Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 12°12°
2 lipca 2020

Kiedy i czy w ogóle górnicy dostaną premię z zysku?

Kiedy i czy w ogóle górnicy dostaną premię z zysku?
fot. pixabay

Jastrzębska Spółka Węglowa ogłosiła niedawno, że akcjonariusze tej spółki nie mają co liczyć na dywidendę. Jak zatem wygląda sprawa z podziałem zysków. Przy dobrej koniunkturze górnicy, co roku otrzymywali takie pieniądze.

Rzecznik prasowy JSW Sławomir Starzyński powiedział, że na chwilę obecną nie wie nic, aby takie decyzje zostały podjęte.

W związkach zawodowych JSW raczej pesymistycznie patrzą na ewentualną wypłatę z zysków.

- Zawsze przed wypłatami związkowcy ustalali z zarządem szczegóły podziału takiego zysku. Na chwilę obecną w tym temacie jest cisza. Nikt nic nie wie. Myślę, że raczej nie mamy na co liczyć, aby była wypłata zysków. Jaka jest sytuacja, każdy widzi - mówi jeden z działaczy związkowych, pragnący zachować anonimowość.

Wyniki finansowe firmy potwierdzają tą argumentację. W ciągu trzech kwartałów 2019 r. grupa JSW wypracowała ponad 704 mln zł zysku - ponad dwukrotnie mniej niż w porównywalnym okresie 2018 r., kiedy wyniósł 1 mld 442 mln zł. Przychody grupy ze sprzedaży spadły z niespełna 7,3 mld zł w trzech kwartałach 2018 r., do blisko 6,9 mld zł w okresie od stycznia do września ub. roku. Wartość wskaźnika EBITDA po trzech kwartałach br. wyniosła 1 mld 685,2 mln zł wobec 2 mld 408,2 mln zł rok wcześniej.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

O górnictwie w Polsce zadecyduje Unia Europejska O górnictwie w Polsce zadecyduje Unia Europejska

"Podpisaliśmy likwidację górnictwa". Zamykają kopalnie "Podpisaliśmy likwidację górnictwa". Zamykają kopalnie

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (19)
remigiusz05.07.2020 11:40

Inflacja poszybowała w górę, ceny w górę, nie będę pisał dlaczego, bo po co wchodzić na tematy polityczne i na te ich decyzję....
Wiadomym jest, jest źle nie ma co w ogóle poruszać tematu zysków w górnictwie. Za to warto poruszyć temat kolejnych podwyżek, kiedyś w przyszłości może w 2021 roku, one nastąpią by zrównać do inflacji ową pensję górnika. Ona się jak najbardziej należy, ale może by tak tą podwyżkę uzależnić od wykonu. Tak, zgadza się od wykonu, ponieważ zbyt wielu górników nie rozumie, że to od ich pracy, ich decyzji i zaangażowania zależy przyszłość lub jej brak danego zakładu górniczego.

Przedstawiciel Zwazkow Zawodowych 04.07.2020 18:09

Dlaczego próbujecie kolejny raz oczerniac górników !!! Wszyscy zdajemy sobie sprawę z aktualnej sytuacji. Jesteśmy rozsadni i odpowiedzialności, nie ma tematu wypłaty zysków.

Gość04.07.2020 14:21

Nie wypłacać obciazyc

Gość04.07.2020 9:48

Górnicy rozsiali epidemie to teraz niech płacą do kasy za testy i covid.

Ryl04.07.2020 9:29

Nam się to należy !!!

Gość03.07.2020 22:18

Wiedziałem że na kopalni pracują barany ale myślałem że już ich zwolnili jednak się mylilem

Ryl Mietek 03.07.2020 9:18

Już pewne ma być premia w sierpniu ale tylko marne 8 tyś.

Marko02.07.2020 22:43

Mało im mają wysokie pensje kartki i inne duperele Kryzys jest a JSW powinna zrobic redukcję etatów w biurach bo tam pęka już w szwach tu szukac oszczędności.

Adam 02.07.2020 18:10

A co mnie obchodzi brak zyskow? Zabierzcie komu trzeba i kasa ma być na koncie! Choćby marne 7-8tys, ale ogólnie to podwyżka powinna wpaść. Praca Górnika jak widać trudna i niebezpieczna, dzisiaj kolejny pożar. Zabrać tym darmozjadom lekarzom, pielęgniarkom, policjantom, strażakom i dać kase nam czyli ludziom którzy naprawdę ciężka pracują na Śląsk

Niki02.07.2020 17:30

Kopalnie nic się nie dołożyły do walki z epidemią. Najwyższy czas te zyski zadośćuczynić całemu społeczeństwu.

Pokaż wszystkie opinie (19)