Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
25 czerwca 2019

Rusza 500 plus na pierwsze dziecko. Gdzie złożyć wniosek

Rusza 500 plus na pierwsze dziecko. Gdzie złożyć wniosek
fot. UM Jastrzębie

Już od 1 lipca wniosek w ramach programu Rodzina 500 plus oraz programu „Dobry Start” można złożyć przez internet. E-wniosek można złożyć za pomocą portalu empatia.mrpips.gov.pl, PUE ZUS oraz bankowości elektronicznej.

od 1 sierpnia rusza nabór wniosków w ramach programu Rodzina 500 plus, świadczenia Dobry  Start, zasiłków rodzinnych z dodatkami oraz świadczeń z funduszu alimentacyjnego w formie papierowej.

Wnioski w formie papierowej będzie można składać w punkcie obsługi klienta przy ul. Zielonej 20A w poniedziałki, wtorki i środy w godz. od 7.30 do 14.00, w czwartki w godz. od 12.00 do 17.00 i w piątki w godz. od 7.30 do 12.00 lub listownie za  pośrednictwem poczty polskiej na adres: Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój, Wydział Spraw Rodzinnych i Alimentacyjnych, al. Piłsudskiego 60 oraz w dalszym ciągu przez Internet.

W Wydziale przy ul. Zielonej 20A klienci będą mogli  złożyć wnioski o jednorazową zapomogę z tytułu urodzenia się dziecka oraz wnioski o świadczenie rodzicielskie. W tym samym miejscu obsługiwane będą również osoby zgłaszające zmiany wysokości dochodów, sytuacji rodzinnej, podjęcie pracy poza granicami kraju, tj. w zakresie koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego oraz inne zmiany mające wpływ na otrzymywane już świadczenia.

W punkcie obsługi klienta przy ul. Zielonej 16A będą obsługiwani wyłącznie klienci starający się o świadczenia opiekuńcze związane z niepełnosprawnością, tj.  zasiłek pielęgnacyjny, świadczenie pielęgnacyjne, specjalny zasiłek opiekuńczy, zasiłek dla opiekuna, oraz ubiegający się o świadczenie w ramach ustawy „Za życiem”.

Magistrat zachęca do składania wniosków przez internet. Elektronicznie złożony wniosek wpłynie na sprawne prowadzenie postępowań administracyjnych, a jednocześnie skróci czas oczekiwania w kolejkach.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Rusza kolejny program 500 + Gdzie złożyć wniosek? Rusza kolejny program 500 + Gdzie złożyć wniosek?

500 Plus, 300 Plus oraz zasiłki rodzinne przy ul. Zielonej 500 Plus, 300 Plus oraz zasiłki rodzinne przy ul. Zielonej

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (10)
BUBBA05.07.2019 14:10

lEBRY I KASA DLA LEBRÓW - EHHHHH

Lowerboj27.06.2019 7:01

Szukam atrakcyjnych pań do założenia dwuosobowych spółek partnerskich, w celu wiadomym. Koszt kolacji, kina i noclegu w hotelu biorę na siebie, ale profitami owocu tego związku, czyli 500+ dzielimy się po połowie ;-)

Anna26.06.2019 13:57

Czesi nie mają też komunistów przy władzy, która by opcja polityczna akurat nie rządziła.

Nie mają IPN-ów i biurokracji rozbudowanej do polskich granic możliwości.

Za wykonywaną pracę otrzymuja godziwe wynagrodzenie. Na drogach jest mniej opijanych kierowców, o ile wogóle. Jako naród są zadeklarowanymi ateistami. No i co z tego wynika? Że brak u nich katolickiej hipokryzji.

Do KEFIR26.06.2019 12:19

Czesi nie mają żadnego zadłużenia tak jak Polska która przekroczyła ze swoim długiem BILION ZŁOTYCH !!!!
Jeśli mają bilans dodatni to mogą sponsorować kogo im się podoba.
Może lepiej nie wypisuj więcej bredni

Ciekawy z Ostravy26.06.2019 7:08

Ale co ciekawe, można jednocześnie pobierać nasze 500+ i czeski socjal. Tylko, że mało kto o tym wie. Dobre?

KAZ25.06.2019 23:13

@Kefir
W Czechach dostają socjal na dzieci ludzie pracujący. U nas najbardziej korzysta patologia. Nieroby. Za rządów pis patologia powiększyła się dwudziestokrotnie.

Smolka25.06.2019 16:26

?Klienci? a może lepiej by brzmiało petenci ??

Pokaż wszystkie opinie (10)