Namierzaj i śledź telefon w czasie rzeczywistym!

Dziś technologia jest niemal wszechobecna i codziennie korzysta z niej każdy. Sztandarowym przykładem mogą być tutaj telefony komórkowe, które w ostatnich dekadach stały się podstawowym narzędziem komunikacji na odległość, a przez to doskonale sprawdzają się podczas pracy czy nauki. Ogromna ilość ich zastosowań niesie za sobą jednak także spore zagrożenia, które mogą mieć naprawdę opłakane konsekwencje. Zazwyczaj związane są one z utratą fizycznego dostępu do naszego urządzenia, co może być dopiero początkiem naszych problemów. Jak zadbać o swoje bezpieczeństwo z aplikacją do namierzania zgubionego lub skradzionego telefonu?

Namierzaj i śledź telefon w czasie rzeczywistym!

Kiedy i jak zlokalizować swoje urządzenie?

Wiele osób zastanawia się, czy takie rozwiązanie w ogóle jest im potrzebne. Często jednak nie biorą one pod uwagę scenariusza, w którym tracą fizyczny dostęp do swojego urządzenia (na przykład w wyniku kradzieży lub zgubienia sprzętu). Wówczas jednak często jest za późno, a zapisane w pamięci wewnętrznej telefonu dane (konta bankowe, media społecznościowe, środki płatności bezgotówkowych) trafiają w niepowołane do tego ręce. Receptą na takie wydarzenia może być lokalizacja telefonu, którą dziś umożliwiają nam najróżniejsze aplikacje i serwisy. Dzięki nim możemy (w wielu przypadkach za darmo) zlokalizować nasze urządzenie czy zdalnie je zablokować, a nawet wymazać jego pamięć wewnętrzną (dzięki czemu stanie się ono niemal bezużyteczne w rękach nieuczciwego znalazcy czy złodzieja). Na rynku funkcjonują także rozwiązania, w których lokalizacja numeru to zaledwie jedna z dostępnych możliwości. Czy warto wybrać płatną usługę i jakie opcje zapewnia ona swoim użytkownikom?

Namierzanie i śledzenie telefonu

Śledzenie telefonu jest dzisiaj banalnie proste, zwłaszcza gdy powierzymy je wyspecjalizowanym aplikacjom. Świetnym przykładem może być tutaj Lokalizo.pl i powiązany z nim program, który odpowiednio skonfigurowany, pozwala zarówno na śledzenie telefonu w czasie rzeczywistym, jak i uzyskanie dostępu do jego historii połączeń czy kopii wiadomości tekstowych. Geolokalizacja telefonu to jednak podstawowe zadanie aplikacji Lokalizo, która namierza sprzęt w oparciu o sygnał Wi-Fi czy BTS. Warto pamiętać o odpowiedniej konfiguracji (śledzenie jest możliwe tylko wówczas, gdy aplikacja zostanie zainstalowana na namierzanym urządzeniu). Należy także pamiętać, że dostęp do wszystkich opcji aplikacji wymaga płatności. Przed skorzystaniem z tego rodzaju narzędzia warto więc zapoznać się z regulaminem, cennikiem i zasadami działania konkretnej aplikacji. Świetnie sprawdzi się ona nie tylko w przypadku zgubienia i kradzieży sprzętu, ale też wówczas, gdy chcemy mieć kontrolę nad telefonem naszego dziecka lub pracownika. 

Materiał zewnętrzny

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Hihi (46.204. * .72) 20.09.2022 17:04
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu