Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 12°11°
20 grudnia 2017

Ulica 1 Maja jednak nie stanie się deptakiem

Ulica 1 Maja jednak nie stanie się deptakiem
fot. toprojekt.com

Ulica 1 Maja miała być przyjaznym dla mieszkańców deptakiem. Atrakcyjnym miejscem spotkań, w sąsiedztwie urokliwego Parku Zdrojowego. Podczas wtorkowej sesji radni zdecydowali, że tak się nie stanie. Skasowali pieniądze, które w budżecie były zapisane na rewitalizację tego rejonu miasta. 

Radny Szymon Klimczak (PiS) przedstawił podczas sesji budżetowej wniosek, w którym skasowano w budżecie na 2018 rok kwotę 150 tys. zł z przeznaczeniem na koncepcję modernizacji ulicy 1 Maja wraz z zagospodarowaniem parku przy ul. Żeromskiego i połączenie go z parkiem za budynkiem dawnej spółki brackiej.

- Mamy zawartą umowę na opracowanie koncepcji modernizacji tej ulicy. To my później poniesiemy konsekwencję decyzji radnych. Kto zapłaci odszkodowanie? Z czyich pieniędzy to zapłacimy? Mieszkańcy dopytują się o deptak, o ryneczek, o miejsca przyjazne dla jastrzębian, aby móc się tam spotykać. Wiele osób wie, że aleje, trzy centra miejskie i ul. 1 Maja są projektowane. Mieszkańcy nie będą zadowoleni z tego, że ulica 1 Maja nie będzie wykonana - mówiła podczas sesji prezydent Anna Hetman.

Koncepcja uczynienia z ul. 1 Maja deptaka przyjaznego mieszkańcom pojawiła się na początku tej kadencji i została poddana konsultacjom społecznym. Odcinek od ul. Karola Miarki do skrzyżowania z ulicą Tadeusza Kościuszki, obok domu handlowego, miał być wyłączony z ruchu. Mieszkańcy i handlowcy mieliby mieć zagwarantowany dojazd własnymi samochodami. Ulica miała być wkomponowana w sąsiadujący z nią Park Zdrojowy. Zakładano powstanie kaskadowych fontann. Pojawić się miały nowoczesne ławeczki dla spacerowiczów.

- To może być naprawdę fajna ulica. Taka wizytówka miasta, która ściągnie tutaj gości także z miejscowości ościennych. Jeżeli zacznie żyć swoim rytmem, to będzie to miejsce, o którym inne ośrodki miejskie mogą tylko pomarzyć. Pojawią się tam restauracje, kawiarnie itp. - mówił w 2016 r. podczas prezentacji w magistracie architekt Marek Wawrzyniak z firmy toprojekt.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Szkoła na miarę XXI wieku czeka na uczniów Szkoła na miarę XXI wieku czeka na uczniów

Powstanie teren rekreacyjny dla wędkarzy i nie tylko Powstanie teren rekreacyjny dla wędkarzy i nie tylko

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (47)
Olek24.12.2017 14:48

Czysta wojna polityczna nic więcej...szkoda tylko mieszkańców tego miasta,że nie ma rynku ani deptaka i długoooo nie będzie.

emeryci 201724.12.2017 11:27

Skansen utworzyć! cały Zdrój!

do trololo21.12.2017 15:42

Zacznij do siebie i się zaorz i podpal. Potem rusz w świat. Może zobaczysz coś co cię zdziwi.
Miasto ma się dobrze. Dlatego PiS atakuje. Oni chcą zarządzać wszystkim co jest dobre, bo mogą się pochwalić nie swoimi zasługami. Taka karma, taka banda. Musimy obronić siebie przed PiS. U nich nie ma ani prawa ani sprawiedliwości. Codziennie widać to wyraźniej. Jest za bezprawie i oszustwo. Prawie codziennie nam coś obiecują ale niczego nie spełniają. Winę zrzucają na wszystkich, choć wszędzie mają większość.

Głos Wyborcy21.12.2017 13:38

Należy omijać kary do głosowania partii PiS. Na kogo by się tam nie zagłosowało zawsze głos dostaną te najgorsze zakapiory. Należy też uważać na nazwiska Szymon Klimczak. Tadeusz Sławik. Łukasz Kasza oraz D. Gałuszka. Jeśli na którejś z list pojawi się wymienione nazwisko, należy tą listę odłożyć i na nią nie głosować. Ci cwaniacy mogą podszyć się pod inne stowarzyszenia czy partie. To są fałszywcy zdolni do każdej niegodziwości. Posłowie PiS nie po to zmieniają ordynację wyborczą żeby przegrać wybory. Nie wolno wymazywać tych nazwisk, bo komisja przygotowana przez ludzi PiS będzie zaliczać każdy zaznaczony dowolnie głos wyborczy. Jak im będzie pasować. Gdyby udało się zabrać listy PiS i zamiast nich wrzucać puste kartki, to byłby najlepszy znak naszej niechęci do tej wrogiej nam partii.

Radio Teheran21.12.2017 12:06

"nie mają pojęcia jaką przykrą niespodziankę szykują im mieszkańcy przy urnach"

Raczej maja. W tym celu zamajstrowali przy ordynacji wyborczej.
Wybory beda proporcjonalne. Na kogo bys nie zaglosowal, wybierzesz czolowych partyjnych funkcjonariuszy. Jesli w wyborach do parlamentu wybor proporcjonalny moze miec jakies uzasadnienie (choc moim zdaniem nie ma), to w wyborach samorzadowych jest zaprzeczeniem demokracji i eliminacja z zycia miasta osob rzeczywiscie zaangazowanych a niezwiazanych z najwiekszymi ugrupowaniami.

trolololo21.12.2017 11:58

Moja koncepcja miasta to wysiedlenie wszystkich mieszkańców zaoranie całego miasta i budowa jednej wielkiej kopalni odkrywkowej, a wokoło siedziby JSW. Dziękuję dobranoc miasto bez przyszłości niestety

do Radio Teheran21.12.2017 11:27

To nie jest zwykłe słońce, to Słońce Peru, ale też trochę ta północ podejrzana, bo Bruksela jest na zachodzie.
Co nie znaczy, ze Donald pojechał gdzieś do Skandynawii zabawić się z Bieńkowską.

hejk21.12.2017 11:24

Co by tam miało być przy tym deptaku? Bo kawiarnie czy nawet pijalnie piwa nawet w centrum plajtują. Ciucholandy?

senior21.12.2017 11:15

Pisowcy zablokowali bo liczą, że w przyszłym roku wygrają wybory i wtedy to zrobią. Jednak nie mają pojęcia jaką przykrą niespodziankę szykują im mieszkańcy przy urnach. Jeszcze tylko parę miesięcy i naprawimy to, co zniszczyli. Ale jeden warunek - wszyscy do urn! I uważać żeby nie prześliznął się żaden pisowski szkodnik ani ten, kto za stołek w tej kadencji dał się sprzedać większości. Znamy ich!

Radio Teheran21.12.2017 8:07

"wykonany przez profesjonalną firmę - Top Projekt z Rybnika"

Myslalem, ze przez dzieci. Slonce swieci na wizualizacjach od polnocy.

Pokaż wszystkie opinie (47)