Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 21°18°
23 maja 2018

Samorządowcy nie chcą obniżek wynagrodzeń

Samorządowcy nie chcą obniżek wynagrodzeń
fot. pixabay

Samorządowcy z naszego regionu protestują przeciwko obniżeniu im wynagrodzeń. Stanie się tak już od 1 lipca, w wyniku rozporządzenia, które zostało przyjęte przez Radę Ministrów.

Obniżenie pensji samorządowcom jest pokłosiem afery związanej z przyznaniem wysokich nagród dla ministrów rządu Prawa i Sprawiedliwość. Premier Beata Szydło i ministrowie zostali zobowiązani do wpłacenia pieniędzy na cel charytatywny. Jednocześnie kierownictwo partii rządzącej podjęło decyzję o obniżce o 20 proc. uposażenie parlamentarzystów, a także prezydentów miast, burmistrzów i wójtów.

Śląski Związek Gmin i Powiatów, którego członkiem jest również Miasto Jastrzębie-Zdrój przyjął w ubiegły piątek stanowisko, w którym protestuje przeciwko takiemu rozwiązaniu.

"Zmiany wynagrodzeń przyjęte przez rząd w dniu 15 maja br., jak również ich uzasadnienie, są nie do przyjęcia. Uważamy te rozwiązania za drastyczne, pośpiesznie przygotowane i nieprzemyślane" - napisali w przyjętym oświadczeniu przedstawiciele związku, w skład którego wchodzi 118 gmin województwa śląskiego oraz wszystkie 19 miast na prawach powiatu.

Śląscy samorządowcy uważają, że „decydentom ewidentnie zabrakło całościowego, systemowego podejścia, jak również świadomości długookresowych konsekwencji tego aktu legislacyjnego".

Skrytykowali również fakt, iż rządzący zmieniają reguły gry, jeśli chodzi o uposażenia w trakcie trwania kadencji i to z dnia na dzień. Takie postępowanie uznali za nieodpowiedzialne i nie mające żadnego uzasadnienia.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Jastrzębska Spółka Węglowa zawyża wynagrodzenia Jastrzębska Spółka Węglowa zawyża wynagrodzenia

JSW: Żądają 15 proc. podwyżki wynagrodzeń JSW: Żądają 15 proc. podwyżki wynagrodzeń

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (21)
Darek24.05.2018 16:43

Teraz widać kto jest w polityce tylko dla pieniędzy...

gość23.05.2018 21:45

Rada Miasta za wielkie wynagrodzenie przyznała jej po wyborach. Apetyt rośnie w miarę jedzenia. Niech się nie fantuje bo gdy wróci do szkółki to zobaczy za ile przyjedzie jej żyć!!! O ile zwiększyła wydatki na płace dla pracowników urzędu, ile dodatkowych stanowisk utworzyła i jakie korzyści z tego mają Mieszkańcy płacący co rok wyższe podatki!!! Super decyzja o zmniejszeniu wynagrodzeń!!!

Gość23.05.2018 21:21

do Gość Dziś o 20:42
Nie da rady. W naszym magistracie w takim wypadku musieli by dopłacać do interesu statyści tam zatrudnieni.

Gość23.05.2018 20:42

Płaca adekwatna do pracy!

Gość23.05.2018 17:33

PIS się zagalopował i chce karać wszystkich.Najpierw premie, a potem bicie się w piersi. Żałosne!

Ile mieszkańców tyle kasy23.05.2018 16:52

Liczba mieszkańców SJZ spada, więc to naturalne, że pensje Prezydent powinny spaść. Nie ma rozwoju nie ma kasy. Proste. Jak władza rozwinie miasto i liczba mieszkańców wzrośnie to niech im podniosą płace, ale za byle jaką robotę i tkwienie w marazmie to kasa się nie należy.

mieszkaniec23.05.2018 16:00

To rząd PiS-u dawał sobie dodatkowe premie od 60 tys.do ponad 80 tys. dlaczego nie obniżą sobie,tylko mszczą się na parlamentarzystach i samorządowcach.

Pokaż wszystkie opinie (21)