Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
6 grudnia 2019

Przedszkola będą chronione przed smogiem

Przedszkola będą chronione przed smogiem
fot. pixabay

Sezon smogowy w pełni. Najbardziej cierpią na tym najmłodsi oraz osoby starsze i chore. Dwa publiczne przedszkola otrzymały oczyszczacze powietrza.

Publiczne Przedszkola nr 6 i 13 otrzymały oczyszczacze powietrza. Zostały one zakupione w ramach kampanii edukacyjno-informacyjnej pn.: „MOGĘ! Zatrzymać SMOG - Przedszkolaku złap oddech”.

- 13 listopada pomiędzy Województwem Śląskim a Miastem Jastrzębie-Zdrój została podpisana umowa w związku z realizowaną kampanią edukacyjno-informacyjną pn. „MOGĘ! Zatrzymać SMOG – Przedszkolaku złap oddech”. Celem kampanii jest podniesienie świadomości ekologicznej mieszkańców województwa śląskiego, w szczególności dzieci w wieku przedszkolnym, ich rodziców i opiekunów w zakresie wpływu zanieczyszczonego powietrza na zdrowie - mówi Katarzyna Wołczańska, rzecznik jastrzębskiego magistratu.

W ramach kampanii została udzielona pomoc rzeczowa w postaci siedmiu oczyszczaczy powietrza. Pięć z nich zostało przekazanych do Publicznego Przedszkola nr 6, natomiast dwa oczyszczacze trafiły do Publicznego Przedszkola nr 13.

Oczyszczacze powietrza zostały zakupione ze środków Województwa Śląskiego w ramach kampanii edukacyjno-informacyjnej pn.: „MOGĘ! Zatrzymać SMOG - Przedszkolaku złap oddech” współfinansowanej przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Czyste powietrze w Jastrzębiu? Podpowiedzą jak to możliwe Czyste powietrze w Jastrzębiu? Podpowiedzą jak to możliwe

Jastrzębskie przedszkola ciągle nieczynne Jastrzębskie przedszkola ciągle nieczynne

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (20)
oczyszczacz09.12.2019 13:55

ekologia i walka ze smogiem po jastrzębsku, dziekujemy pani prezydent , az 2 przedszkola , sukces na miare wiochy i jej przywódców

Gość09.12.2019 5:56

Jaki smog?

Chyba, że Wawelsgi.

To sem ja09.12.2019 0:51

Są jonizatory powietrza... ale komu ja to piszę? Przecież tu sami znaFcy...

Gość08.12.2019 15:08

Dajcie takie urządzenia moim sąsiadom, bo nie stać mnie na wymianę kotła na "ekologiczny".

Gość zołza z ofiówki 08.12.2019 8:22

Dzieki za forum klimatyczne ,zapraszam na Oś.Zofiówka.Tu nawet ptaki tracą nawigację jak czuć zapach g...na ,który zalatuje od strony spalarni śmieci-od strony Pawłowic.
Czepiają się wszystkiego ,ale własnego szamba to już nie ?!!

Do Kama06.12.2019 20:46

W tym rejonie ponadto mają swoje spędy fani kopcących wraków z pod znaku śmigła i VW. Oni też wiele wnoszą do atmosfery.

Gość06.12.2019 18:17

Czy wy się dobrze czujecie w tym UM?

Hotel Abbasi06.12.2019 16:35

"mimo deklaracji producenta a raczej cwaniackich deklaracji producenta że np filtry wytrzymują do roku"

Producent takiego syfu jak w Jastrzebiu nie przewidzial.
Przeciez w filtrze laduje to co znajduje sie w powietrzu.

Gość06.12.2019 15:02

@Mieszkaniec

Dotowanie MZK to powyborczy obowiązek pani burmistrz względem PO. Wiceprezydentem i prezesem czy Stwórca jeden wie jeszcze kim jest tam przecież Roman F. Politolog od wszystkiego z maturą wieczorową porą, który głównym atutem w swoim CV miał samozatrudnienie, czyli spełniał wszystkie wymogi objęcia stanowiska.

Gość06.12.2019 14:29

Te oczyszczacze najbardziej oczyszczają portfele filtry bardzo drogie a trzeba je wymieniać co miesiąc mimo deklaracji producenta a raczej cwaniackich deklaracji producenta że np filtry wytrzymują do roku a nie że wytrzymują rok w praktyce wygląda tak że filtry śmierdzą po miesiącu a kurz jak był tak dalej jest.

Pokaż wszystkie opinie (20)