Explozja Tańca

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
29 czerwca 2020

W Jastrzębiu wygrywa Andrzej Duda. Drugie miejsce - Rafał Trzaskowski

W Jastrzębiu wygrywa Andrzej Duda. Drugie miejsce - Rafał Trzaskowski
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Będzie II tura wyborów prezydenckich pomiędzy Andrzejem Dudą i Rafałem Trzaskowskim. Państwowa Komisja Wyborcza przedstawiły wyniki wyborów z wszystkich 38 jastrzębskich okręgów.  Frekwencja w naszym mieście wyniosła 62,30 %. 

Komisje wyborcze z terenu Jastrzębia-Zdroju policzyły głosy w wyborach prezydenckich, wyniki przedstawiają się następująco:

Andrzej Duda - 21 181 głosów; 50,72 %,

Rafał Trzaskowski – 9 782 głosów; 23,42 %,

Szymon Hołownia – 5 525 głosów; 13,23 %,

Krzysztof Bosak -  3502 głosów; 8,39 %,

Robert Biedroń – 846 głosów; 2,03 %,

Władysław Kosiniak-Kamysz -  600 głosów, 1,44 %,

Stanisław Żółtek – 108 głosów; 0,26 %,

Marek Jakubiak – 75 głosów; 0,18 %,

Paweł Tanajno – 54 głosy; 0,13 %,

Waldemar Witkowski - 49 głosów; 0,12 %,

Mirosław Piotrowski – 38 głosów; 0,09 %,

Polub i udostępnij
Czytaj też

Na kogo zagłosują jastrzębianie? Zagłosuj w ankiecie Na kogo zagłosują jastrzębianie? Zagłosuj w ankiecie

Kogo w wyborach mają poprzeć członkowie "Solidarności"? Kogo w wyborach mają poprzeć członkowie "Solidarności"?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (126)
robin03.07.2020 11:38

Jastrzębie niczym Ciciwólka na podkarpaciu ....duda w I turze..

zbity z tropu03.07.2020 10:23

Co mówisz Brydzia ? Tańsze piwo ? No to teraz, hmm, nie wiem. :))))

do Brygida03.07.2020 10:21

Nie chcemy.
Mimo iż czuję że oni władzy nie oddadzą, to będę głosował przeciw totalitaryzmowi i dyktaturze.
Jestem baaardzo ciekaw co konus wymyślił w razie groźby przegranej dudusia w wyborach. Nie wierzę że tak po prostu pogodzi się z klęską.
Coś wisi w powietrzu.

Brygida02.07.2020 17:27

Jak widzę ten elektorat skupiający się wokół Dudy na jego spotkaniach to przechodzi mnie dreszcz jacy ludzie urządzają nasz kraj. Twarze zajadłe , jakieś dzikie , brzydkie w grymasie a wokół nich bryluje Duda i obiecuje: damy jeszcze jakiś plus i drugą , trzecią i czwartą trzynastkę i gaz tańszy, i musztardę a także taszy olej, chleb i podpaski to nie dziwie się że już ma 49 % a kiedy już obieca tej polskiej roszczeniowej szarej i ogłupionej masie tanie piwo to poparcie sięgnie zenitu.
Obudźcie się ludzie, nie dajmy tej hołocie urządzić nam nasze życie. Chcecie żyć czy wegetować w kraju rządzonym przez jednego chorego na władzę człowieka z bandą młodych niedouczonych karierowiczów.

Gość02.07.2020 9:27

Przynajmniej tutaj moglibyście darować sobie agitację.

Każdy ma własny rozum.

Prócz górników.

MłodyGłos01.07.2020 22:55

~jastrzebianka
30.06.2020 22:42
Dziękuję za miłe słowo. Młodzieżą nie jest łatwo manipulować i to pokazują wyniki. Osobiście znam dziesiątki osób w moim wieku oraz trochę starszych nie tylko w Jastrzębiu, lecz również na Opolszczyźnie oraz Podkarpaciu i nikt z tego co mi wiadomo nie popiera obecnych rządów. A nawet głośno się sprzeciwiają. Pozdrawiam :)
~To sem ja
Dziś o 11:14
Owszem, powinienem napisać 'ksenofobiczna Polska zwycięża', ponieważ niechęć rządzących skierowana jest nie tylko do osób nieheteroseksualnych, lecz również wszystkich mających odmienne zdanie. Ja tylko wspomnę, że autorka 'Roty' Maria Konopnicka była homoseksualistką. Idąc tokiem myślenia PiSu jest ona nierówna normalnym, była gorsza od zwykłego człowieka. Radzę poczytać czasem różne źródła. Media zachodnie postrzegają Polskę tak, jak Polska postrzega Białoruś. Swoim komentarzem wpasował się Pan idealnie w zarysowany obraz wyborcy PiSu. Po co czytać dalej moje wypociny? Choćby po to, aby zrozumieć pełen przekaz mojego komentarza. Czyż nie ocenia się książki po okładce? Rzucać epitetami na prawo i na lewo o steku bzdur potrafi każdy głupi, gorzej jak trzeba uzasadnić swoje zdanie. Wtedy jest cisza.
~do Młody Głos
Dziś o 12:13
Drogi przyjacielu, pisząc o fanatycznym antykomunizmie odnosiłem się do Niemiec lat 30'. Nigdzie nie napisałem, że PiS postępuje antykomunistyczne. W aluzji chodziło mi raczej o to, że tak próbuje wszystkim wmówić. Najlepszym dowodem jest były prokurator, członek PZPR, były poseł PiSu Piotrowicz wciśnięty do, z założenia apolitycznego, TK. Drwina z Polaków. Duda nazywający sędziów SN komuchami. Czy też sławne ' cała Polska z was się śmieję komuniści i złodzieje'. Chodziło mi o to, co PiS głosi, aniżeli jak postępuje.

cimnka brunatna01.07.2020 16:38

Kościół idzie pod rękę z faszyzującą partią agitując w podzięce za hojne datki od rządu.
Kościół katolicki jest instytucją i jedną z największych na świecie sekt wyspecjalizowanych w doskonałym praniu mózgów owieczkom swoim. Jest instytucją i sektą zarazem, mroczną i tajemniczą w jakiś ciemny sposób. Czym jest tak naprawdę ten potężny twór trzymający władzę nad umysłami ogromnych mas ludzkich? Przecież zawsze był jest i chyba będzie wrogiem zapiekłym wszelkiego postępu, rozwoju nauki, oświecenia i wolnej myśli. To kościół katolicki z kobiety czynił przez wieki całe istotę gorszą, niższą i nieczystą. To on ledwo narodzone i niczego nieświadome dzieci przywłaszcza sobie rytuałem zwanym chrztem. To kościół wreszcie jeszcze do nie tak dawna prowadził krwawe krucjaty nawracając niewiernych krwawo ogniem i mieczem na łono jedynie słusznej wiary. To kościół katolicki wsławił się takimi wynalazkami jak święta inkwizycja, palenie na stosach wolnomyślicieli, ludzi nauki, sztuki, oświecenia i postępu. To kościół katolicki zapisał się niezwykłą wręcz chciwością i pazernością gromadząc majątki i dobra nieprzebrane nie ustając w tej działalności nigdy. Tak sobie myślę czasami ja ateista zatwardziały, że bóg to musi być jednak istotą niezwykle dobrą, mądrą i tolerancyjną albo go po prostu nie ma. Inaczej sobie nie potrafię wytłumaczyć jego milczącej zgody na wyczyny kościoła, który imieniem tego boga się przecież pieczętuje. Chyba, że ten bóg rzeczywiście jest taki, jakim go kościół katolicki przedstawia. Kościół katolicki to instytucja wciąż zaborczo aktywna. Nigdy nie spoczywa na laurach. Kościół katolicki w Polsce przepuszcza totalną ofensywę. Czuję się osaczony religią, Co druga ulica to ulica JPII. Prawie każda szkoła to szkoła JPII. Szpitale JPII lub prymasa tysiąclecia. Jak grzyby po deszczu rosną świątynie projektowane przez pijanych cukierników. Naród wali niewyobrażalne pieniądze na budowanie, co raz to wymyślniejszych i absurdalnych budowli sakralnych.. Nie płacą podatków. Nie muszą się rozliczać ze swoich dochodów, przychodów i wydatków. Kościół decyduje o kształcie i formie oświaty i szkolnictwa. To kościół decyduje o życiu i zdrowiu kobiety ciężarnej. To proboszcz kształtuje kręgosłup moralny lokalnych społeczności. Zastępy dewotek i bigotów w moherowych beretach stanowią o wartościach moralnych społeczeństwa To, co wczoraj było po prostu śmieszne dzisiaj staje się normą społeczną. Żyję w państwie wyznaniowym. Moher w triumfalnym marszu zajmuje coraz to nowe pozycje. Czuję się osaczony dominującą w tym kraju religią. Jestem wystraszony szturmem kościoła katolickiego, który wciska mi się powoli wszędzie. A przecież wydawało mi się, że państwo polskie miało być państwem świeckim z wyraźnym rozdziałem kościoła od państwa. Widać tylko mi się tak wydawało. Zastanawiam się, kiedy na ulicach pojawią się kościelne komanda. Taka religijna policja. Brrrrrr.....................skóra mi cierpnie. Pozdrawiam wszystkich ludzi wolnych od uzależnień religijnych.

Raper klasztorny01.07.2020 13:00

Bardziej na lewo od PiS są już tylko komuniści

do Młody Głos01.07.2020 12:13

"...fanatyczny antykomunizm.."
Przyjacielu drogi, to co prezentuje PIS to fanatyczne dążenie do komunizmu ! Jeden sekretarz a wokół stadko służalczych kacyków partyjnych. Cała władza w rękach jednego pajaca który ma nadzór nad sądami, trybunałem, prokuraturą, policją, wojskiem,... steruje decyzjami sejmu, senatu i trzyma w ręku media w postaci telewizji i radia. Każdy głos sprzeciwu jest piętnowany, szkalowany i gnojony na wszelkie sposoby.
Przeczytaj to jeszcze raz i pomyśl jak daleko PIS jest antykomunistyczny ??? Do załatwienia jest jeszcze tylko grupa sędziów i nieposłuszny senat który chwilowo się wymyka.
W demokracji masz się komu poskarżyć i do kogo odwołać , a tu ? Spróbuj oskarżyć Sasina o np. niekompetencję...gratuluję wygranej. :))))

To sem ja01.07.2020 11:14

"Homofobiczna Polska zwycięża" - ty tzw. "młody głos": po co czytać dalej twoje wypociny? Powyższe trzy słowo to stek bzdur. Żyj dalej w swoim homo-matrixie.
A do tego chyba etatowa lewaczka "jastrzębianka" zachwyca się tymi "postępowymi" farmazonami... Boże, widzisz i nie grzmisz...

Pokaż wszystkie opinie (126)