Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 13°
28 lutego 2019

300 tys. zł na jastrzębską pediatrię

300 tys. zł na jastrzębską pediatrię
fot. pixabay

Mieszkańcy nie mogą doczekać się uruchomienia oddziału pediatrycznego w Jastrzębiu. Tymczasem zarząd województwa śląskiego chce przeznaczyć 300 tys. zł na ten cel.

O decyzji zarządu wsparcia dla szpitali wojewódzkich poinformował w środę w mediach społecznościowych wicemarszałek województwa śląskiego Dariusz Starzycki. Teraz ruch należy do radnych wojewódzkich, którzy na najbliższej sesji sejmiku mają podjąć decyzję w tej sprawie, w poniedziałek 4 marca.

Informacja podana przez wicemarszałka mówi o przekazaniu 300 tys. zł z budżetu województwa na oddział pediatryczny w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju, a dokładnie na zakup wyposażenia.

Kiedy zostanie uruchomiony oddział - nie wiadomo. Podobnie, jak w całym kraju są problemy ze skompletowaniem kadry lekarskiej.  Sam oddział jest gotowy na przyjecie małych pacjentów. Znajdują się w nim 22 łóżka dla dzieci. Każda z sal ma swoją indywidualną toaletę. Oprócz łóżeczek dla pacjentów zapewniono łóżka dla rodziców. Nie zapomniano również o  pokojach oraz izolatkach, a także świetlicy dostosowanej do zabawy i nauki.

 

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Niebezpieczna droga do prosektorium Niebezpieczna droga do prosektorium

Będzie kontrola izby przyjęć Będzie kontrola izby przyjęć

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (10)
Gość02.03.2019 19:59

A na rudera w parku zdrojowym dadzą 10 mln

Lowerboj01.03.2019 11:38

@Normalny Jeżeli dla ciebie 5:58 to jest noc, to ja już wolę być nienormalny po dopalaczach, niż ty normalny bez.

Normalny01.03.2019 8:46

Lowerboj, czy ty musisz pisać po dopalaczach i to jeszcze w nocy? Masz jakiś problem z dzieciństwa?

Radio Teheran01.03.2019 8:27

"a dokładnie na zakup wyposażenia"

Kupia roboty, bedzie mial kto pracowac.

Lowerboj01.03.2019 5:58

@ślimaczek Patrząc na to wszystko, co dzieje się z Jastrzębiem-Zdrojem na przełomie jego krótkiego przecież oficjalnego życia (wszak to młode miasto) nie sposób nie postradać zmysłów. Zapaść i brak perspektyw, podsycany obietnicami i fajerwerkami w stylu jarmarki, pączki i wypad na deski. Powiedz, jak nie zwariować?

mama28.02.2019 19:47

Kochani! Widzę, że niektórzy nie rozumieją, że szpital jest wojewódzki i miasto nie może partycypować w koszty, bo to nie jest zadanie miasta. Tyle i basta!!! Niech się wykaże tzw"dobra zmiana w tym temacie. Przecież opanowala województwo.

do "mieszkaniec"28.02.2019 15:04

A poza tym nierozumieniu tego co się dzieje i co tu jest napisane, to czujesz się dobrze. Nic ci nie uciska główki?
Bądź zdrów fizycznie. O inteligencji niema u ciebie mowy.

Pokaż wszystkie opinie (10)