Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 8°
12 marca 2018

Żelazny Szlak Rowerowy - już niedługo pojedziecie rowerem

Żelazny Szlak Rowerowy - już niedługo pojedziecie rowerem
fot. Tomasz Kasperuk

Miniony weekend przebiegł w wiosennej aurze. Niektórzy jastrzębianie odkurzyli rowery i wyjechali na miasto. Dobrą wiadomością jest dla nich, że postępują prace przy Żelaznym Szlaku Rowerowym. Niedługo będzie można przejechać dawną kolejową trasą.

Żelazny Szlak Rowerowy ma na celu zagospodarowanie tras kolejowych na odcinku 9,3 km, przebiegającym przez sołectwa: Ruptawa-Cisówka, Moszczenica w kierunku dzielnicy Zdrój i Osiedla Chrobrego w Jastrzębiu-Zdroju. Parce budowlane zostały podzielone na etapy.

Prace związane z tym projektem w naszym mieście trwają od końca zeszłego roku. Do ich przebiegu należy zaliczyć wycinkę drzew we wskazanych miejscach, rozbiórkę i przetransportowanie podkładów kolejowych, odmulanie rowów. Obecnie wykonawca skupia się na odcinku przy ulicy Szotkowickiej - stanowi on 372 metry całej trasy wyznaczonej w Jastrzębiu-Zdroju.

Przewidziane prace budowlane to ułożenie obrzeży betonowych 8 x 30 stanowiących obramowanie ścieżki rowerowej szerokości 2,5 m, ulokowanej w torowisku. Kolejne prace na tym odcinku to zawałowanie istniejącego torowiska, rozłożenie geowłókniny, zalanie betonem jamistym, a następnie położenie nawierzchni mineralno-poliuretanowej.

Projekt Żelazny szlak rowerowy realizowany przez Partnerów Godów, Jastrzębie - Zdrój, Zebrzydowice, Karvinę i Petrovice u Karviny - Partnerem Wiodącym jest Gmina Godów współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w Ramach Programu Interreg V-A Republika Czeska – Polska

Polub i udostępnij
Czytaj też

Będzie kontynuacja "Żelaznego Szlaku Rowerowego" Będzie kontynuacja "Żelaznego Szlaku Rowerowego"

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (29)
Mis uszatek16.03.2018 12:56

Brawo Pani Prezydent Hetman - takie przywrócenie POłaczeń kolejowych do Katowic dokładnie Wam chodziło ,tyle gadania ,a jednak cos urodziła.

Gość13.03.2018 9:59

Super i jeszcze to połączyć z Zebrzydowicami

Radio Teheran13.03.2018 8:07

"Tylko te "przetargi" i "normy unijne" oraz inne socjalistyczne bzdury"

Najlepiej pewnie czulbys sie w ktoryms z bliskowschodnich rezimow.
Nic nie mialbys do powiedzenia a i zycie by ci zorganizowano, bez przetargow i norm.

hej hej jastrzebie13.03.2018 7:09

BRAWO oby dalej to było rozbudowywane

tik tak 13.03.2018 0:17

Bardzo dobra inwestycja . Mam tylko nadzieję że realizacja będzie szybka i nie rozłożona na wiele lat .

szczepionkowy faszyzm12.03.2018 21:02

No, niby ok. Mamy w mieście mnóstwo terenów po byłych torach kolejowych. Teren wyrównany, świetny na wykonanie takich tras. Tylko te "przetargi" i "normy unijne" oraz inne socjalistyczne bzdury powodują, że to wszystko przeciąga się na lata...
A to frustruje okropnie.

ROB12.03.2018 17:38

Da się na tej nawierzchni jeździć na rolkach? Czy tylko rowery? Bo jeżeli tylko to wielka porażka!!!

Pokaż wszystkie opinie (29)