Pogoda na dziś zobacz prognozy
 25°19°
29 czerwca 2020

W Jastrzębiu wygrywa Andrzej Duda. Drugie miejsce - Rafał Trzaskowski

W Jastrzębiu wygrywa Andrzej Duda. Drugie miejsce - Rafał Trzaskowski
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Będzie II tura wyborów prezydenckich pomiędzy Andrzejem Dudą i Rafałem Trzaskowskim. Państwowa Komisja Wyborcza przedstawiły wyniki wyborów z wszystkich 38 jastrzębskich okręgów.  Frekwencja w naszym mieście wyniosła 62,30 %. 

Komisje wyborcze z terenu Jastrzębia-Zdroju policzyły głosy w wyborach prezydenckich, wyniki przedstawiają się następująco:

Andrzej Duda - 21 181 głosów; 50,72 %,

Rafał Trzaskowski – 9 782 głosów; 23,42 %,

Szymon Hołownia – 5 525 głosów; 13,23 %,

Krzysztof Bosak -  3502 głosów; 8,39 %,

Robert Biedroń – 846 głosów; 2,03 %,

Władysław Kosiniak-Kamysz -  600 głosów, 1,44 %,

Stanisław Żółtek – 108 głosów; 0,26 %,

Marek Jakubiak – 75 głosów; 0,18 %,

Paweł Tanajno – 54 głosy; 0,13 %,

Waldemar Witkowski - 49 głosów; 0,12 %,

Mirosław Piotrowski – 38 głosów; 0,09 %,

Polub i udostępnij
Czytaj też

Komisje wojskowe zaczynają pracę Komisje wojskowe zaczynają pracę

"Wybory prezydenckie były na dopingu" [video] "Wybory prezydenckie były na dopingu" [video]

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (126)
robin03.07.2020 11:38

Jastrzębie niczym Ciciwólka na podkarpaciu ....duda w I turze..

zbity z tropu03.07.2020 10:23

Co mówisz Brydzia ? Tańsze piwo ? No to teraz, hmm, nie wiem. :))))

do Brygida03.07.2020 10:21

Nie chcemy.
Mimo iż czuję że oni władzy nie oddadzą, to będę głosował przeciw totalitaryzmowi i dyktaturze.
Jestem baaardzo ciekaw co konus wymyślił w razie groźby przegranej dudusia w wyborach. Nie wierzę że tak po prostu pogodzi się z klęską.
Coś wisi w powietrzu.

Brygida02.07.2020 17:27

Jak widzę ten elektorat skupiający się wokół Dudy na jego spotkaniach to przechodzi mnie dreszcz jacy ludzie urządzają nasz kraj. Twarze zajadłe , jakieś dzikie , brzydkie w grymasie a wokół nich bryluje Duda i obiecuje: damy jeszcze jakiś plus i drugą , trzecią i czwartą trzynastkę i gaz tańszy, i musztardę a także taszy olej, chleb i podpaski to nie dziwie się że już ma 49 % a kiedy już obieca tej polskiej roszczeniowej szarej i ogłupionej masie tanie piwo to poparcie sięgnie zenitu.
Obudźcie się ludzie, nie dajmy tej hołocie urządzić nam nasze życie. Chcecie żyć czy wegetować w kraju rządzonym przez jednego chorego na władzę człowieka z bandą młodych niedouczonych karierowiczów.

Gość02.07.2020 9:27

Przynajmniej tutaj moglibyście darować sobie agitację.

Każdy ma własny rozum.

Prócz górników.

MłodyGłos01.07.2020 22:55

~jastrzebianka
30.06.2020 22:42
Dziękuję za miłe słowo. Młodzieżą nie jest łatwo manipulować i to pokazują wyniki. Osobiście znam dziesiątki osób w moim wieku oraz trochę starszych nie tylko w Jastrzębiu, lecz również na Opolszczyźnie oraz Podkarpaciu i nikt z tego co mi wiadomo nie popiera obecnych rządów. A nawet głośno się sprzeciwiają. Pozdrawiam :)
~To sem ja
Dziś o 11:14
Owszem, powinienem napisać 'ksenofobiczna Polska zwycięża', ponieważ niechęć rządzących skierowana jest nie tylko do osób nieheteroseksualnych, lecz również wszystkich mających odmienne zdanie. Ja tylko wspomnę, że autorka 'Roty' Maria Konopnicka była homoseksualistką. Idąc tokiem myślenia PiSu jest ona nierówna normalnym, była gorsza od zwykłego człowieka. Radzę poczytać czasem różne źródła. Media zachodnie postrzegają Polskę tak, jak Polska postrzega Białoruś. Swoim komentarzem wpasował się Pan idealnie w zarysowany obraz wyborcy PiSu. Po co czytać dalej moje wypociny? Choćby po to, aby zrozumieć pełen przekaz mojego komentarza. Czyż nie ocenia się książki po okładce? Rzucać epitetami na prawo i na lewo o steku bzdur potrafi każdy głupi, gorzej jak trzeba uzasadnić swoje zdanie. Wtedy jest cisza.
~do Młody Głos
Dziś o 12:13
Drogi przyjacielu, pisząc o fanatycznym antykomunizmie odnosiłem się do Niemiec lat 30'. Nigdzie nie napisałem, że PiS postępuje antykomunistyczne. W aluzji chodziło mi raczej o to, że tak próbuje wszystkim wmówić. Najlepszym dowodem jest były prokurator, członek PZPR, były poseł PiSu Piotrowicz wciśnięty do, z założenia apolitycznego, TK. Drwina z Polaków. Duda nazywający sędziów SN komuchami. Czy też sławne ' cała Polska z was się śmieję komuniści i złodzieje'. Chodziło mi o to, co PiS głosi, aniżeli jak postępuje.

cimnka brunatna01.07.2020 16:38

Kościół idzie pod rękę z faszyzującą partią agitując w podzięce za hojne datki od rządu.
Kościół katolicki jest instytucją i jedną z największych na świecie sekt wyspecjalizowanych w doskonałym praniu mózgów owieczkom swoim. Jest instytucją i sektą zarazem, mroczną i tajemniczą w jakiś ciemny sposób. Czym jest tak naprawdę ten potężny twór trzymający władzę nad umysłami ogromnych mas ludzkich? Przecież zawsze był jest i chyba będzie wrogiem zapiekłym wszelkiego postępu, rozwoju nauki, oświecenia i wolnej myśli. To kościół katolicki z kobiety czynił przez wieki całe istotę gorszą, niższą i nieczystą. To on ledwo narodzone i niczego nieświadome dzieci przywłaszcza sobie rytuałem zwanym chrztem. To kościół wreszcie jeszcze do nie tak dawna prowadził krwawe krucjaty nawracając niewiernych krwawo ogniem i mieczem na łono jedynie słusznej wiary. To kościół katolicki wsławił się takimi wynalazkami jak święta inkwizycja, palenie na stosach wolnomyślicieli, ludzi nauki, sztuki, oświecenia i postępu. To kościół katolicki zapisał się niezwykłą wręcz chciwością i pazernością gromadząc majątki i dobra nieprzebrane nie ustając w tej działalności nigdy. Tak sobie myślę czasami ja ateista zatwardziały, że bóg to musi być jednak istotą niezwykle dobrą, mądrą i tolerancyjną albo go po prostu nie ma. Inaczej sobie nie potrafię wytłumaczyć jego milczącej zgody na wyczyny kościoła, który imieniem tego boga się przecież pieczętuje. Chyba, że ten bóg rzeczywiście jest taki, jakim go kościół katolicki przedstawia. Kościół katolicki to instytucja wciąż zaborczo aktywna. Nigdy nie spoczywa na laurach. Kościół katolicki w Polsce przepuszcza totalną ofensywę. Czuję się osaczony religią, Co druga ulica to ulica JPII. Prawie każda szkoła to szkoła JPII. Szpitale JPII lub prymasa tysiąclecia. Jak grzyby po deszczu rosną świątynie projektowane przez pijanych cukierników. Naród wali niewyobrażalne pieniądze na budowanie, co raz to wymyślniejszych i absurdalnych budowli sakralnych.. Nie płacą podatków. Nie muszą się rozliczać ze swoich dochodów, przychodów i wydatków. Kościół decyduje o kształcie i formie oświaty i szkolnictwa. To kościół decyduje o życiu i zdrowiu kobiety ciężarnej. To proboszcz kształtuje kręgosłup moralny lokalnych społeczności. Zastępy dewotek i bigotów w moherowych beretach stanowią o wartościach moralnych społeczeństwa To, co wczoraj było po prostu śmieszne dzisiaj staje się normą społeczną. Żyję w państwie wyznaniowym. Moher w triumfalnym marszu zajmuje coraz to nowe pozycje. Czuję się osaczony dominującą w tym kraju religią. Jestem wystraszony szturmem kościoła katolickiego, który wciska mi się powoli wszędzie. A przecież wydawało mi się, że państwo polskie miało być państwem świeckim z wyraźnym rozdziałem kościoła od państwa. Widać tylko mi się tak wydawało. Zastanawiam się, kiedy na ulicach pojawią się kościelne komanda. Taka religijna policja. Brrrrrr.....................skóra mi cierpnie. Pozdrawiam wszystkich ludzi wolnych od uzależnień religijnych.

Raper klasztorny01.07.2020 13:00

Bardziej na lewo od PiS są już tylko komuniści

do Młody Głos01.07.2020 12:13

"...fanatyczny antykomunizm.."
Przyjacielu drogi, to co prezentuje PIS to fanatyczne dążenie do komunizmu ! Jeden sekretarz a wokół stadko służalczych kacyków partyjnych. Cała władza w rękach jednego pajaca który ma nadzór nad sądami, trybunałem, prokuraturą, policją, wojskiem,... steruje decyzjami sejmu, senatu i trzyma w ręku media w postaci telewizji i radia. Każdy głos sprzeciwu jest piętnowany, szkalowany i gnojony na wszelkie sposoby.
Przeczytaj to jeszcze raz i pomyśl jak daleko PIS jest antykomunistyczny ??? Do załatwienia jest jeszcze tylko grupa sędziów i nieposłuszny senat który chwilowo się wymyka.
W demokracji masz się komu poskarżyć i do kogo odwołać , a tu ? Spróbuj oskarżyć Sasina o np. niekompetencję...gratuluję wygranej. :))))

To sem ja01.07.2020 11:14

"Homofobiczna Polska zwycięża" - ty tzw. "młody głos": po co czytać dalej twoje wypociny? Powyższe trzy słowo to stek bzdur. Żyj dalej w swoim homo-matrixie.
A do tego chyba etatowa lewaczka "jastrzębianka" zachwyca się tymi "postępowymi" farmazonami... Boże, widzisz i nie grzmisz...

Uległy01.07.2020 7:35

do Radio Teheran 30.06.2020 17:03

Chyba nie sądzi Pan, że PIS jest partią prawicową? :)
Pozdrawiam.

jastrzebianka30.06.2020 22:42

Do Mlodego Glosu:
Dziekuje za Twoj bardzo madry tekst!
Napawasz mnie nadzieja, ze w tym miescie sa jeszcze madrzy, wyksztalceni, myslacy mlodzi ludzie. Merytorycznie i historycznie wylozyles, co nas czeka w Polsce pod dalszymi rzafami PiSu i p. Dudy. Ale dales nadzieje, ze mlodzi mysla inaczej i ze nie sa takimi ksenofobami i nacjonalistami jak milosnicy Pisu i Konfederacji.
Ps. I nie przejmuj sie jakimis komentarzami w stylu Radia Teheran. Dla niego wszyscy ktorzy mysla inaczej niz on to lemingi, lewacy oglupieni przez tvn i Wyborcza. Zawsze te same komentarze i w dodatku zawsze obrazliwe, a nie merytoryczne.
Pozdrawiam, z nadzieja ze jeszcze bedzie zycie bez Pisu, szkoda tylko, ze dopiero na mojej emeruturze. R.

MłodyGłos30.06.2020 20:12

Na jakiej podstawie uważasz, że tekst mojego komentarza był ubogi? Ja rozumiem, że moja aluzja była przejaskrawiona, lecz taki był tego cel, może czasem trzeba coś napisać dosadnie, aby otworzyły się komuś oczy. O porównaniu do Wyborczej się w żaden sposób nie odniosę, ponieważ gazety w rękach tej nie miałem chyba nigdy. Tutaj nie ma co płakać, raczej wypada zacząć myśleć. Miłego dnia

Radio Teheran30.06.2020 19:50

MłodyGłos@
O mało się nie popłakałem z wrażenia.
Czytajac Twój ubogi tekst, to tak jakbym czytał upadającą Gazetę Wyborczą.

Gość30.06.2020 19:47

Ludzie wybrali smród, chamstwo, zamordyzm i bandytyzm.

Gość30.06.2020 19:46

Jastrzębie to miasto ludzi smutnych zacofanych zazdrosnych bez perspektyw. Ludzi ograniczonych myślowo, sprzedajnych. Ludzi którzy żyją ale życia nie znają nie obudzili się i plują jadem na sąsiada który chce żyć pełna piersią. Ludzie ktorzy chcą się bać i mieć kaganiec na twarzach bo ktoś za nich decyduje.
Po wielu latach życia w tym mieście nadal wiejskie klimaty wschodniej polski płyną w żyłach.

antyRyl30.06.2020 19:33

POPIS w Jastrzębiu 74% brawo, dalej dajcie się dymać nie narzekajcie jak Wam źle.

Radio Teheran30.06.2020 17:03

Kwik czerwonych świń po przegranych wyborach, niesie się po internecie

Jth30.06.2020 16:59

Wyborców nie idzie przekupić wyborcy wybrali polskość normalność i patriotyzm i oddali głos na A. Dudę

MłodyGłos30.06.2020 16:40

Homofobiczna Polska zwycięża, manipulacja i propaganda zwycięża, przekupstwo zwycięża... smutne jest to bardzo. Jak tu nie bać się o przyszłość? W Grecji też było super; dofinansowania na wszystko, pracować nie musieli, wszystko dawało państwo. Natomiast jak to dla Grecji się skończyło, wie chyba każdy.
Na Trzaskowskiego nie głosowałem, lecz dostrzegam nawet, że osoby, które oddały głos na R. Trzaskowskiego nazywane są zboczeńcami/agentami lub o zgrozo pedofilami. Propaganda, rozdawnictwo pieniędzy, fanatyczny antykomunizm, dążenie do olbrzymich inwestycji, które nie do końca mają sens,
a zadaniem których ma być wniesienie kraju na piedestał; ksenofobia, nienawiść skierowana do homoseksualistów, nazywanie każdego, kto ma inne zdanie zdrajcą narodu/komuchem/Żydem i motywowanie tych działań patriotyzmem i miłością do kraju. To był obraz Niemiec lat 30' ubiegłego wieku po przejęciu władzy przez NSDAP. Najgorsze jest to, że Polska w dzisiejszych czasach dąży do identycznego obrazu. NSDAP wybrała większość, PiS wybiera większość. Goebells pewnie cieszyłby się z wyniku Dudy. Historia lubi się powtarzać. Optymizmem napawa tylko to, że wśród młodych A. Duda zdobył około 19%, co dało mu 4. miejsce. Przyszłość idzie; mam nadzieję, że przyjdzie, zanim będzie za późno.

ekonom30.06.2020 14:19

Za to w Anglii przegrał i to z kretesem! To powinien być przykład dla naszych wyborców jak głosować.

....30.06.2020 13:55

ryle dostali kase za siedzienie w domu ... i ryle zostali kupieni.. cos jak widac jastrzebie to miasto malo inteligentnych ludzi. dla ktory 2+2 to za trudne.

Do Gość 30.06.2020 13:21

Najlepiej się wyprowadzić z takiego miasta drogi panie, z kulturą u pana na bakier, a to nie zależy od wykształcenia albo się ją ma albo nie, szacunek do drugiego człowieka który jest odmiennego zdania to za trudna sztuka, lubi pan obrażać ludzi, to świadczy o poziomie który pan reprezentuje sobą, może trzeba by się dokształcić czytając inne książki, bo te jak widać wyraźnie nie służą.

Raper klasztorny30.06.2020 10:35

Nigdy nie zagłosuję na niemieckiego pachołka

Gość30.06.2020 9:34

Zwolennik pis w Jastrzębiu człowiek z marnym wykształceniem, nie czytający książek, górnik, emeryt górniczy, żony górników proste niewykształcone, roszczeniowe bezrobotny, patologia z pokolenia. Obraz 60 procent mieszkańców miasta.

7 dusz30.06.2020 9:32

Brawo jastrzębianie!!! Jestem dumny, że odrzuciliśmy chamstwo, arogancję i butę.

Raper klasztorny30.06.2020 9:13

Trzaskowski wygrywa wśród mieszkańców zakładów karnych, natomiast Duda wśród pacjentów szpitali psychiatrycznych. Wniosek: na PO głosują ludzie będący na bakier z prawem, na PiS ludzie niestabilni psychicznie :)

7 dusz30.06.2020 5:45

50,72% ciemny lud.

Dziwne30.06.2020 0:48

Wstyd w jastrzebiu 23,42%ciemnoty! hahahha masakra Warszawa jak jastrzebie ) inwestycji szamba wybijaj i wiadukty sie wala:D

tik tak29.06.2020 22:58

Areszt Śledczy, Białołęka:
Trzaskowski 63,9%
Duda 14,7%

I to by było na tyle, jeśli chodzi o to kto głosuje na PO

Jastrzębianka 29.06.2020 21:35

Brawo Antek (Dziś o 20:46). W punkt, dokładnie tak jest, zgadzam się z każdym zdaniem. Moja córka, mama dwójki dzieci (czyli 1 000 +) twierdzi, że wolałaby, żeby zabrali jej tę kasę, ale żeby wróciły ceny sprzed 500+. Bo co dali, to zabierają bądź zabiorą, nie ma cudów. No, ale Polska będzie krainą miodem i mlekiem płynącą! To zapowiedział PAD, a mieliśmy być już drugą Japonią

Kaman sawa29.06.2020 21:28

WIARYGODNOŚĆ PiS i DUDY czyli dlaczego dżentelmen z miniaturką naszej flagi kojarzy się z krętactwem, pustą propagandą, oszustwami i zwykłym złodziejstwem. Smutne ale prawdziwe, Polska flaga stała się znakiem rozpoznawczym krętaczy i złodziei.
W tym co mówią PiS-towarzysze jest tyle prawdy, co w:
1. Opowieści o Jadwidze Kaczyńskiej, jako sanitariuszce w Powstaniu Warszawskim , w rzeczywistości Powstanie spędziła bezpiecznie w leśniczówce pod Starachowicami, to ktoś pamiętał i się wydało, choć Lech K. zdołał wręczyć medal powstańczy!!! No i dzieworództwo bliźniaków, bo tatusia NIE MA. Wygumkowany.
2. "Zamachu" w Smoleńsku i rzekomym profesorze Lechu Kaczyńskim. Tytułu naukowego profesor Lech K. nigdy nie uzyskał. Przez parę lat, po reformie tytułów uczelnianych zniesiono docenta i wprowadzono stanowisko profesora uczelnianego , czyli dr (Czasami hab.) zatrudnionego na etacie profesorskim. Lech K. przestał być profesorem UG (bo tam nie pracował) więc, aby mógł udawać profesora zatrudniono go na 5 min na USKW (tzw. Uksford, dawniej ATK czyli księża kolaborujący z PRL) i przeniesiono na bezpłatny. Ale to i tak nie tytuł Naukowy a funkcyjny na niby , czyli dr hab. Lech K. prof. USKW, a nie prof. Lech K. BO TO KOLEJNE KŁAMSTWO.
3. W genialnej reformie służby zdrowia PiS i Xięcia Radziwiłła
4. W genialnej reformie edukacji PiS i niejakiej Zalewskiej . Jaruś chodził do 8 letniej podstawówki i tak było za tow. Wiesława, czyli ideał dla Jarusia,
5. "Wielkości i mądrości?" Lecha Kaczyńskiego, zwłaszcza organizacji balu w operze i zapraszaniu przywódców Entente Cordiale i państw centralnych na bal w dniu 11 listopada 2008. Tańce może na tle wagonu z Compigne i cmentarza w Verdun,
6. Polsce w ruinie i uczciwym użyciu środków PCK z Wrocławia (patrz Zalewska)
7. PiS , trybunał konstytucyjny, Wolfgangowa, Piotrowicz, Krycha P. i inne autorytety,
8. Jarkowym , czyli prezencie od Kaczyńskiego , w rzeczywistości to coraz większe długi MIMO ŚWIETNEJ KONIUKTURY,
9. "Uzdrowieniu" sądów, patrz EMI, Kryże, Piotrowicz i Kasta.
10. Wyższych PiS-standardach patrz Krycha Pawłowicz,
11. "Uczciwości" PiS, patrz Banaś, "Patriotyzmie" Jarosława K. (Jarosław K. = Polska i państwo),
12. "Kompetencji" kadr PiS, patrz stadniny i spółki skarbu państwa,
13. "Walce z pedofilią" w kościele,
14. "Sprawności" prokuratury w sprawie KNF, w sprawie wypadku z Szydło i znikających dowodach, w sprawie łapówki 50 000 zł i Srebrnej, w sprawie GetBack, oczerniania i oszczerstw z Ministerstwa Sprawiedliwości,
15. "Sprawności" NBP w sprawie KNF i 2 prawie takich samych blondyn po ok. 50 000 zł/mc,
16. "Sprawności" prokuratury w sprawie SKOKÓW, zwłaszcza Wołomin (AmberGold ca 800 ? 900 mln. SKOK ca 4 mld),
17. Stabilnych i uczciwych rodzin jak Kaczyńskich (Rajmund i zwłaszcza Marta K.),
18. Bohaterach z Brygady Świętokrzyskiej , co nie współdziałali z OKH / OKW,
19. Zupełnego braku panoszenia się lokalnych PiS - kacyków, zesłanie uczciwych prokuratorów wojskowych na poligony, pomiatanie ludźmi honoru,
20. Opowieściach o tym, przecież jesteśmy potęgą w budowie samochodów elektrycznych i promów pasażerskich prawda? To chociaż w produkcji CO2,
21. PiS sprawiedliwości, czyli polowanie na bezdomnego który nie miał dobrej opinii nt zeszłego juz bliźniaka, autorytetach moralnych, czyli opowieść o bezdomnym, który podarował patronowi z Torunia dwa Maybachy czy inne PiS-skromne bryczki,
22. Opowieściach o 1 000 000 samochodach elektrycznych, o 100 000 mieszkaniach, o wyjaśnieniu sprawy działek Morawieckich, o Kryształowym Banasiu, Kamińskim i Wąsiku
23. Opowieściach o ustawie kagańcowej inspirowanej prawem francuskim,
24. Kryształowym CBA, szukającym oczerniających za pieniądze prof. Tomasza Grodzkiego, a 5 baniek wyparowało z CBA,
25. Kulturze parlamentarnej, czyli usunięcie Biejat, PiS chamstwo, środkowy palec po przeforsowaniu 2 mld zł na propagandową TVPiS zamiast proponowanego przez senat wsparcia onkologii.
26. Legalności KRS.

JOżin29.06.2020 21:17

Nie bójcie się, nikt w życiu nie odważy się zabrać 500+. Ono samo umrze śmiercią naturalną. Już teraz warte jest 400 z hakiem, ale wyborcy pewnej partii nie zrozumieją dlaczego. Bo przecież nadal na przelewie widnieje 500. :D

Z miasta29.06.2020 21:08

Jak nie było 500 plus też były rodziny, które miały dzieci i się nimi nie zajmowały dzieci chodziły głodne, brudne. Nie wkładajcie wszystkich tych co mają dzieci do jednego wora. A proszę jaką macie wiedzę na co PO przeznaczyłoby pieniądze gdyby nie wypłacało 500 plus. Nikt tego nie wie. Powiedzieliby, że pieniędzy nie ma i nie było, bo tak było. I wtedy byłyby pretensje nie do Dudy, tylko Trzaskowskiego, że w jajo Polaków robi.

myślący29.06.2020 21:04

Wyznawcy PIS nie lubią przekupstwa a jak widać sami dali się przekupić PISowi.
Wstydzę się że mieszkam w mieście przekupnych PiSowców 500+, 13, 14 emerytur, bonów wakacyjnych itd.
PiS nie lubi Śląska co wy macie klapki na oczach !!

Antek29.06.2020 20:46

Tak się zastanawiam. Dzięki działaniom pisu i ich prezydenta "wszystkich Polaków" PL sięgnie dna jeśli Pan Duda wygra. Może właśnie do tego ma dojść, by ludzie w końcu zrozumieli, by się pogodzili, by żyli ze sobą w zgodzie, a nie z pogardą i nienawiścią. Pewnie ciężko będzie to odbudować, ale to może nas zjednoczyć. Nie ma co obrażać wyborców pis, jak można obrażać kogoś kto nie wie że płaci podatki, albo skąd biorą się pieniądze na 500 + i inne programy, co to jest inflacja, dlaczego ceny rosną. Albo co to jest nacjonalizacja i dlaczego firmy, które ją przeszły za kadencji pis upadają i muszą być dofinansowywane z pieniędzy państwa bo przecież nie naszych. Kiedyś za kadencji peło był taki pan Nowak, który poleciał za zegarek na ręku, teraz za kadencji pis nie takie wały odchodzą i przechodzą w ciszy, bo "kradnoom, ale sie dzieloom". Taka Polska rzeczywistość tylko co zostawimy naszym dzieciom, jak nawet 500 + im nie odkładamy na mieszkanie czy studia tylko od razu na przelew. Chce zobaczyć to społeczeństwo, tych wyborców pis, jak zabraknie pieniędzy w budżecie na wszystko, kogo wtedy oskarżą jak prezydent z pisu i partia pis rządzi. Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz, skoro tak te złodzieje z peło kradły, to dlaczego Pan Ziobro, który stanowi prawo jeszcze ich nie posadził? Nie zastanawia was to ?

Am 50 29.06.2020 19:39

Brawo Andrzej

Pałac Federacji29.06.2020 18:55

@Bercik

Tak jest. Lekarz, nauczyciel i inzynier to ludzie, ktorzy szkodza dobrobytowi.
Za to nieporadne osoby na miejskich stanowiskach i radni, ktorzy nie nauczyli sie pisac i czytac robia ci dobrze.
Jesli masz auto, telewozor, komputer i telefon, to zapamietaj sobie, ze tego nie zbudowal zaden kretyn.
Za to podzielic spoleczenstwo i wyprowadzic z mista cywilizacje kretyn moze.

To sem ja29.06.2020 18:32

Nie głosuję i nie będę głosował na ostry cień mgły. Interesują mnie powody, dla których ktokolwiek głosuje na kałowiankę...

Antek29.06.2020 18:20

Jastrzębianin: Świetnie to opisałeś. Zgadzam się z Tobą 100%.

janek29.06.2020 18:18

Anka 9:30, jak to po co? W drugiej turze głosy Bossaka pójdą na Dudę, a pozostałych na Trzaskowskiego. Weź kalkulator i policz sobie ;) Policz ile społeczeństwa wybiera normalność, a ile na tego Pana co dzieli Polaków.

Do Tik takGość 29.06.2020 18:16

Popieram wpis w 100%, to ci którzy zarzucają PiS dzielenie Polaków, nie mają żadnych zahamowań obrażają i już sami nie wiedzą jak wyrazić swoją pogardę i nie ma to nic wspólnego z wykształceniem, tylko wychowaniem i ewentualnymi korzyściami, których pozbawiła ich obecna władza.

KoronawirusTerror 29.06.2020 17:23

48 dni na kwarantannie, wcześniej 21 dni-marzec..za chwilkę jak podniosą swoje ryje o podwyżkę to będzie znowu przesiew?wka.Jako pierwsi będziecie szczepieni amerykańskimi szczepionkami jako króliki doświadczalne.

dragon bul29.06.2020 17:07

Czyli można stwierdzić, ze w Jastrzębiu 23.42% społeczeństwa, to zacofańcy?

antyRyl29.06.2020 17:05

Ja głosuje na PIS, bo tylko oni robią prawdziwy porządek z górnictwem. W pięć lat zamknęli już 8 kopalń. Oby dalej szli tą drogą!

Ilona 29.06.2020 16:52

500 + jedna wizyta z dzieckiem u dentysty.

Raper klasztorny29.06.2020 16:34

500 plus to bandycki system okradający wszystkich Polaków, również bezdzietnych. A co jest złego w tym, że ktoś nie zakłada rodziny i w wieku 30 lat gra na kompie? Tymczasem patologiczna władza kupuje sobie wyborców za 500 zł, bo tyle w tym kraju jest warta godność człowieka. Tym samym uczciwi ludzie płacą alimenty na cudze kaszojady. A dodatkowo ludzie myślą, że władza im daje pieniądze za darmo. Jakoś proste umysły nie potrafią tego powiązać z wyższymi podatkami i ciągle rosnącymi cenami. Nie na darmo wielki Polak pisał kiedyś: "Na ławce, psiekrwie, na trawce, Naróbcie Polsce bachorów, Wijcie się, psiekrwie, wijcie"

Jastrzębnianin 29.06.2020 16:27

Brawo panie Prezydencie brawo Jastrzębianie

Bercik29.06.2020 15:35

Do gość 14: 30 szykuj seksowne slipy lub stringi na obwiązkową paradę miłości w Warszawie . To taka nowa świecka tradycja będzie. Potem obowiązkowy wypoczynek w strefie relaksu na nieheblowanych ławkach zbitych z palet. Super pomysł Trzaskowskiego za pieniądze podatników. Potem można w ściekach, pomoczyć nogi. TAKA WARSZAWA.

myślenie stało się grzechem 29.06.2020 15:17

Tragedia widoczna jest wszędzie. Bezmyślność, chamstwo, złodziejstwo, to cechy warte naśladownictwa.
Czym gorsze czyny, tym lepiej dla PiS.

Gość29.06.2020 15:14

Jestem ciekaw ile dzieci widziało swoje 500+, bo tatus przepił, a mamusia wydała ta hybrydy... A ja muszę potem pracować na takiego co dostaję więcej od Państwa niż ja zarabiam, a ja tyram na jego piwko

Piękna śmierć29.06.2020 15:08

Mieszkańcy Jastrzębia opowiedzieli się za swoim upadkiem. Każdy ma prawo wyboru. wy wybraliście nieszczęścia.

gosc29.06.2020 15:04

polaczki przekupione piniundzmi

dibua29.06.2020 15:01

Jak to mówi trzaskowski-Po co nam lotniska, jak w Berlinie mamy wspaniałe lotnisko.
To po co nam prezydent, jak w Berlinie mamy kanclerza?

Bekazryli29.06.2020 15:00

Jastrzębianie wycenili swoją godność na 500 zł

j-bie29.06.2020 15:00

już nie dziwię się,że narzekają na ślązaków,nawet porządnie zagłosować nie umią tzn.mądrze zagłosowac

Gosc29.06.2020 14:38

Ryle nawet zapomniały że pis ich pozamykał w domach, ale bon bedzie jupi

dentysta29.06.2020 14:30

To teraz KODziarstwo po podstawówce ma dzień żałoby?

Gosc29.06.2020 14:30

Wyborcy pisu = lebry!!!!!!

Gosc29.06.2020 14:30

Uwaga Bercik to patologia 500plus i leber ciągle wyciąga ręce bo mu sie robić nie chce

Gosc29.06.2020 14:22

Patolgia jastrzębskiego 500 plus!!!! Raczej program mózg minus

Bercik29.06.2020 14:11

Kiedy porozmawiacie z ludźmi to okazuje się, że największymi przeciwnikami 500 plus, są ci co nie mają dzieci i nie są emerytami, nie zakładają rodzin, mają 30 lat, grają na kompie i godzinami siedzą z nosem w telefonie i nie mają pracy wysokich lotów w korporacjach itd. Druga grupa to Ci wykształceni. Np. Lekarze, którzy w przychodni olewają pacientów, wypisanie skierowania graniczy z cudem, a jak byście zobaczyli jak wygląda kartoteka no, wybitny grafolog potrzebny, nie wspomnę o durnej treści, wstyd przedstawić to komuś. Ale proszę przyjść do mojego prywatnego gabinetu to wydoję Pana za 300 stuwy i wypiszę lek lub skierowanie na 100 procent płatne, bo przecierz w Polsce jest rozdawnictwo. To moja ostatnia rozmowa z gabinetu. Kiedy bym nie przyszedł lekarka zawsze jest przed egzotycznym wyjazdem i urlopem i nie ma czasu pisać druczków i kartotek , bo myślami jest w Keni.

Kris29.06.2020 14:00

Raper klasztorny... Patologię masz w tej swojej czapie, albo inaczej: domniemam Przyjacielu (mojej kozy) jesteś "niezorientowany" w świecie, który Cię otacza...

Lokator 29.06.2020 13:51

Do jastrzebianina mamy wykształcona p .prezydent i co z tego bałagan goni bałagan ,aco chodzi o górników pracujący górnicy to technicy i inżynierowie ,ajak nie głosowałeś to nie zabieraj głosu .

relatywny29.06.2020 13:25

Sondaże nie kłamią.
"Wyciągnięte ręce" wygrywają pierwszą turę. daj...daj daj...

Raper klasztorny29.06.2020 13:24

Pis wspiera patologię (500+) i patologia głosuje

tik tak29.06.2020 13:04

Czytam te wasze komentarze ile w nich jadu i pogardy do wyborców Prezydenta Dudy. Piszą to ci, którzy twierdzą, że PIS dzieli Polaków

dudek29.06.2020 12:57

Dzisiejsza mina Budki i Nitrasa z peło, bezcenna.

Olka29.06.2020 12:56

Dziwi mnie fak, że ludzie głosowali na nauczyciela, tłumacza, który zmienia codziennie zdanie. Jest jak to wielu zawodowych komentatorów , socjologów znawców tematu podkreślało agresywny, arogancki. Nie ma programu. Zachwilę była by w Polsce druga Francja z wielomiesięcznymi burzliwymi protestami na ulicach, które by płonęły. Lub Berlin z mafią narkotykową i handlem ludzimi lub Holandia, która zmieniła nazwę, bo na świecie bardzo źle się kojarzyła.Człowieka, który nie ma pojęcia o prawie, finansach, ekonomii. CIEMNOGRÓD JUŻ MIELIŚMY przed zaborami, po zaborach i po wszystkich wojnach. Dlatego nasz kraj tak wygląda.CIEMNOGRÓD BYŁ jak było pozwolenie na wyprowadzanie vatu i okradanie każdego z Polaków, co korzystaliście z tego, mieliście profity. Wreszcie ludzie nie pracują za 1500 ludzie mogą kupić buty i ubrania dzieciom i wysłać na kolonie nad morze lub posłać na angielski. W krajach skandynawskich również są dotacje dla dzieci, emerytów, leków i studiów i żyje się bardzo dobrze, ale niebezpiecznie ze względu na mafie emigrantów. Jedźcie, zobaczcie albo czytajcie w googlach.

Słońce Peru mistrz bajeru 29.06.2020 12:45

Relatywny A co ci zaproponował Tweenky Wennky z PO zwanym Trzaskowskim,??

Gość29.06.2020 12:44

Jastrzębianie pozbawieni myślenia. POWINNI ZAGŁOSOWAĆ NA PANA ŻÓŁTKA,TO BYŁOBY DOPIERO ELDORADO

KuMENDAnt29.06.2020 12:28

Reelekcja obecnej głowy państwa ? bezmyślnego i bezwolnego narzędzia prezesa, człowieka o ciasnej, nacjonalistycznej, autorytarnej, homofobicznej i antyeuropejskiej wizji Polski ? oznacza utrwalenie systemu władzy i mafijnego państwa PiS. Oznacza wybór na pokolenia.

Wysoka frekwencja świadczy o tym, że Polacy to rozumieją.

jastrzębianka29.06.2020 12:22

Panie jastrzębianinie:
Napisał Pan samą prawdę - znamienne słowa Jacka Kurskiego odpowiadają temu - "ciemny lud to kupi"...
Niestety, w ubiegłym roku dobitnie pokazała to fala hejtu na nauczycieli i polską edukację, podsycana przez Beatę Szydło, PiS, TVPiS i nawet radiowa Trójkę...
Dopóki nie będzie szacunku dla nauczycieli, poważania dla wykształcenia, w tym również odpowiednio wyższych zarobków w tym względzie, dopóty nie będzie żadnych zmian...
Wyborcy Dudy i PiS-u to w znakomitej większości mieszkańcy wsi, miasteczek i ludzie z podstawowym wykształceniem (nawet ponad 60-70% w niektórych miejscach), których niestety, tak łatwo kupić, omamić porządzić nimi...
A, gdzież, tam wyższe wartości - szacunek dla innych, tolerancja odmienności, wspólnota narodów, a nie ksenofobia i nacjonalizm, prawdziwa miłość wobec bliźniego, a nie szczucie na niego z tzw. świętością katolicką na ustach, nawet z Jasnej Góry i Wawelu....Można by wymieniać i wymieniać...

Inżynier Bolek29.06.2020 12:18

Aż tylu polglowkow mieszka w tym mieście by głosować na szambonura Trzaska i tego show mena z Mam talent? Lemingi wy nie wiecie kto stoi za tymi ludźmi? To wygooglujcie.

Wstyd29.06.2020 12:16

PiS wygrał w J-biu, daliście się kupić! Wstyd

Gość29.06.2020 12:07

Wykształcenie ma jakieś znaczenie? Nie bardzo. Znam osoby wykształcone co głosują za Dudą i znam ludzi bez studiów co głosują za Trzaskowskim czy Hołownią lub Bosakiem. Ważniejsze są poglądy i co ja-ty będziemy z tego mieć. Ktoś nie lubi tęczowych a inny nie lubi lewaków. Pytanie tylko których jest więcej. Bez względu na to kto wygra należy szanować prawa mniejszości a czy "demokracja" według PIS nam to gwarantuje? Obawiam się że nie.

mały29.06.2020 11:45

czy mozna kupić człowieka za 500+ NIE
czy mozna kupic Polaka za 500+ TAK


dostajecie 500zł a oddajecie 700 do panstwa

dzięki Szymon29.06.2020 11:31

Jestem wyborcą Szymona Chołowni. W drugiej turze na pewno nie zagłosuję na tęczowego bezbożnika, dlatego mój głos idzie na Andrzeja Dudę.

Korona29.06.2020 11:23

Jastrzębie to miasto emerytów. A ci głosowali na Dudę bo ich przekupił pieniędzmi podatników dając 13-tą emeryturę.

Flirkowa29.06.2020 11:20

W pięć lat rozwalili: Polskę demokratyczną, polską politykę zagraniczną, sądownictwo, nic nie zbudowali. Podzielili Polaków na dwa plemiona i rozdzielili wszystkie państwowe posady między swoich. Rozwalili armię, pozbawili doświadczonych dowódców, z budżetu MON oprócz nowych samolotów dla siebie, nie zakupili żadnej nowoczesnej broni w tym śmigłowców, okrętów, czołgów oraz sprzętu i broni do obrony powietrznej kraju. Rozdając marne pieniądze, marne dodatki niektórym, sami sobie ładują ogromne sumy na nagrody, premie, pensje i wielokrotne odprawy. I na dodatek premierem jest bezwstydny kłamca i prominentny przedstawiciel korupcji politycznej z naczelnym demagogiem PIS Kaczyńskim. I ta złodziejska ekipa chce mieć dalej prezydenta aby do spółki kontynuować marsz na wschód.
Polacy obudźcie się póki jeszcze można coś zrobić !

do Jastrzębianin29.06.2020 11:19

Brawo bracie !!!
Nie wiem czy ciemnogród zrozumie przesłanie, choć wyjaśnione jest bardzo obrazowo. Mam dokładnie to samo odczucie. Swołoczeństwo uwielbia się taplać w swoim smrodku zacofania.

Jastrzębianin229.06.2020 11:06

Do Jastrzębianin: Panie kolego! Nie tylko Ty w tym kraju i w tym mieście skończyłeś marne studia o marnym kierunku!! Jestem górnikiem wykształconą osobą, ale nie mam zamiaru nikogo bronić tylko dlatego, że akurat pracuję w tej branży. Ale proszę, abyś wytłumaczył mi jedno. Jeżeli Polska posiada takie bogactwo jak węgiel, który zawsze będzie przydatny jako opał lub do produkcji stali to dlaczego twój kandydat lub Twoja ulubiona partia chce "zamknąć" coś co przynosi mega zyski, bo jeśli chodzi o mnie to 1,5 mld złotych zysku to jest coś. A napisałem zamknąć w cudzysłowie, gdyż to nie chodzi o zamknięcie, a o sprzedaż za bagatela przysłowiową "złotówkę" np. Naszym sąsiadom. I dlaczego Niemiec, Czech, Francuz czy Hiszpan ma czerpać korzyści z naszego bogactwa. I to nie chodzi tylko o węgiel, a również o złoża miedzi, soli, uranu czy Tytanu!! Naprawdę lepiej Tobie się żyło około 6-7 lat temu?? Bo mnie osobiście teraz się żyje lepiej!!

TW29.06.2020 10:54

Jeżeli wyborca przyjął, iż wiarygodność kandydata buduje się na dotychczasowych osiągnięciach i realizacji zamierzeń, to wynik nie powinien zadziwiać. Proszę obserwować co będzie w 2 turze, kto będzie wierny swoim poglądom, a kto będzie zmiennym. Wtedy na pewno ułatwi niezdecydowanym oddanie głosu.

achim29.06.2020 10:50

Jastrzębianin...a ty niby z innych sfer? bo po tym tekście to nawet ci górnicy są bardziej inteligentni i rozumniejsi od ciebie!!! nie popłacz się tylko!!!

Gość29.06.2020 10:48

@ Jastrzębianin
Dziś o 10:32
Nam jest wstyd za takich ciemniaków popierających złodzieji którzy do siebie grabili i wspierali tylko elity finansjery i wielkich zagranicznych korporacji a dla pospólstwa było: ''pinindzy ni ma i nie będzie''.

Gość29.06.2020 10:45

Widać tęsknotę za PRL. Państwo ma za nas wszystko zrobić; ma nam dawać, bo nam się należy; może kraść, byle nam dawali itp itd. Ja się pytam po co było obalać komunizm jak teraz do tego wracamy? Na ch... była ta cała Solidarność? No chyba, że chodziło wyłącznie o koryto.

Do Anka z 9:3029.06.2020 10:44

Po to demokracja jest.
Wygogluj sobie co to takiego.

relatywny29.06.2020 10:42

Biorąc pod uwagę że większość niedokształconej elyty i wieśniactwo głosowało na dudusia(tak stanowią badania sondażowe), to już wiemy kto zamieszkuje tę osadę pod zwałami. Prosty lud napływowy ze wsi. Jak te rybitwy na plaży "daj, daj,,,,daj,daj,daj"...:))))))))))))

Jastrzębianin29.06.2020 10:32

Ja się nie dziwię że w Jastrzębiu wygrał Duda. Pokazują to statystyki - głosują na niego ludzie ze słabym wykształceniem a takich u nas nie brakuje. Tak, również mam na myśli górników, niestety. Ale się nie oburzajcie bo taka jest prawda. Robota, piwko, byle dostać kasę, 500+ i inne. No tak to wygląda niestety w naszym zacofanym społeczeństwie. Trzeba jasno powiedzieć, że niewyedukowana większość głosuje na niewyedukowanych ludzi. Ot co. Jak Polska ma się zmienić i iść do przodu skoro to niewyedukowane osoby decydują o wyniku? Jak ma być lepiej? To jest nielogiczne. Tkwimy w jakimś średniowieczu. Osoby z wyższym wykształceniem głosują na Trzaskowskiego. Pytanie dlaczego? Ano pewnie dlatego, że rozumieją pewne mechanizmy jakie działają w sferach społecznych czy ekonomicznych i widzą co się dzieje teraz. A nie dzieje się dobrze i chyba zdecydowana większość (nawet Ci głosujący za Dudą) to widzą. Ja nie głosowałem ani na Dudę, ani na Trzaskowskiego ale w drugiej turze pozostaje mi zagłosować przeciwko Dudzie. Tak, dobrze napisałem. Przeciwko a nie za. Nie chcę mieć biernego prezydenta, za którym kryje się podstarzały dziadek Jarek, który nie ma pojęcia o normalnym życiu w kraju. Otoczony jest swoimi ludźmi, którzy robią wszystko za niego. Nie chce kraju w którym zieje się nienawiścią i dzieli ludzi. "Gorszy sort", "to nie są normalni ludzie" (o LGBT). Serio? Chcecie żeby każdy z każdym się żarł? Wstyd mi za Jastrzębie.

Oko proroka29.06.2020 10:24

Prawo panie Duda ,smuci fakt że jest tyłu którzy głosują na TVN patrz Hołownia ,Trzaskowski ludzie z PO nie szanowali nie szanują i nie będą szanować Polaków patrz zarobki ,świadczenia, dzika reprywatyzacja to na początek reszta to afery i przekręty wspomnę tylko OFE część 2 tura musi być dla Polaka

max29.06.2020 10:22

Gość i zdrojowiec...jeden menel a drugi jasnowidz!!!

Polak29.06.2020 10:20

Za te 25 lat lebrowania kiedyś was platforma rozliczy

Pałac Federacji29.06.2020 10:19

Nie ma sie co dziwic. Ludzie glosuja na podobnego sobie.
Marzy im sie zdegradowany spolecznie i cywilizacyjnie kraj, tak jak miasto Jastrzebie.

T29.06.2020 10:17

Sam jesteś patologia 500 plus patologia ale złodziejstwo nie

Lokator 29.06.2020 10:08

Brawo Jastrzebianie ze doceniliscie osobę która nas Polaków godnie reprezentuje ,w Polsce byłoby tak jak jest w naszym mieście zero pomysłu zero inwestycji o przepraszam powstanie USC z jednej zagrzybionej ściany .

Gosc29.06.2020 9:43

Patologia 500 plus

zdrojowiec29.06.2020 9:39

Spokojnie! Kasa kiedyś się skończy, bo jest rozdawana na lewo i prawo. Dla ubogich i bogatych. Wtedy rząd wprowadzi jednakowe emerytury po 2000 zł. Oj będą płakać emeryci górniczy.... Ale naiwność nie zna granic.

Hooltaj jastrzębski29.06.2020 9:34

Po raz kolejny przegrało chamstwo i arogancja. Brawo Polacy!!! Platforma została zaorana, bo na obecną chwile arogant ma tylko 28% w całej Polsce, a pan Duda 46%.

Anka29.06.2020 9:30

Jak ma przewagę to po co druga tura...? Bezsensu

egon29.06.2020 9:15

No i gitara...Duda wygrał w 12 województwach a Trzaskowski tylko w 4...nawet u siebie w mazowieckim przegrał !!! to chyba o czymś świadczy...za 2 tygodnie powtórka z rozrywki!!!

Raper klasztorny29.06.2020 9:08

Który by nie wygrał, przez najbliższe 5 lat nic się w tym kraju nie zmieni

Gość29.06.2020 9:02

@ piotr
Dziś o 7:37
Z twoich bredni już się śmieją.

Gość29.06.2020 8:55

Haha ceny chleba, owoców, warzyw, prądu idą do góry a oni głosują na pis bo nie chcą powrotu do biedy. Kretyn chyba to napisał.

Polak29.06.2020 8:55

Brawo Jastrzębie

Polak29.06.2020 8:51

Haha do Piotra chcesz całkiem zniszczyć rafalka

Polak29.06.2020 8:48

Ważne że 50 procent ludzi zauważylo gdzie jest dobro sam głosowałem na Szymona teraz mój głos ma Duda

Słońce Peru mistrz bajeru29.06.2020 8:48

Gość a PO czy lewica nie zamknie kopalń????trochę ochłoń

Gość29.06.2020 8:44

Wstyd bedzie jak wygra ten lovelas ktorego jedynym osiagnieciem jest karta lpgbt i zrzut sciekow do wisly

Sztab29.06.2020 8:43

Co niektórym to metan już całkiem opustoszyl mózg normalnie tragedia kto wam pozamykał kopalnie,

Cozawstyd29.06.2020 8:41

To pokazuje jak głupich i ociemniałych mieszkańców ma ta osada górnicza. Propaganda robi swoje a ci emeryci co im kilka lat zostało na tym świecie maja gdzieś ze ktoś z was będzie na ten socjal zadupcal. Szkoda słów

Ehhhh29.06.2020 8:30

Czy naprawdę jastrzębianom wystarczy 500+ i tak bierny i mierny prezydent? Co niektórzy to mało od życia wymagają... Szkoda gadać.

Szybowy29.06.2020 8:28

WSTYD!!!Przekupni,naiwni ludzie!Idźcie robić soboty,niedziele,albo płodzić dzieci,może będą mądrzejsze!Ruszcie mózgownicą...jeśli macie!Wstyd Jastrzębie!!!

ekonom29.06.2020 8:27

Do ojej;Ty nie masz zielonego pojęcia na temat takich dziwolągów jak tzw.13 z mojej emerytury co miesiąc odciągają ponad 250,- podatku x 12=3000 do tego dodaj podatek z tej wypłaty wypłacanej z budżetu a nie że PiS daje,oni nic nie dają a zabierają!

Dupa29.06.2020 8:23

Miasto emerytów i rencistów to wyniki są jakie są.... I jeszcze bezrobotne matki to czego się spodziewaliscie...

Gość29.06.2020 8:17

Bardzo dobrze Jastrzebianie głosowali Duda dobrze rządzi krajem...co Wam nie pasuje???
Oby wygrał druga ture...
Co Wam da złodziej Trzaskowski???

tik tak29.06.2020 8:13

Brawo Jastrzębie, powtórzmy to za dwa tygodnie

Korona Wirós29.06.2020 8:08

Pani burmistrz tej upadającej osady górniczej musi być wstrząśnięta tym jakże rażąco niskim wynikiem pupila jej partii, choć wszak oficjalnie jest bezpartyjna, chociaż wiadomo, że z politycznego nadania i która partia ją namaściła. Nie pomogło nawet jej słynne zaklinanie rzeczywistości i zamykanie się w magistracie przez ludźmi.

Do ojej29.06.2020 7:57

Ludzie po prostu nie chcą powrotu do tego co było kiedyś gdy była bieda.

egon29.06.2020 7:52

Ojej...nie popłacz się po przegranej!!! nic ci to niepomoże.

Do ojej29.06.2020 7:49

Dlaczego źle ? Fajnie jest wypłacać i wydawać kasę z 500+ 300+ 13 dla emerytów Ale oczerniac jeszcze lepiej

Uległy29.06.2020 7:49

Głosowałem na Bosaka i raczej nie będę szedł drugi raz. Przykre jest to, że w Polsce mają się dobrze TYLKO dwa obozy.

Gość29.06.2020 7:38

A co w tym dziwnego? Socjalistyczne Jastrzębie głosuje na socjalistycznego prezydenta.

piotr29.06.2020 7:37

Ale wstyd !!!
Ludzie zmobilizujcie się i idźcie głosować w 2 turze żeby zmazać tę Plamę!!!
Inaczej Będą się z Nas śmiać inne miasta pow. 50 tys. mieszkańców.
Nie dość że tablica SJZ kojarzy się z koronawirusem, to jeszcze będziemy wytykani palcami za Prezydenta.
W innym przypadku - Ci co hejtują stale Jastrzębie, będą mieli rację !!!!

Gość29.06.2020 7:33

Górnicy się obudzą jak im pis kopalnie zamknie. Chyba, że lubią jak ich się w ciula robi

Hmmm....29.06.2020 7:24

Brawo brawo i oby wszyscy się obudzili i głosowali na Dudę :-)

Ojej29.06.2020 7:18

Źle to wygląda, ludzie ocknijcie się w drugiej rundzie