Woś

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 17°12°
TEB
26 listopada 2018

Ruszył sezon grzewczy - sprawdzajcie jakość powietrza

Ruszył sezon grzewczy - sprawdzajcie jakość powietrza
fot. pixabay

 W naszym mieście działa system monitoringu powietrza, który pozwala na bieżąco śledzić poziom zanieczyszczeń. Warto przed wyjściem z domu sprawdzić, jak wygląda sytuacja.

Wyniki pomiarów dostępne są na platformie internetowej, gdzie stan jakości powietrza jest zwizualizowany za pomocą Dynamicznej Mapy Jakości Powietrza. Mapa dostarcza bieżącą informację oraz prognozy dotyczące jakości powietrza w każdym dowolnie wybranym miejscu miasta: posiada funkcję geolokalizacji użytkownika oraz pozwala wprowadzić adres, który nas interesuje.

Po kliknięciu na mapę, w oknie dialogowym pojawia się wartość stężenia wraz z jego interpretacją w formie graficznej („buźka”) oraz przycisk „Szczegóły”, pod którym zostały umieszczone stosowne zalecenia dla osób szczególnie wrażliwych i pozostałych mieszkańców.

- Dynamiczna Mapa Jakości Powietrza przedstawia stężenia godzinowe pyłu PM10, PM2,5 w µg/m3 w dowolnym punkcie miasta. Ponadto na mapie prezentowane są w czasie rzeczywistym pole i kierunek wiatru - parametr ten odgrywa decydującą rolę w rozpraszaniu zanieczyszczeń powietrza. Mapę można wyświetlić w przeglądarce internetowej na ekranie komputera, jak również na urządzeniach mobilnych tj. smartfonach, tabletach, itp. - informuje jastrzębski magistrat.

Polub i udostępnij
Czytaj też

8 mln zł na walkę ze smogiem 8 mln zł na walkę ze smogiem

Sprawdzą czym palisz w piecu. Sąsiad im powie Sprawdzą czym palisz w piecu. Sąsiad im powie

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (9)
www02.12.2018 7:44

Nowa strona pokazuje wyniki oderwane od rzeczywistosci. Smrod taki, ze nie mozna oddychac, czujniki Airly pokazuja przekroczenia norm o 100% a na stronie Dynamicznej Mapy cale miasto zielone. Propaganda sukcesu?

Radio Teheran27.11.2018 13:25

@R.
"Jak myślicie, zwolnią mnie?"

Prawo szariatu pis przewiduje klauzule sumienia dla wszystkich.
Bedzie mozna odmowic pracy lub zaplaty, jesli czujesz, ze naruszy to integralnosc twojego sumienia.

Blob27.11.2018 12:46

A te pomiary nasze odbiegaja znaczaco od tych np. z INTERII i oczywiscie powietrze jest do bani

Radio Teheran27.11.2018 10:05

Czy miasto zamierza cos z tym robic,
czy po wyborach juz nie warto?

Ewa26.11.2018 20:12

Tak właśnie wygląda walka ze smogiem w polskim wydaniu - platformy informujące o jakości powietrza, akcje typu "nie truj sąsiada", opracowania, broszury, plakaty... sterty śmieci, które idą...no gdzie? No do pieca! Na walkę ze smogiem idą ogromne pieniądze, oj ogromne...
Ale przecież nie chodzi o to , żeby złapać króliczka, tylko żeby go gonić...

Seboc26.11.2018 14:56

Ja w sezonie grzewczym w ogóle nie wychodzę z domu zamawiam kareting , a śmiecie wyrzucam przez okno.

do R.26.11.2018 14:41

Jeszcze cię trzymają w robocie? Przecież wykazujesz się tak szczytową głupotą, że nawet nie możesz liści grabić bo coś zniszczysz. Nas przykład zerwiesz całą darń a liście zostawisz. Jedź sobie gdzieś tam gdzie takich jak ty jest więcej. Tylko chyba nie ma takiej krainy.
Dane o jakości powietrza mówią czy to zdrowo pójść z małym dzieckiem na spacer. Czy dobrze jest pójść na spacer zamiast posiedzieć w domu, w którym jest mniej zanieczyszczeń. W Krakowie sporo ludzi chodzi w maseczkach z filtrami zatrzymującymi cząstki stałe. Ale tam czuć zapach zanieczyszczeń. A u nas czuć tylko wieczorem.

Pokaż wszystkie opinie (9)