Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 1°-1°
20 grudnia 2017

Radni zlikwidowali gazetę samorządową "Jastrząb"

Radni zlikwidowali gazetę samorządową "Jastrząb"
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Podczas wtorkowej sesji Rady Miasta radni przyjęli budżet na rok 2018. Wprowadzili jednak istotne zmiany. O części z nich nie informowali wcześniej, jak na przykład o zamiarze likwidacji gazety samorządowej „Jastrząb”. 

Podczas budżetowej sesji Rady Miasta Szymon Klimczak  (PiS) odczytał wniosek Komisji Skarbu o dokonanie zmian w tym ważnym dokumencie finansowym gminy. Jednym z punktów było skasowanie 134 820 zł przeznaczonych na finansowanie gazety „Jastrząb”, co w efekcie oznacza jej likwidację.

Radni z Klubu Prawo i Sprawiedliwość już wcześniej wyrażali swoje obiekcje, co do sposobu funkcjonowania tej gazety, uznając ją za prezydencką. Radni dwa razy próbowali stworzyć Radę Programową, za pomocą której chcieli mieć wpływ na kształt czasopisma. Jednak za każdym razem podjęte przez nich uchwały były niezgodne z prawem, co stwierdził Nadzór Prawny Wojewody Śląskiego.

Jeszcze w czasie sesji prezydent Anna Hetman wyraziła zdanie, że radnym z Klubu Prawo i Sprawiedliwość przeszkadza to, że mieszkańcy dzięki gazecie dowiadują się o tym, co dzieje się w mieście, jakie inwestycje są realizowane, jakie zmiany mają miejsce.

-  To nie jest gazeta prezydenta. To jest gazeta dla mieszkańców - biuletyn informacyjny, który pokazuje, co dzieje się w mieście. Wam (radnym PiS) jest to nie na rękę i likwidujecie całą gazetę. W związku z tym wiele osób w mieście nie dowie się, co w mieście jest realizowane. Odnoszę takie wrażenie, ze robicie komuś na złość, ale to nie mi. To robicie mieszkańcom - mówiła prezydent Anna Hetman.

Po sesji prezydent wyraziła zdanie, że zrobi wszystko, aby gazeta dotarła do mieszkańców jak najszybciej to będzie możliwe.

 

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Nowy pomysł na ekologię - gazetka z promocjami Nowy pomysł na ekologię - gazetka z promocjami

Znowu chcieli zlikwidować gazetę "Jastrząb" Znowu chcieli zlikwidować gazetę "Jastrząb"

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (92)
Ola24.12.2017 14:51

Dlaczego PiSowcy niszczą wszystko co dobre?Bardzo ciekawa gazetka informacyjna AUT....Stworzenie deptaka AUT.....Co teraz???

do seboc24.12.2017 8:43

Aleś błysnął. Jak to się ma do gazety?

seboc 23.12.2017 15:49

Hetman to bardzo słaba figura tzw PIONEK !!

do henry23.12.2017 8:24

Tu nie chodzi o to jaka była gazeta, dobra czy słaba, ale o to aby pani prezydent zabrać jedną z możliwości pokazywania swoich dokonań. Przed wyborami jak znalazł.

To ja 22.12.2017 17:30

Będzie prosto a co teraz jest legalne tv trwam i PiS

henry22.12.2017 16:36

Dajcie spokój z tą gazetą leżało to po sklepach ludzie brali to niechętnie lub z nudy szkoda kasy naprawdę slaba ta gazetka i nie wmawiajcie sobie i innym ze byla dobra.

do henry22.12.2017 8:10

Weź chłopie ochłoń. W każdym mieście jest gazeta samorządowa, w której podawane są informacje o działalności lokalnej władzy. Czy Jastrząb czym różni się od gazet z Wodzisławia czy Rybnika? Czy wszystko to wyłącznie propaganda? To dlaczego za Janeckiego nie zlikwidowano gazety, gdzie co kilka numerów jego zdjęcie było na okładce, a w środku co kawałek wypowiedzi Baradzieja i Piksy (zastępcy Janeckiego). To nie była propaganda?

Pokaż wszystkie opinie (92)