22°19°
11 stycznia 2016

JKH przegrywa u siebie. Unia lepsza w karnych

W niedzielę hokeiści JKH GKS Jastrzębie przegrali na swoim lodowisku mecz Unią Oświęcim. Po trzech tercjach było 1:1, ale oświęcimianie okazali się lepsi w karnych.

Mecz lepiej rozpoczęli gospodarze. Jastrzębianie grając w przewadze strzelili w 7. minucie pierwszą bramkę. Jej autorem był Michal Plichta. Oświęcimianie wyrównali w 13. minucie. Błąd Mateusza Danieluka wykorzystał Maciej Szewczyk i wrzucił krążek do bramki Davida Zabolotnego.

Druga odsłona nie przyniosła zmiany wyniku. W trzeciej tercji jastrzębianie podkręcili tempo, ale ich wysiłki okazały się nie skuteczne. Mecz miał się rozstrzygnąć w dogrywce, ale żadnej z drużyn nie udało się zdobyć bramki. Karne lepiej wykorzystali oświęcimianie. Decydującego karnego wykorzystał Lubomir Vosatko.

JKH GKS Jastrzębie - KS Unia Oświęcim 1:2 k. (1:1, 0:0, 0:0, 0:0, 0:2)
1:0 - 06:43 - Michal Plichta - Juraj Petro, Martin Janáček (5/4)
1:1 - 12:47 - Maciej Szewczyk - Radim Haas, Peter Tabaček
1:2 - 65:00 - Lubomir Vosatko (decydujący rzut karny)

JKH GKS Jastrzębie: Zabolotny (Berggruen) - Górny, Gimiński, Bordowski, Stantien, Laszkiewicz - Latál, Janáček, Plichta, Petro, Danieluk - Vrána, Bigos, Stasiewicz, Ł. Nalewajka, R. Nalewajka oraz Pastryk, Matusik, Rostkowski.

KS Unia Oświęcim: Witek (Fikrt) - Vosatko, Bezuška, Kowalówka, Daneček, Wojtarowicz - Modrzejewski, Gabryś, Szewczyk, Haas, Tabaček - Fiedor, Gębczyk, Wanat, Paszek, Malicki oraz Kysela, Piotrowicz, Adamus, Budzowski.

Opinie (1)
grek11.01.2016 17:48

pytanie za 100 punktow, kto bronil w jkh? od pamietnego finalu o mistzostwo z Tychami nie mam kompletnie zaufania do Davida