Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 17°16°
28 lutego 2019

300 tys. zł na jastrzębską pediatrię

300 tys. zł na jastrzębską pediatrię
fot. pixabay

Mieszkańcy nie mogą doczekać się uruchomienia oddziału pediatrycznego w Jastrzębiu. Tymczasem zarząd województwa śląskiego chce przeznaczyć 300 tys. zł na ten cel.

O decyzji zarządu wsparcia dla szpitali wojewódzkich poinformował w środę w mediach społecznościowych wicemarszałek województwa śląskiego Dariusz Starzycki. Teraz ruch należy do radnych wojewódzkich, którzy na najbliższej sesji sejmiku mają podjąć decyzję w tej sprawie, w poniedziałek 4 marca.

Informacja podana przez wicemarszałka mówi o przekazaniu 300 tys. zł z budżetu województwa na oddział pediatryczny w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju, a dokładnie na zakup wyposażenia.

Kiedy zostanie uruchomiony oddział - nie wiadomo. Podobnie, jak w całym kraju są problemy ze skompletowaniem kadry lekarskiej.  Sam oddział jest gotowy na przyjecie małych pacjentów. Znajdują się w nim 22 łóżka dla dzieci. Każda z sal ma swoją indywidualną toaletę. Oprócz łóżeczek dla pacjentów zapewniono łóżka dla rodziców. Nie zapomniano również o  pokojach oraz izolatkach, a także świetlicy dostosowanej do zabawy i nauki.

 

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Piłkarze GieKSy w szpitalu Piłkarze GieKSy w szpitalu

Jak trafić na pogotowie? Uwaga! Zmiany Jak trafić na pogotowie? Uwaga! Zmiany

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (10)
Gość02.03.2019 19:59

A na rudera w parku zdrojowym dadzą 10 mln

Lowerboj01.03.2019 11:38

@Normalny Jeżeli dla ciebie 5:58 to jest noc, to ja już wolę być nienormalny po dopalaczach, niż ty normalny bez.

Normalny01.03.2019 8:46

Lowerboj, czy ty musisz pisać po dopalaczach i to jeszcze w nocy? Masz jakiś problem z dzieciństwa?

Radio Teheran01.03.2019 8:27

"a dokładnie na zakup wyposażenia"

Kupia roboty, bedzie mial kto pracowac.

Lowerboj01.03.2019 5:58

@ślimaczek Patrząc na to wszystko, co dzieje się z Jastrzębiem-Zdrojem na przełomie jego krótkiego przecież oficjalnego życia (wszak to młode miasto) nie sposób nie postradać zmysłów. Zapaść i brak perspektyw, podsycany obietnicami i fajerwerkami w stylu jarmarki, pączki i wypad na deski. Powiedz, jak nie zwariować?

mama28.02.2019 19:47

Kochani! Widzę, że niektórzy nie rozumieją, że szpital jest wojewódzki i miasto nie może partycypować w koszty, bo to nie jest zadanie miasta. Tyle i basta!!! Niech się wykaże tzw"dobra zmiana w tym temacie. Przecież opanowala województwo.

do "mieszkaniec"28.02.2019 15:04

A poza tym nierozumieniu tego co się dzieje i co tu jest napisane, to czujesz się dobrze. Nic ci nie uciska główki?
Bądź zdrów fizycznie. O inteligencji niema u ciebie mowy.

Pokaż wszystkie opinie (10)