KIK Jastrzębie
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 13°
BS Kredyt bez gwiazdek
11 października 2020

Koronawirus w Jastrzębskim Węglu. Meczu nie będzie

Koronawirus w Jastrzębskim Węglu. Meczu nie będzie
fot. pixabay

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel poinformował o wykryciu jednego przypadku koronawirusa w zespole. Z tego powodu nie odbędzie się niedzielny  mecz PlusLigi z PGE Skrą w Bełchatowie.

Jastrzębski Węgiel wydał oświadczenie w tej sprawie:

Nasz zespół oraz sztab szkoleniowy w piątek 9 października został poddany testom RT-PCR na obecność wirusa SARS-CoV-2. Procedura ta była podyktowana koniecznością spełnienia wymogu Europejskiej Konfederacji Siatkarskiej CEV w związku z planowanym na przyszły tydzień w Jastrzębiu-Zdroju turniejem 2. rundy kwalifikacji Ligi Mistrzów.

W rezultacie przeprowadzonych testów wszystkie osoby poddane badaniu na obecność wirusa SARS-CoV-2 otrzymały jeszcze w piątek wynik negatywny, natomiast w jednym przypadku wynik testu był niejednoznaczny.

Zgodnie z zaleceniami dla uzyskania miarodajnego wyniku testu potrzebna była 24-godzinna przerwa w badaniu. W związku z tym przebadana negatywnie grupa osób wchodzących w skład naszego zespołu i sztabu szkoleniowego w dniu dzisiejszym wsiadła do autokaru i udała się w podróż do Bełchatowa na niedzielny mecz 6. kolejki PlusLigi z PGE Skrą.

Natomiast osoba, która miała rezultat niejednoznaczny, pozostała na miejscu. Wykonany w przypadku tej osoby w sobotę powtórny test niestety dał rezultat pozytywny. Fakt ten w pierwszej kolejności skutkuje brakiem możliwości rozegrania niedzielnego meczu w Bełchatowie.

Zachowując wszelkie rygory bezpieczeństwa Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A. ,poinformował o sprawie stosowne organy państwowe, władze Polskiej Ligi Siatkówki oraz Telewizję Polsat.

Przedstawiciel naszej drużyny, który uzyskał dzisiaj pozytywny wynik na obecność wirusa SARS-CoV-2 pozostaje w samoizolacji i czeka na kontakt z sanepidem. Nie ma on żadnych objawów charakterystycznych dla COVID-19 i czuje się dobrze.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Jak pandemia wpłynęła na nasze życie? Jak pandemia wpłynęła na nasze życie?

Ciągle można zaszczepić się przeciwko COVID-19 Ciągle można zaszczepić się przeciwko COVID-19

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (8)
babcinkoweSposoby25.10.2020 21:47

na wirusa działa gęsi smalec łyżke zjesc przed snem oraz polipiryna najlepiej 2 tabletki i do spania pod kołdre puchową, wypocisz i przejdzie, albo bańki stawiali na plecach na gorąco ,dawniej nasi dziadkowie tym.leczyli i żyli

Gość17.10.2020 12:02

Piłka też ma koronawirusa?

Inżynier Bolek13.10.2020 22:33

Nie straszcie ludzi

Gość12.10.2020 22:17

Wszystkich przebadać bo zarażają

Xxx11.10.2020 22:13

Pieprzony wirus świrus !!!

Td11.10.2020 19:59

Szkoda kasy.

Ewa11.10.2020 12:48

Ktokolwiek to jest życzę szybkiego powrotu do zdrowia

11.10.2020 11:09

Testy pcr nie sa do diagnozowania. Jak mozna diagnozowac wirusa ktory nie jest odizolowany?