Pogoda na dziś zobacz prognozy
 20°17°
23 lipca 2020

Zabezpiecz rower przed złodziejem

Zabezpiecz rower przed złodziejem
fot. UM Jastrzębie / Wiktoria Knesz

Sezon rowerowy w pełni. Niestety, dwukołowce nierzadko padają łupem złodziei. Jednym ze sposobów na szybkie odzyskanie rowerów jest oznakowanie go. Straż Miejska wznawia akcję znakowania jednośladów.

Straż Miejska znakuje pojazdy syntetycznym DNA przed swoją siedzibą - na parkingu przy Urzędzie Miasta, od strony bocznego wejścia.  Mieszkańcy wraz z rowerami są zaproszeni na piątek, 24 lipca w godz. 10:00-13:00.

- Na rower lub inny cenny pojazd jak wózek dziecięcy, czy wózek inwalidzki nanoszone jest tzw. syntetyczne DNA z numerem identyfikacyjnym, który następnie wraz ze zdjęciami i danymi właściciela umieszczany jest w międzynarodowej bazie pojazdów. W przypadku kradzieży bądź utraty i po informacji przekazanej przez właściciela, w bazie natychmiast pojawia się odpowiednie oznaczenie widoczne dla wszystkich jej użytkowników - informują strażnicy miejscy.

Akcja znakowania rowerów prowadzona jest z zachowaniem wszystkich procedur związanych z pandemią koronawirusa COVID–19. Osoby, które przyjdą znakować rowery, muszą mieć założone maseczki i przestrzegać zasady dystansu społecznego.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Małżeństwo z Jastrzębia-Zdroju wygrało Long Challenge RowerON 2022 Małżeństwo z Jastrzębia-Zdroju wygrało Long Challenge RowerON 2022

Jak zabezpieczyć rower przed kradzieżą? Jak zabezpieczyć rower przed kradzieżą?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (4)
Pałac Federacji23.07.2020 19:20

"Wmontowanie w ramę czujnika GPS"

GPS nie ma zadnych czujnikow. Rowerowi nadaje sie numer i umieszcza w bazie. Tyle.
Ramy lepszych rowerow maja wlasny numer, ktory zawarty jest w dokumentach kupowanych wraz z rowerem.
Nikt rowerow potem nie szuka a na pewno nie SM czy policja. Jesli policjant o skradziony rower potknie sie przy okazji wiekszej sprawy, moze sprawdzi cos w bazie danych.

Gość23.07.2020 14:02

Czy to zabezpieczenie można zerwać?

Pegasus23.07.2020 9:42

Wmontowanie w ramę czujnika GPS, który ma 6 miesięczny tryb pracy i tyle.

Pałac Federacji23.07.2020 8:12

Takie oznaczenie nie zabezpiecza w żaden sposób przed kradzieżą.
W przypadku odnalezienia możliwa jest identyfikacja, to wszystko.