Pogoda na dziś zobacz prognozy
 15°13°
11 października 2020

Koronawirus w Jastrzębskim Węglu. Meczu nie będzie

Koronawirus w Jastrzębskim Węglu. Meczu nie będzie
fot. pixabay

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel poinformował o wykryciu jednego przypadku koronawirusa w zespole. Z tego powodu nie odbędzie się niedzielny  mecz PlusLigi z PGE Skrą w Bełchatowie.

Jastrzębski Węgiel wydał oświadczenie w tej sprawie:

Nasz zespół oraz sztab szkoleniowy w piątek 9 października został poddany testom RT-PCR na obecność wirusa SARS-CoV-2. Procedura ta była podyktowana koniecznością spełnienia wymogu Europejskiej Konfederacji Siatkarskiej CEV w związku z planowanym na przyszły tydzień w Jastrzębiu-Zdroju turniejem 2. rundy kwalifikacji Ligi Mistrzów.

W rezultacie przeprowadzonych testów wszystkie osoby poddane badaniu na obecność wirusa SARS-CoV-2 otrzymały jeszcze w piątek wynik negatywny, natomiast w jednym przypadku wynik testu był niejednoznaczny.

Zgodnie z zaleceniami dla uzyskania miarodajnego wyniku testu potrzebna była 24-godzinna przerwa w badaniu. W związku z tym przebadana negatywnie grupa osób wchodzących w skład naszego zespołu i sztabu szkoleniowego w dniu dzisiejszym wsiadła do autokaru i udała się w podróż do Bełchatowa na niedzielny mecz 6. kolejki PlusLigi z PGE Skrą.

Natomiast osoba, która miała rezultat niejednoznaczny, pozostała na miejscu. Wykonany w przypadku tej osoby w sobotę powtórny test niestety dał rezultat pozytywny. Fakt ten w pierwszej kolejności skutkuje brakiem możliwości rozegrania niedzielnego meczu w Bełchatowie.

Zachowując wszelkie rygory bezpieczeństwa Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A. ,poinformował o sprawie stosowne organy państwowe, władze Polskiej Ligi Siatkówki oraz Telewizję Polsat.

Przedstawiciel naszej drużyny, który uzyskał dzisiaj pozytywny wynik na obecność wirusa SARS-CoV-2 pozostaje w samoizolacji i czeka na kontakt z sanepidem. Nie ma on żadnych objawów charakterystycznych dla COVID-19 i czuje się dobrze.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Niezaszczepieni na przymusowe urlopy bezpłatne? Niezaszczepieni na przymusowe urlopy bezpłatne?

Sprawdzą pracownika czy się zaszczepił Sprawdzą pracownika czy się zaszczepił

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (8)
babcinkoweSposoby25.10.2020 21:47

na wirusa działa gęsi smalec łyżke zjesc przed snem oraz polipiryna najlepiej 2 tabletki i do spania pod kołdre puchową, wypocisz i przejdzie, albo bańki stawiali na plecach na gorąco ,dawniej nasi dziadkowie tym.leczyli i żyli

Gość17.10.2020 12:02

Piłka też ma koronawirusa?

Inżynier Bolek13.10.2020 22:33

Nie straszcie ludzi

Gość12.10.2020 22:17

Wszystkich przebadać bo zarażają

Xxx11.10.2020 22:13

Pieprzony wirus świrus !!!

Td11.10.2020 19:59

Szkoda kasy.

Ewa11.10.2020 12:48

Ktokolwiek to jest życzę szybkiego powrotu do zdrowia

11.10.2020 11:09

Testy pcr nie sa do diagnozowania. Jak mozna diagnozowac wirusa ktory nie jest odizolowany?