Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
6 listopada 2019

"Trzeba liczyć się z milionowym odszkodowaniem"

"Trzeba liczyć się z milionowym odszkodowaniem"
fot. pixabay

Trwają spotkania z mieszkańcami w sprawie zagospodarowania Strefy Centrum. Wprawdzie teren ten w dużej mierze należy do prywatnego inwestora, jednak warto wyrazić swoje zdanie. 

W sprawie tego co znajdować się ma w Strefie Centrum istnieją dwa przeciwstawne poglądy. Jeden zakłada zlokalizowanie tam galerii handlowej, drugi - powstanie terenu wyłącznie zielonego o charakterze parku.

Tereny Strefy Centrum znajdują się w rekach prywatnego inwestora (rejon ul. Sybiraków i Północnej), który miał tam budować galerię handlową. Jednak działania środowisk ekologicznych zablokowało te plany.

Radny Grzegorz Mosoń podkreślał, podczas spotkania z mieszkańcami osiedla Staszica, że jeśli w planie zagospodarowania przestrzennego zostaną wprowadzone zapisy zmieniające sposób zagospodarowania tych terenów, wówczas miasto musi liczyć się z wielomilionowymi odszkodowaniami dla właściciela tej działki.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Co dalej ze Strefą Centrum? Jesienią decyzja Co dalej ze Strefą Centrum? Jesienią decyzja

Strefa Centrum. To jeszcze nie koniec Strefa Centrum. To jeszcze nie koniec

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (32)
Daniel15.11.2019 20:09

To nie działania środowisk ekologicznych były główną przyczyną zablokowania planów inwestora - tylko wprowadzenie w błąd przez niego władz miasta co do wartości przyrodniczej tego miejsca w dokumencie: Karta Inwestycji Przedsięwzięcia! Te błędne informacje spowodowały interwencje prokuratury i Samorządowego Kolegium Odwoławczego SKO (jednostki kontrolnej nad władzami Jastrzębia). W wyniku postępowania SKO wszystkie decyzje władz Jastrzębia w tej sprawie zostały anulowane/cofnięte, a sprawę przekazano do rozpatrzenia Urzędowi Miasta Żory. Tam po 2 latach (2017-2019), mimo wezwań UM Żory inwestor nie był wstanie dostarczyć podstawowych informacji - więc na swoje wnioski dostał odmowę.

Daniel15.11.2019 19:59

Tysiące mieszkańców popiera postulat powstania na tym terenie strefy zielonej, rekreacyjno-wypoczynkowej, ze skateparkiem, siłowniami na świeżym powietrzu, amfiteatrem, małymi punktami gastronomii wkomponowanymi itp. w park. To ma być miejsce spotkań mieszkańców, teren otwarty dla wszystkich!

Podatnik do Grzegorz Mosoń 07.11.2019 19:59

Jak ma Pan coś do wytłumaczenia to proszę publicznie a nie cichaczem i tylko wybranym.

Prywatnie to ja mogę się z Panem piwa napić. Choć wydaje mi się że bym się aż tak nie poniżył.

Brawo07.11.2019 19:20

Brawo dla Pana '' Arnoldek ''. Pięknie to Pan ujął. Niestety cała ta rada miasta jest do zbicia jak zwykle pionki. Zajęli by się porządna praca, bo to co robią to jest g*wno a nie praca. Pierdnie jeden z drugim w stołek i fajran.

Arnoldek07.11.2019 9:55

Panie Mosoń: Tak Pan cudnie obiecał zagospodarować jako przyjazna przestrzeń publiczna skwer na Katowickiej przy Ale.Pilsudskiego z "betonowym pomnikiem". Ani widu ani słuchu. A jak konspirował Pan z resztą bandy co do nr na listach wyborczych ze swoim konkurentem Panem J. Który miał być jednynka przed samym dzwonkiem okazało się że będzie z dwójką ? Drukarnia do ostatniego momentu blokowała mu możliwość wydruku. Coś Pan się wypowie na ten temat? Wszyscy tkwicie w tym.jednym bagnie. Od Matusiakow po Hetmankę.

Grzegorz Mosoń06.11.2019 21:23

Szanowny "Podatniku" czy tajemnica Pana/Pani imienia i nazwiska?

Do "Mieszkaniec" czemu wstyd. To Pan/Pani się wstydzi imienia i nazwiska.

Grzegorz Mosoń06.11.2019 21:05

Do Pana lub Pani o nieanonimowym imieniu "Podatnik" . Bardzo proszę o kontakt na priv chętnie odpowiem na wspomniane pytanie.

Podatnik06.11.2019 19:56

A może by tak w hali zrobić spotkanie z mieszkańcami i ustalić na jakie kolory mają pomalować radni swoje mieszkania?

Wara wam od terenów prywatnych. I wydawania pieniędzy na myślenie co może by tam zrobić jak i tak wam nie wolni!

Mieszkaniec 06.11.2019 19:25

Cała ta rada miasta włącznie z Panią prezydent nadaje się do tarcia chrzanu. Panie Moson skończ Pan swoją karierę bo wstyd

Podatnik do Grzegorz Mosoń Dziś o 15:2906.11.2019 18:59

Odpowiedz Pan publicznie - co tajemnica na co nasze podatki idą?

Pokaż wszystkie opinie (32)