Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 22°14°
28 lutego 2019

Strefa Centrum w martwym punkcie

Strefa Centrum w martwym punkcie
fot. kb / jastrzebieonline.pl

Co dalej ze Strefą Centrum? Ostatnio inwestor wyciął młody drzewostan. Czyżby oznaczało to zainteresowanie się tym terenem?

Maria Pilarska, naczelnik Wydziału Infrastruktury i Inwestycji jastrzębskiego magistratu rozwiała nadzieję na to, że coś konkretnego zaczyna dziać się w Strefie Centrum.

- Jeszcze niedawno inwestor interesował się tym terem. Obecnie nadal ma problemy z uzyskaniem wszystkich pozwoleń na rozpoczęcie budowy. Aktualnie sprawa zagospodarowania Strefy Centrum znajduje się w martwym punkcie - powiedziała podczas jednego z zebrań osiedlowych.

Przypomnijmy, że tereny Strefy Centrum znajdujące się przy ulicy Sybiraków i Północnej są własnością prywatną. Inwestor, który kupił je od miasta planował budowę tam centrum handlowo-rozrywkowego. Jednak na przeszkodzie temu stanęły protesty środowisk ekologicznych, podnoszące argumenty o konieczności ochrony przyrody w tym miejscu. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Wakacje w Strefie Centrum dla bezdomnych Wakacje w Strefie Centrum dla bezdomnych

Strefa Centrum: Obiekt handlowy czy teren rekreacyjny? Strefa Centrum: Obiekt handlowy czy teren rekreacyjny?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (37)
sk05.03.2019 16:41

Miasto oddaje działki w ręce prywatne, później je odkupuje . Wytrawny urzędnik dwa razy ma ''profit '' raz gdy komuś sprzedaje ,drugi raz gdy miasto od kogoś kupuje po cenie '' wolnorynkowej'', która zawsze jest wielokrotnością ceny sprzedaży. I jak tu odejść na emeryturę , mając taką fuchę.

trololo04.03.2019 1:52

Jak te miasto się ma rowijać skoro w centrum rośnie busz

Kujawa03.03.2019 19:34

Ile kosztuje odstąpienie od ekologicznej troski o ten kawałek nieużytku ???
Konkretnie !
I kto jest tą kwotą zainteresowany. Konkretnie !

Szkieletor02.03.2019 9:09

Niech w tej strefie centrum zrobią cmentarz było by blisko a nie ganiać na Ruptawe .

Koło02.03.2019 7:21

fajne miejsce robić coś tam dla nas mieszkańców a ptaszki przeprowadzić na Own tam do lasu miejsce się znajdzie.

anek01.03.2019 13:06

Proponuję sprawdzić, czy ci "ekolodzy" nie mają powiązań z jakimiś rybnickimi organizacjami. Rządzącym elitom w tamtym mieście zależy, żeby w okolicznych miastach nie było niczego, tak żeby cały region musiał do rybnika jeździć. Tak samo "ekolodzy" położyli projekt drogi południowej, która miała iść dalej aż do Raciborza. Za to droga północna w standardzie drogi ekspresowej, z estakadami, za setki milionów, bez żadnych przeszkód powstaje w Rybniku. Wycięli pod nią hektary lasu, a jakoś "ekolodzy" tam nie protestowali.

mk01.03.2019 12:50

Nie mamy porównywać do Rybnika, bo Rybnik już zassał inwestorów, którzy zarabiają na całej okolicy.
Położenie geograficzne też miało sens, gęsto zaludnione wioski dookoła i kilka miast obok, w tym Jastrzębie. Uczelnie i te sprawy też mają znaczenie, ze u nich, bo wtedy ludzie przyjeżdżają.
Były filie uczelni w Jastrzębiu, ale nie kpij, bo były i się zmyły.
Chodziło mi o to, ze rynek jest ograniczony, nie można w każdym mieśie budować multikin, wielkich galerii, skupisk marketów, parków wodnych, bo to się nie kalkuluje, a poza parkami wodnymi wszystko to dotyczy PRYWATNYCH INWESTORÓW, którzy potrafią liczyć.
Sam Rybnik też się przejechał, bo przesadził z liczbą marketów i galerii i zdychają lokalne usługi i handel, zauważ ile pustych witryn z naklejkami "do wynajęcia" jest w Rybniku. Jeszcze kilka lat temu działały tam restauracje, sklepy itd. Rynek nie jest z gumy.

Pokaż wszystkie opinie (37)