Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
17 sierpnia 2018

JKH GKS wygrywa w Czechami

JKH  GKS wygrywa w Czechami
fot. JKH / Magdalena Kowolik

Od wygranej nad zespołem gospodarzy rozpoczęli turniej o Puchar RT TORAX hokeiści JKH GKS Jastrzębie. Gole Artioma Dubinina i Dominika Pasia dały jastrzębianom trzy punkty. 

Lepszego otwarcia siódmej edycji turnieju o Puchar RT TORAX jastrzębianie nie mogli sobie wymarzyć. Wynik spotkania w 30. minucie otworzył debiutujący w barwach JKH GKS Jastrzębie, Artiom Dubinin. Rosyjski środkowy zamienił na gola grę w liczebnej przewadze, gdy strącił gumę po uderzeniu Jana Homera z linii niebieskiej.

Radość z prowadzenia nie trwała zbyt długo. Do remisu w 33. minucie doprowadził były gracz Cracovii, Josef Fojtík. Miejscowi poczuli przysłowiową krew i starali się pójść z za ciosem, ale natrafili na przeszkodę nie do pokonania. Świetnie dysponowany Ondrej Raszka broniąc w całym meczu 37 strzałów skutecznie zatrzymał rozpędzoną Porubę.

Losy spotkania na dziewięć minut przed końcem rozstrzygnął Dominik Paś. Młody napastnik JKH przejął gumę w tercji rywala i gdy wydawało się, że w pojedynku z golkiperem Poruby jest już bez szans, Paś wprawił wszystkich w zdumienie, wciskając gumę obok parkanu niemal z zerowego kąta.

Drugie trafienie dla JKH rozjuszyło gospodarzy, ale napór czeskiego zespołu nie przyniósł efektu bramkowego. Pierwsze w historii zwycięstwo jastrzębian nad hokeistami z Poruby stało się faktem. Dla gospodarzy ta porażka oznacza praktycznie koniec marzeń o finale i trzecim z rzędu zwycięstwie w całych zawodach.

Jastrzębianie kolejny mecz w grupie A zagrają w piątek. Rywalem ekipy z Jastoru będzie węgierska młodzież z Debreczyna. Początek starcia, które przesądzi o pierwszym miejscu w grupie zaplanowano na godzinę 19:15.

Turniej o Puchar RT TORAX - 15/08/2018 - Ostrawa (Poruba) - godz. 19:15
HC RT TORAX PORUBA 2011 - JKH GKS JASTRZĘBIE 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)

0:1 - 29:24 - Artiom Dubinin - Tomáš Kominek, Jan Homer (5/4)
1:1 - 32:05 - Josef Fojtík - Tomáš Jáchym
1:2 - 51:43 - Dominik Paś

HC RT TORAX Poruba: Kůdela - Dundáček, Ovčačík; Horák, Gazda; Adam, Cypas; Dresler, Slavík - Káňa J., Hudeček, Illéš - Vymazal, Kanko, Tomi - Jankovský (od 30 min. - Fojtík), Zdeněk, Rubner (od 30 min. - Ollender) - Toman, Jáchym, Baláž.

JKH GKS Jastrzębie: Raszka (Prokop) - Gimiński, Grof, Wróbel, Jarosz, Kasperlik - Sulka, Homer, Kominek, Kulas, R. Nalewajka - Radzieńciak, Kubeš, Nahunko, Paś, Ł. Nalewajka - Michałowski, Bigos, Pelaczyk, Dubinin, Matusik.

Kary: 8:8 / Strzały: 38:27 / Widzów: 115.
Sędziowali: T. Janda, Trombík (sędziowie główni) oraz L. Janda, Kořistka (liniowi).
Trenerzy: Aleš Flašar (HC RT Torax Poruba 2011) - Robert Kalaber (JKH GKS Jastrzębie).

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Jastrzębscy hokeiści wracają lód Jastrzębscy hokeiści wracają lód

JKH GKS brązowym medalistą JKH GKS brązowym medalistą

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.

Brak opinii w tym artykule. Bądź pierwszy!