?
Dwóch mężczyzn założyło fikcyjny profil europosłanki Izabeli Kloc. Z publikowanych przez nich wpisów wyłaniał się negatywny obraz I. Kloc

Znajomi Izabeli Kloc byli zaskoczeni tym, co pisze. Europosłanka też

45-letni mieszkaniec Krakowa i 35-letni mieszkaniec Rudy Śląskiej zostali skazani na siedem miesięcy więzienia. W 2021 roku prowadzili na Facebooku fikcyjny profil Izabeli Kloc. Europosłanka dowiedziała się o tym, gdy zaczęli do niej wydzwaniać znajomi z pretensjami. Mówili, że nie spodziewali się po niej takiej postawy. Wtedy Izabela Kloc natrafiła w sieci na profil, na którym pojawiały się rozmaite wpisy, przedstawiające ją i jej rodzinę w złym świetle.

Część wpisów dotyczyła Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Jest to o tyle istotne, że europosłanka Izabela Kloc walczyła o wpisanie węgla koksowego na listę surowców strategicznych dla Unii Europejskiej. Później zaangażowała się również w zmianę propozycji unijnego rozporządzenia metanowego, którego wprowadzenie w pierwotnym kształcie groziło szybkim upadkiem górnictwa w województwie śląskim.

Ktoś im za to zapłacił

Europosłance nie udało się zablokować fałszywego konta. Sprawa została zgłoszona policji. Poszukiwaniem sprawców zajęli się specjaliści z wydziału do spraw cyberprzestępczości Śląskiej Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Wkrótce fałszywy profil przestał działać. Śledztwo trwało ponad rok. Ostatecznie zatrzymano wspomnianych już 35-latka z Rudy Śl. i 45-latka z Krakowa. Sprawą zajął się Sąd Rejonowy w Mikołowie, który wymierzył im karę.

W trakcie procesu wyszło na jaw, że w podobnej sytuacji do Izabeli Kloc mogło znaleźć się więcej polityków z naszego regionu, związanych z Prawem i Sprawiedliwością oraz Koalicją Obywatelską. Okazało się też, że sprawcy otrzymywali pieniądze za swoją działalność.

Nie oszczędzili rodziny

35-latek i 45-latek nie tylko stworzyli fikcyjną tożsamość Izabeli Kloc, ale też sieć ponad stu nieprawdziwych kont, których używali do wzmacniania zasięgów publikowanych przez siebie wpisów. Dotyczyły one również rodziny europosłanki. Sprawcy spreparowali newsa o opiewającym w luksusy życiu męża i dzieci Izabeli Kloc. Do uwiarygodnienia tej historii wykorzystali zdjęcie syna europosłanki, który na stacji benzynowej, dla żartu, sfotografował się na tle limuzyny. 35-latek i 45-latek napisali, że to jego auto.

Pytanie, które czeka na odpowiedź

Kwestią otwartą pozostaje ustalenie, kim byli mocodawcy sprawców. W śledztwie miały pojawić się nazwiska osób związanych z prominentnymi politykami ze Śląska.

Ludzie

Izabela Kloc

Senator VIII kadencji, posłanka na Sejm V, VI, VII i VIII kadencji, od lipca 2019 europosłanka.

5 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~donek (83.26. * .2) 09.05.2024 21:15
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~donek (83.26. * .2) 09.05.2024 21:03

A Tygrysek ma już swój plecak ewakuacyjny , a ty ???

~Kajman (46.204. * .209) 09.05.2024 16:38

A kto to Grzegorz Braun ? Rusek ?

~bobo1 (94.254. * .53) 09.05.2024 15:20

Jak to kto lewaccy hejterzy może jeszcze pracujący na etacie w jakimś urzedzie miasta zarządzającym przez lewaka-komuniste

~SygnaLista (46.204. * .110) 09.05.2024 14:47

Aaaale numer!