Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
25 sierpnia 2017

Cena akcji JSW przekroczyła 100 zł i dalej idzie w górę

Cena akcji JSW przekroczyła 100 zł i dalej idzie w górę
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Posiadacze akcji Jastrzębskiej Spółki Węglowej mają powody do zadowolenia. Cena za jedną akcję tej firmy przekroczyła w czwartek magiczną granicę 100 zł. 

Jastrzębska Spółka Węglowa przeżywa obecnie bardzo dobry okres. Świetne wyniki finansowe za ostatnie pół roku działalności są pochodną wzrastających cen węgla i większego wydobycia. Czwartkowe notowanie na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie zakończyło się rewelacyjnym wynikiem dla jastrzębskiej firmy - 100,50 zł. Analitycy giełdowi mówią, że nie jest to jeszcze górna granica, jaką mogą osiągnąć te papiery wartościowe. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Górnicy pilnują skrócenia czasu pracy Górnicy pilnują skrócenia czasu pracy

Emeryci bez deputatu piszą list do premiera Emeryci bez deputatu piszą list do premiera

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (15)
do alanek29.08.2017 19:48

Alan bzdury pleciesz, tyla ci moga podać. Ja to widza, że na ten czas to by trzeba było dołożyć dozoru by świecić, brakuje też przodowych z jajami, a ci pracownicy co robią nie czują o co chodzi, to właśnie ta grupa uważa że powinna mieć płacone za przyjście i zjazd na dół. Wielkimi krokami zbliża się 2021 i brak gwarancji zatrudnienia, wtedy się pewna grupka obudzi z ręką w .., szczególnie ci co mają po 160 dni rewiru w roku...

Piter27.08.2017 10:20

Myślę że dojdzie do nowej emisji akcji.To by postawiło JSW na nogi na lata pod warunkiem że kasa zostanie w spółce a nie taj jak PO wszystko wyczyścili.

Alan26.08.2017 22:35

Kiedyś na kopalniach "robiła" armia ludzi. Duża liczba odeszła na urlopy górnicze i emerytury,a robotę (tę samą ilość) wykonuje mniejsza liczba ludzi więc wzrosłą wydajność i akcje poszły w górę co jest całkowicie normalne. Jak nie będzie przyjęć do JSW (puści się jeszcze więcej na urlopy górnicze) odejdą na przestrzeni lat górnicy na emerytury to jeszcze zwiększy się wydajność,a akcje mogą poszybować nawet na 200-300zł. I nie piszcie kto będzie robił? Bo najwyższy czas by dozór wszystkich szczebli (a jest tego armia) chwycił się za robotę fizyczną. Już nadszedł czas. To nie PRL, że płacimy za "przychodzenie do pracy..."

Badymajster26.08.2017 6:29

Tzw związki reprezentatywne które siedzą z zarządem i razem popijaja kawkę razem patrzą jak słupki rosną bo zakupili sobie tyle akcji że przed nimi świetlana przyszłość a wy szara masa myślicie że oni są z wami phi..teraz tylko mówią że wypracowane zyski trzeba przeznaczyć na inwestycje itd a kolejne spółki córki wyrastają jak grzyby po deszczu dając zatrudnie kolejnym prezesem, dyrektorom z całą rzesza kolejnych biuralistow i wszystko gra

ala26.08.2017 0:01

Nic nie trwa wiecznie taka gielda kto przegapi sprzedaz na jesien poleca w dol niestesty dlatego kto nie pazerny i sprzeda zarobi a kto czeka moze sie drapac po glowie

Gość25.08.2017 18:45

Bardzo dobrze, że ceny akcji rosną. Gdyby nadal rządziło PO-PSL to już dawno sprzedaliby kopalnię za bezcen lub przysłowiową złotówkę. U nich wszystko było deficytowe. Super, że obecnie rządzi PiS.

Gość25.08.2017 14:15

Spoko jeszcze będzie okazja do zakupów :)

Pokaż wszystkie opinie (15)